Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет на седмицата

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 17:07:20
Нотариуса може да го наемеш да свърши определена работа като проверка на документи и т.н. За това си му плащаш. Това плащане няма нищо общо с плащането при изповядване на сделката.
Анонимен потребител
Re: спор на седмицата
18-07-2007 - 17:14:22
Хората имат глави на раменете си.
Quote

когато нямам колега с купувача винаги имам повече работа

Никой не те кара да я вършиш тази работа. След като един купувач се е вързал с предварителен договор тебе какво те интересува дали ще свърши работата или не. В крайна сметка ако не я свърши продавача е с 10% напред, а купувача си плаща за дяволъка, нали така?
Re: спор на седмицата
18-07-2007 - 17:15:41
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Хората имат глави на раменете си.
Цитат:когато
> нямам колега с купувача винаги имам повече работа
>
> Никой не те кара да я вършиш тази работа. След
> като един купувач се е вързал с предварителен
> договор тебе какво те интересува дали ще свърши
> работата или не. В крайна сметка ако не я свърши
> продавача е с 10% напред, а купувача си плаща за
> дяволъка, нали така?


clap: clap: :} :}
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 18:58:56
Re: спор на седмицата
Изпратено от: Тинки Уинки (IP съхранено)
Дата: July 18, 2007 05:14PM


Хората имат глави на раменете си.

Цитат:
когато нямам колега с купувача винаги имам повече работа


Никой не те кара да я вършиш тази работа. След като един купувач се е вързал с предварителен договор тебе какво те интересува дали ще свърши работата или не. В крайна сметка ако не я свърши продавача е с 10% напред, а купувача си плаща за дяволъка, нали така?




Само да добавя че и брокера вече си е взел комисиона.Би трябвало да е доволен.Та и повече от доволен-изкарал си е парите с по малко работа!?!



:crazy:
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 19:55:57
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------


> Само да добавя че и брокера вече си е взел
> комисиона.Би трябвало да е доволен.Та и повече от
> доволен-изкарал си е парите с по малко работа!?!

Виждаш ли какво се получава: Само защото някой е решил,че брокер,работещ и за двете страни ще забогатее,се самоотрязва от възможността за по-голям,по-бърз и по-качествен избор.
По принцип,купувачът има три варианта
1.Обажда се по обява,тя се оказва от частно лице.Харесва,пазарува,поема си отговорността за всичко сам.
2.Обажда се по обява,тя е подадена от АНИ.Харесва,пазарува с посредничеството й.
3.Обажда се в АНИ,не по оферта и казва какво търси.Харесва,пазарува с посредничеството й.
Случаи 2 и 3 са идентични.Задълженията му възникват при положение,че иска да купи.И в двата случая приема комплексната услуга.
Никакво значение няма дали е харесал имот, предлаган от същата АНИ,или такъв,намерен от АНИ чрез колеги.Всеки клиент плаща на този,който работи за него.

Сега разбираш ли,че няма начин да ангажираш агенция,пък да не искаш да й бъдеш клиент.Просто няма да стигнеш до сделка.
Това за всеки коректен човек е ясно-никой не работи за черни очи.
Много пъти се задава въпроса,знае ли продавача че не си му завел клиент?
Да,знае.И не е съгласен той да си плати честно и почтено за услугата,а купувачът да бъде облагодетелстван.

Та,такива ми ти работи.



smiling smiley
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 21:05:31
Камелия,
Аз не те ангажирам.Теб те е ангажирал продавача да му рекламираш и показваш имота и си ти плаща за това.Плаща ти да му намериш клиент.Този ти ангажимент включва това да ме заведеш до имота и да ми го покажеш.Иначе просто няма как да му намериш клиент.До тук аз с нищо не съм те ангажирал.Ангажирал те е продавача!В случай че реша да купя имота аз пак с нищо не те ангажирам.Да кажем че си имам адвокат или нотарюс или и двете или просто мога сам да си свърша работата.
Кажи ми моля те кога точно и с какво сам те ангажирал?За какъв точно ангажимент искаш да ти платя?Какво си направила за мен което е различно от това вече поръчано и платено от продавача?
:crazy:
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 21:08:25
И м/у другото продавача по скоро ще иска аз да не платя комисиона та цената на имота му да е по ниска и да стане по лесно продаваем
Abu
Re: Поправям се
18-07-2007 - 21:26:41
Ахъ, съгласен, ама променяш/допълваш Условието - никъде няма упоменато, че имотът е читав, VІР и т.н. или напротив. Представя ти се условие, ако го приемеш, имаш ЕДНО възможно решение - да платиш комисион. Но дори да искаш да го направиш, това не е достатъчно, защото Камелия трябва да те одобри (това също е по условие).
Дискусията все повече ми заприличва на това, дето казват болшинството при попълването на логически тест:" Условието е сбъркано!" Не условието е сбъркано, а задачата е ограничена откъм решения, ама нейсе!
Съвсем нормално е условието да се коментира, на това му викат договаряне или пазарлък, ама когато категорично ти казват, че не може да се преговаря, който иска да променя условията, да инициира той сделка и да публикува изискванията си в лична обява!
Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 21:29:35
Никой не ангажира агенцията ако и се обади и иска да види нейна оферта.

Основната ти грешка е, че мислиш, че щом един купувач си търси сам имот то и останалата част от сделката ще си я свърши сам. Това не е така - хората не са толкова луди да дадат една торба пари без да се консултират с компетентни хора, за което естествено ще си платят. Идеята е, че както продавачът е свободен да си избере брокер, така и купувачът трябва да е свободен.

Дадох ти примера с адвокатите, ама ти не вдяваш. Твоите приходи от това, че представляваш само едната страна няма да спаднат, защото днеска ти имаш продавач пък купувача се представлява от Продавач, утре той ще има продавач, пък ти ще му представляваш купувача. Няма нищо по-лошо от натрапен ти брокер. Вместо да кажеш - аз ще съм ти брокер (от вратата за краката) по-добре покани купувача в офиса, покажи му как работи АНИ, на която си служител, пък ако всичко е наред купувача сам ще поиска да работиш за него.
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 22:09:59
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
Какво си направила за мен което е различно
> от това вече поръчано и платено от продавача?

Продавачът поръчва и плаща за себе си.Не плаща за теб!
Как ще му намеря клиент е моя работа.
Няколко пъти обясних какво правя за купувача.Ми,прочети най-сетне.Услугата е комплексна и това пиша за енти път.Колкото и да питаш, друг отговор няма. Дали го приемаш,или не-твой избор.
Като не желаеш да ползваш услугите на АНИ,просто не се обаждай.Толкова ли е трудно да разбереш?


confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход