Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет на седмицата

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 01:01:51
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> Би ли ми отговорила на следния казус:
> Обаждам се на твоя обява и отивам да видя имот.С
> мен е жена ми,която ти представям като мои
> брокер.Тя ще ме представлява при сделката.В този
> случай ти искаш ли ми комисиона,при условие че аз
> би трябвало да платя такава на жена ми.Ако
> не,каква е разликата ако отида на огледа с жена си
> или без нея?Задавам ти конкретен въпрос и те моля
> за конкретен отговор!
>


Това,че ти ще представиш жена си за брокер,не означава че аз ще го приема,без да съм установила че наистина е така.Аман от селски хитреци! Ще трябва жена ти да подпише договор за оглед,в който фигурират данните й .Щом се върна в офиса,ще пусна в ДАКСИ справка за фирмата.Толкова е елементарно! winking smiley
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 01:12:32
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------

> Та решението е(сериозно сега) просто да се стои по
> далеч от брокери и агенции.Това което вършат те
> може всеки да си го свърши сам или да си наеме
> професионалисти в конкретната област да му свършат
> работата-рекламни агенции,адвокати,строителни
> специалисти и тн.
> Аз вече мисля сериозно по въпроса,имам няколко
> идеи!
> Не,няма да убивам брокери(поне не в буквалния
> смисъл)!
Някой вкарвал ли те е насила в агенция?Да ти е опирал пистолет в тила?
Е,щом не е правено,а е пълно с агенции,които не са фалирали,дали е много сложно да се намери обяснение?
Дали си първият,който се е сетил да ползва други специалисти? Първият от 17г. насам?
Дали пък не съм познала,че идеите ти се въртят около това,хем да ползваш агенцията да те заведе на оглед и да те срещне с клиента,пък после да решиш да я скокнеш?

:crazy: clap: :}
Анонимен потребител
Re: Поправям се
18-07-2007 - 06:16:32
Quote

Не може да търсиш услугите ми до средата на сделката,,а после да заявиш,че не ти трябвам и не искаш да плащаш

Какви услуги съм ти искал до средата на сделката?

Ти пускаш обява "Продавам ...". Казах ти, че ако не искаш да водиш клиенти на огледи изобщо не я пускай обявата или пусни обява "Посреднича при покупка ...". Аз не искам от теб услуги. Искам да видя имота който, ти твърдиш, че продаваш. Гледането и срещата с продавача е част от комплексната услуга "продажба на имот", която ти си приела да извършиш за продавача.

Quote

За да се стигне до получаването на нотариален акт,аз ще извърша дейностите които са необходими

Къде съм казал че искам да извършиш някакви необходини действия?
Ако продавача ги иска - извършвай ги, но не казвай че аз ги искам и не ги пиши на моята сметка.
Анонимен потребител
Re: Защо замлъкна,Тинки?
18-07-2007 - 06:22:19
Би ли ми казала на кой въпрос кой му е отговора? Това, което пишеш са общи положения, а не отговорите на конкретно зададените ти въпроси.
Ако изпитваш затруднения от въпроси, чийто отговори не са "да" и "не", кажи ще преработя анкетата така че отговорите на въпросите да са само "да" и "не".

Въпросите ти бяха зададени по твое искане:
[forum.imoti.net]

Всички те са взети от форума и са останали без отговор. Отговори от сорта "днес ще бъде слънчево с максимални температури до 37 градуса" не се приемат.

Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 06:28:06
Тука въпроса беше каква е разликата в действията, които ти извършваш, а не можеш ли да разбереш дали жена му е брокер или не.

Камелия ти като купуваш жилище наемаш ли си брокер?

P.S. Ще трябва да взема да регистрирам една АНИ. Ще пусна и обяви - ходя на огледи с купувачи и се представям за брокер - комисиона 0.01% smiling smiley. Така Камелия като провери в ДАКСИ ще види че има такава АНИ.
Re: Поправям се
18-07-2007 - 09:16:25
Abu,

Аз не споря по принципните положения, които си изредил, при това са ми също много добре известни smiling smiley - аз самата платих на брокера на продавача комисиона и бях третирана като "VIP купувач" заради това, вкл. задържането настрана на други купувачи със свои брокери, докато аз реша да купувам. Много добре ми е ясно за какво става въпрос. Платих, обаче, защото имотът беше перфектен отвсякъде и го търсих повече от година. Просто това беше начинът да го получа и прецених, че си струва.

Коментирах, че не при всеки имот за продажба тази схема работи. Ако имотът не струва, Камелия и изключителни права да има, много дълго ще си чака "частното лице", което да й плати и на нея комисиона, и така ще се лиши и от комисионата от продавача (която й е гарантирана, но само при сделка). В този смисъл съм убедена (макар и от нейно име smiling smiley), че много добре преценява "къде минава номерът" и къде - не. Неслучайно спомена, че работи И с колеги smiling smiley

За моралната страна не ми се говори.

За мен като купувач първото и основно си остава имотът (вкл. документната му "чистота"winking smiley, а брокерът е най-накрая като даденост. Е, по-добре е да е читав, ама и без това би могло, докато за имотът е задължително да е читав. В този смисъл купувачът би платил и още отгоре (понякога и 3-та комисиона се получава), ако сметне, че имотът си струва. Ако не, обаче, тогава компромисите трябва да ги правят продавачът и брокера му, ако искат да има сделка изобщо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-18 09:21 от Joan.
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 09:17:57
de da znam? Написал:
----------------------------------------------------
> Решение има и то е радикално и решава всички
> проблеми.
> Професията брокер или посредник при сделки с НИ
> трябва да се забрани със закон!!!Някои беше писал
> във форума че стадо с 90% мърша го изгарят.
> Аз вече мисля сериозно по въпроса,имам няколко
> идеи!

>
>

При теб мисъл няма.При теб има първични инстинкти,като при бездомните улични помияри.Затова ще ти "подхвърля" още една идея-защо не възстановиш Белене,или да отвориш някой концлагер за АНИ?



Re: Брокер на ... картофи
18-07-2007 - 09:35:55
Тинки, ами като вкараха такса опаковка в началото навсякъде издаваха допълнителна фактура - една за стоката, втора да опаковката. Ти явно тогава нищо не би успял да си напазаруваш преди няколко години, защото щеше да отхвърляш тази таксаsmiling smiley
Ако ми обясниш как ще може да не се товари стоката с много комисиони, ако е скрита в цената - може и да си променя мнението. Засега отказвам категорично да вкслючвам комисиона на брокер в моя договор.
Прочети как Чилио са го натоварили с 65 евро на кв.м. комисиони и кажи това на какво прилича.
Re: Поправям се
18-07-2007 - 10:27:23
Камелия, а пък в момента в който е стъпил на моя обект се задлъжава да им плати капаро.
Върховни глупости изтърси - човек се задължава с договор, макар и устен, а не с това, че сте се разходили.
Да ти кажа честно преди да чета какво пишете с колегите си в този форум мислех, че не е морално да ви прескачат.
Сега вече съм на мнение, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Нямате си понятие от това, как се извършва услуга и как се печелят пари.
Тинки, не си губи времето
18-07-2007 - 10:29:40
Тинки, имаш пълното морално право да прескочиш Камелия и всички посредници, защото категорично не заслужават да получата комисиони по начина , по който действат.
Тарикати на дребно - заслужавали парите с това, че са те завели някъде. Ами аз ще те разходя из цяла София и ще ми дължиш комисиона където и да купишsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход