Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет на седмицата

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 22:17:07
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> И м/у другото продавача по скоро ще иска аз да не
> платя комисиона та цената на имота му да е по
> ниска и да стане по лесно продаваем


О,да!Единствената грижа на продавача е ти да минеш по-тънко,пък той да си плати за услугата!Той за това живее!
Продавачът определя цена на имота си и се интересува от своите допълнителни разходи.Не гледа в твоята чиния.Що ли ти тъй си се втренчил в неговата?
Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 22:23:28
Quote

Като не желаеш да ползваш услугите на АНИ,просто не се обаждай.Толкова ли е трудно да разбереш?

Като не искаш да водиш купувачи на оглед недей пуска обяви "Продавам ..."
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 22:40:43
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Като не желаеш да ползваш услугите на
> АНИ,просто не се обаждай.Толкова ли е трудно да
> разбереш?
>
> Като не искаш да водиш купувачи на оглед недей
> пуска обяви "Продавам ..."


clap: clap: :} :}
ven
Re: Съвет на седмицата
19-07-2007 - 00:36:50
Камелия нали си специалист:

Нотариуса и за проверките за тежести:
Quote

Обикновено го прави по телефона на база познат в Службата по вписванията

Обикновено, читавите нотариуси ползват софтуер и си правят директна справка от офиса през интернет. Само моите две и половина стотинки по темата smiling smiley
Re: Поправям се
19-07-2007 - 09:38:19
Abu,

Ти май харесваш логически задачи smiling smiley Аз също ги обичам "ако така, така, ако иначе, дървото се разклонява....." - нещо като алгоритъм на програмка smiling smiley Чисто и ясно smiling smiley

Не точно променям условието - твоето условие е непълно (не сбъркано). Не си подал съществена информация от условието, от която зависи развитието на задачата после по кой "клон" на дървото ще поеме. Ако се касае за хубав имот, с 99% сигурност ще стане точно както Камелия го иска - затова и за хубави имоти обявите са "за ч.л." Е, надявам се да ме одобри Камелия smiling smiley - изглеждам добре, много съм приятна като личност и много лесно се сприятелявам :} (това беше в кръга на шегата) .

Във всеки случай, мисля, че не Камелия, а продавачът трябва да ме "одобри". В много случаи, особено на възрастни хора, продавачите предпочитат дори за по-ниска цена, но да се доверяват на купувача - наслушали са се за "борчета", "мутри", мошеници и пр., които изнудват възрастни и безпомощни хора при такива сделки. Доколко страховете им са основателни, не знам, но има такъв психологически момент.

Ако имотът не е хубав, тогава има подварианти, но според мен по-вероятно е Камелия да отстъпи с цел да направи все пак сделка. Но пък това зависи и от моментното състояние на пазара - в период на силно покачване на цените и най-големите боклуци се изкупуват, и то бързо, и Камелия пак с голяма вероятност ще си прибере и 2-та комисионна. Та мисля, че нещата са доста многовариантни и трудно на практика ще се вместят в твоята теоретична схема.

Но иначе и аз подобно на теб имам практичен подход към нещата. Искам този имот, цената да го имам е тази (с 2-ра комисионна за Камелия) - преценявам - изнася ми, плащам, не ми изнася, "довиждане". Мисля, че 4оvek най-добре го каза - плащам 2-ра комисионна, защото не мога да имам имота, без да я платя. Ако можех да го имам, нямаше да я платя. за мен тя става част от цената на имота, която съм готова да платя.
Re: Съвет на седмицата
19-07-2007 - 09:58:23
avatar
ven Написал:
-------------------------------------------------------

> Обикновено, читавите нотариуси ползват софтуер и
> си правят директна справка от офиса през интернет.
> Само моите две и половина стотинки по темата

И какво? Да не би да остава официален документ,от който черно на бяло да личи че всичко е наред? Дали ако теглиш кредит, в банката ще уважат обаждането на нотариуса,или ще поискат удостоверение за тежести?
ven
Re: Съвет на седмицата
19-07-2007 - 18:40:13
хахах smiling smiley

Quote

Обикновено го прави по телефона на база познат в Службата по вписванията

Що да не би тука да му издават документ по телефона?

Ама като малките деца си значи smiling smiley

Естествено че банката ще иска документ - което не става по телефона. Че банката даже ще иска същия документ още веднъж преди самото заверяване на кредитната сметка за да е сигурна че ипотеката е вписана на нейно име и е първа поред.
Re: Брокер на ... картофи
19-07-2007 - 18:48:59
Ами няма нищо потив директно да ти продам , не виждам какъв е проблема.
10% съм продал с посредник, 90% директно. И то във всички случаи на продажба е имало само 2,5% комисионна, един е бил посредника .
Re: Съвет на седмицата
20-07-2007 - 15:58:35
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------

> Кажи ми моля те кога точно и с какво сам те
> ангажирал?За какъв точно ангажимент искаш да ти
> платя?Какво си направила за мен което е различно
> от това вече поръчано и платено от продавача?

Ето тук е основната ти грешка,защото
АНИ спонсорира и купувача, и продавача през цялото време на търсене на клиент.
Продавачите не дават и една стотинка нито за реклама,нито за огледи.
Купувачите получават също абсолютно безплатна информация,както и безплатни огледи със специално определен за тях служител.
Дали ще се получи сделка,е едно бъдещо и много несигурно събитие.При положение,че и купувачи и продавачи ползват тези безплатни услуги на колкото агенции се обадят,то факт е че предварително вложените средства ще възвърне само една агенция-тази,чрез която е сключен договора.
Но тъй като хора като теб искат да минат метър отвсякъде,ще принудят наистина агенциите да спрат кранчето на безплатните огледи.Да видим как ще обикаляш от АНИ на АНИ и да им обясняваш че не си им клиент,пък някой друг бил платил за теб.


spinning smiley sticking its tongue out
Re: Съвет на седмицата
20-07-2007 - 16:30:08
avatar
камелия Написал:

> АНИ спонсорира и купувача, и продавача през
> цялото време на търсене на клиент.
> Продавачите не дават и една стотинка нито за
> реклама,нито за огледи.

Бих добавила, че и купувачите, които са те наели да им търсиш имот

> получават също абсолютно безплатна
> информация,както и безплатни огледи със специално
> определен за тях служител.

(Купувачите, които се обаждат по дадена от тях обява - за тях не работиш безплатно)

Напълно съм съгласна с тебе, но смятам, че това трябва да се промени, за да си дойста нещата на мястото.

Но ти твърдиш, че услугата е комлексна, а аз смятам, че трябва всеки, коийто е поискал услуга от АНИ трябва да плаща за тази услуга и само за нея.

те - искаш да ти продават имота - заплащане за рекалма, заплащане за огледи. Ако стане сделката се приспада от общата комисионна (или друг метод, който си изберете).

И още нещо - защо АНИ не се възползвате от законовите възможности да си търсите обещетение за направени разходи в случая, когато Ви е била възложена работа, Вие сте я изпълнявали добросъвестно и след това, възложителят я е оттеглил?



Блондинка по душа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход