Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Зидане с камък-видове

Публикувано от Don Balon 
Re: Зидане с камък-видове
07-02-2008 - 11:44:31
И аз си мисля Доне,че може и да минеш без взривове!Багер с къртач,ще свърши работа.И както казва Жоро,ако са необходими 5 машиносмени,а една машиносмяна е около 400 лв-с 2000 лв си готов.Може и по-малко смени да са необходими,зависи от скалата,багериста и от това,дали ще стоиш на главата му!
Re: Зидане с камък-видове
07-02-2008 - 22:19:10
Дон Балон ,

Като чета всичко написано и споровете , които се водят , мисля , че правиш принципна грешка. Една къща не я прави къща само каменната зидария. Трябва първо да имаш концепция какво искаш и да стигнете с архитекта и конструктура до най-добрата идея за твоята къща. Това , как ще бъде изпълнен каменния зид е малка подробност . Има няколко начина за изпълнение на каменния зид , като повечето от тях са коментирани тук. С две думи : трябва да вървиш от общото /цялостната вицзия / към частното / детайли по изпълнението/. Това , което искаш представлява и моята къща /като цяло- камък и дърво/ . Ако искаш точно нейно копие няма проблем, но мисля , че всяко дворно място има своите специфики и не знам дали точно това ще ти хареса / разпределение и др./ , т.е. всяка къща трябва да е пригодена към терена и ландшафта и желанията на собственика.

Моята къща няма изба , но не е проблем да се направи.

Относно камъка : няма селище , което да няма местна кариера.

Между другото - къде искаш да строиш къщата ? В Канада или България?
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 00:44:46
Аргонавт, разбира се че в България, тука не вярвам да върви този стил.Но за това като му дойде времето.
Венциев, Жоро, благодаря за съветите. Камъка мисля че е варовик (лайм стоун), понеже точно това вадят само 3-4 км. по-нагоре от моето место и сигурно няма да е проблем с къртач.

И да ми оставиш хонорара в емайл-кутията, че ако не сте вие такива заблудени клиенти аз откъде ще си трупна печалбата!


Жоро, а в емайл-шише става ли???smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-08 02:18 от Don Balon.
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 02:10:38
Колкото до концепцията, да прав си . Концепцията е следната-мазето е под въпрос, бих искал да го има. Сутеренен етаж зидан с камък,по изключение имитация на камък. Гредоред и дървена конструкция от горе. Нямамх в предвид копие на твоята 1:1 а само концепцията. Имам още 2-3 изисквания но те ще се обсъждат по-късно с архитект.
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 08:39:02
Don Balon ,

Трябва да провериш каква е основата на мястото. Ако е камък - няма смисъл да копаеш мазе. Огледай се и виж съседите имат ли мази и как са решили проблема те .

Щом концепцията ти е ясна , тогава действай . Това което искаш не е проблем да се направи. Идеята ми е , че сигурно ще възникнат въпроси по време на проектирането и тогава трябва да се комбинират с детайлите.
Ще помагаме с каквото можем.
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 10:04:27
... всяко дворно място има своите специфики и не знам дали точно това ще ти хареса / разпределение и др./, т.е. всяка къща трябва да е пригодена към терена и ландшафта и желанията на собственика.

Е, тва е мъжка приказка!
Не, като некои архитекти дето блъскат проекти на конвейр и един и същ го продават десет пъти сменяйки само антетката.
Вие майтап си правите, ама и такива случаи има: да ти пращат проекта по мейл без да са видяли мястото дори.
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 20:18:04
pe6o ,

Един приятел скоро ми каза , че ще проектира и строи хотел в троянско - възрожденски стил , на собствено място. Плана му бил вече в главата /триетажна постройка с дървени тераси , защото щяла да бяга топлината ако терасите са стоманобетон/. Архитекта , който ще проектира , понеже бил много зает нямало да ходи до Троян , щяло да му бъде подробно обяснено и със снимков материал.

Такова проектиране е и в Слънчев бряг.

Проблема е и в собствениците , не само в архитектите.
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 21:08:30
Дон Балон
Жоро, а в емайл-шише става ли???


Става Доне,
В буре по-добре! smiling smiley
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 21:29:27
Дамм! Проблемът е комплексен. Пътят до Троян е два - три часа. По-малко от ден ще отнеме огледът. Слънчев бряг го видяхме на кво заприлича и сигурно това е една от причините. Тва за терасите не го разбрах кво е имал предвид. Иначе от бягане на топлина и топлоизолация разбирачи има. Виждал съм ограда с топлоизолация, подпорна стена с топлоизолация, парапет на балкон с топлоизолация, половин парапет на балкон с топлоизолация!
Re: Зидане с камък-видове
08-02-2008 - 21:44:27
pe6o ,

Той си представя конструкцията от стоманобетон , но ако и терасите са от стоманобетон , то тогава топлината щяла да бяга много , затова основната конструкция ще е от стоманобетон , а терасите дървени.

Това с парапета и топлоизолацията и другото са наистина хит.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход