Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Зидане с камък-видове

Публикувано от Don Balon 
Re: Зидане с камък-видове
21-11-2008 - 05:48:22
Страхотна истинска къща и нито една пукнатина.

Re: Зидане с камък-видове
21-11-2008 - 05:51:40
Нова страница
и снимката от
Don Balon


[www.snimka.bg]
Re: Зидане с камък-видове
21-11-2008 - 13:05:31
[www.snimka.bg]
И аз мисля че рядко се среща такава зидария.
Re: Зидане с камък-видове
23-11-2008 - 11:05:07
Здравейте далеч съм от вашета тема, но ми хареса и се включвам само да ви разкажа една история.

Преди години в Хасково викват бащами, като млад офицер да събарят една къща по механичен способ с тежка техника от военните, след като 3-пъти са взиривявали вапросната къща (почти както при мавзолея). Когато започнали събарянето установили, че всеки камък е свързан с другия посредством метални скоби и на всяка фуга (вертикална и хоризонтална) има сериозно количество олово. Предполагам оловото като мек метал е обирало вибрациите на земята и запазва тежките камъни без разместване.

Подобна технология съм виждал на римските терми във Варна, на няколко места има скоби м/у камъните, а там където са забити е оплътнено с олово.

В Гърция на остров Тасос има разкопки и почти на всеки камък скобите за свръзка са с олово.

Още само на едно място съм срещал хоризонтална фуга с метал, (немога да потваърдя какъв е метала, тъйкато приличаше на медна ламарина, но силно замърсена и окислена, такаче мога и да греша), на нос Калиакра на една от крепостите. Различното от първия случай в Хасково е, че там е имало и във вертикалните фуги и е бил рзтопен метал, докато на Калиакра е само хоризонтално и е с дебелина около4 мм. лист, от не разтопен метал.

Благодаря, ако някой е чувал нещо би било интересно да го сподели, например как се разтапя олово без да изтече или се нанася после или се прави "ваничка" тип куфраж на всеки ред и другия камък пада от горе във тази "ваничка" и после истива така.

Поздрави за темата.
Re: Зидане с камък-видове
25-11-2008 - 19:38:31
[www.bulgarianproperties.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-25 19:39 от Don Balon.
Re: Зидане с камък-видове
25-11-2008 - 19:51:22
avatar
Tomba Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте далеч съм от вашета тема, но ми хареса и
> се включвам само да ви разкажа една история.
>
> Преди години в Хасково викват бащами, като млад
> офицер да събарят една къща по механичен способ с
> тежка техника от военните, след като 3-пъти са
> взиривявали вапросната къща (почти както при
> мавзолея). Когато започнали събарянето установили,
> че всеки камък е свързан с другия посредством
> метални скоби и на всяка фуга (вертикална и
> хоризонтална) има сериозно количество олово.


Аз съм свидетел на това събитие - самата истина е!!!

*ok*
Re: Зидане с камък-видове
25-11-2008 - 19:59:19
Такава зидария с олово видях в тракийската гробница в Старосел.
Re: Зидане с камък-видове
25-11-2008 - 21:56:07
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> >
>
[www.bulgarianproperties.com]

Такива зидове, "под път и над път" ще видиш в с. Крушево- на 5км. от Севлиево. И плевни- задължително от камък.Разгледах всички снимки и без бой си признавам- не бих си построила къща с плочи, колони, земетръсни шайби, гипсокартони и всичко, дето се сетиш от съвременните сухи строителства......... smiling smiley

Re: Зидане с камък-видове
25-11-2008 - 23:19:00
Ками, погледни си личните съобщения.
Re: Зидане с камък-видове
26-11-2008 - 05:44:53
Някой от "реставраторите" имал ли е проблем с подмяна на дървения пояс в камена зидария?? Възможна ли е подмяната му? *book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход