Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет на седмицата

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Съвет на седмицата
20-07-2007 - 18:44:13
avatar
Камелия,

благодаря за въпроса.

Ще ти обясня какво имам предвид - ти правиш разходи, за да рабтиш безплатно за някого, който не ти е клиент.

камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> АНИ спонсорира и купувача, и продавача през
> цялото време на търсене на клиент.
> Продавачите не дават и една стотинка нито за
> реклама,нито за огледи.
> Купувачите получават също абсолютно безплатна
> информация,както и безплатни огледи със специално
> определен за тях служител.
> Дали ще се получи сделка,е едно бъдещо и много
> несигурно събитие. При положение,че и купувачи и
> продавачи ползват тези безплатни услуги на колкото
> агенции се обадят,то факт е че предварително
> вложените средства ще възвърне само една
> агенция-тази,чрез която е сключен договора.

Tака ти искаш всичките ти разходи да се покрият от лицата, които все пак са ти клиенти, т.е те плащат не само за работата, която си свършила за тях, а и за това, че ти си работила без пари за друг.

т.е АНИ кара клиентите си да спонсорират безплатния й труд за друг.

Блондинка по душа
Анонимен потребител
чукча не читател а писател
20-07-2007 - 19:18:28
Евгения имаше предвид, че клиентите които си плащат ги "товарите" здраво за да си избиете разходите, които сте направили за тези, които не си плащат.
Re: Съвет на седмицата
20-07-2007 - 19:45:05
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------

> Ще ти обясня какво имам предвид - ти правиш
> разходи, за да рабтиш безплатно за някого, който
> не ти е клиент.

> Tака ти искаш всичките ти разходи да се покрият от
> лицата, които все пак са ти клиенти, т.е те плащат
> не само за работата, която си свършила за тях, а и
> за това, че ти си работила без пари за друг.
>
> т.е АНИ кара клиентите си да спонсорират
> безплатния й труд за друг.


Абсолютна глупост!
Заплащането на АНИ е регламентирано-определен % от цената на сделката- тази, която се сключва между определени лица,ползващи посредничеството.
Как агенцията те кара да я спонсорираш,след като ти нищо не даваш предварително?
Ще ти припомня какво си написала,за да докажа,че всъщност много добре разбираш нещата,но просто ти се ще да ползваш нечий труд без да платиш:

При една от покупките платих комисионна, но с ясното съзнание, че плащам за само за информация - все пак тя беше единственото ценно от услугата.

Платих за тази информация, защото времето, което бих загубила да търся директно продавачи, би ми струвало в пъти повече от комисионната.

Ще добавя само,че си получила и всичко останало,което е необходимо да се направи,докато получиш нотариалния акт,защото никой нотариус не набира сам документите по сделката,а чака да му ги донесат подредени.......

Abu
Re: Поправям се
21-07-2007 - 19:43:39
За програмирането позна - семестриално съм завършил информатика, но без дипломирането (друг въпрос е защо не практикувам).
В последния абзац най-после изразяваш като моето мнение.
Не ми се коментира къде си видяла "моята теоретична схема", няма такова нещо - логиката е само една; условията, неизвестните, решенията могат да са много...
Re: Поправям се
23-07-2007 - 10:25:17
Abu,

Всъщност никога не съм изразявала различно от твоето мнение smiling smiley Просто исках да доуточня "логическото дърво". Не бих постъпила така, ако имотът, който купувах, не си струваше. Мисля, че това изходно условие е от изключителна важност за задачата. Мисля, че и Камелия го знае smiling smiley, а също и другите брокери.

Да, логиката е една, но проявленията й зависят точно от условията (които всъщност аз коментирах) - при различни изходни условия ще имаме различни крайни ефекти. В този смисъл казах "твоята теоретична схема" - може би по-правилно е "опростена схема".

Не става въпрос да защитавам някого или да обвинявам някого - просто маркирам някакви аспекти от действителността, с които съм се сблъскала. Мисля, че Тинки би могъл да се възползва от ситуацията, вмсето да протестира срещу нея с ясното съзнание, че не му е по силите да я промени (защото попада в условие (а) - търси перфектния имот, а такъв с 99,99 % ще се "само за ч.л."winking smiley. Но той има друго виждане по въпроса.
Анонимен потребител
Е това пък вече ...
14-09-2007 - 23:04:31
[www.imoti.net]

Quote

Купувайте недвижими имоти само чрез агенции! Те са гаранция, че няма да останете излъгани, защото добре познават строителите компании, разполагат с нужната информация и извършват всички необходими проверки свързани със сделката.

И какви точно гаранции се дават?
Re: Съвет на седмицата
03-10-2007 - 12:20:36
Тази на опита и на познаването на средите. Да не говорим за факта, че ако ти срещнеш непреодолими трудности и не си закупиш имота, АНИ няма да спечели пари. А се нуждае от тях, повярвай ми!
Анонимен потребител
Това сега как го разбирате?
04-10-2007 - 07:08:09
[www.imoti.net]

Quote

В пресата у нас излязоха няколко публикации относно очаквано ”спукване на балона” т.е повишаване цените на недвижимите имоти.

Аз все си мислех че спукване на балона означава падане на цените, пък то било ... повишаване ????
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход