Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет на седмицата

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Съвет на седмицата
17-07-2007 - 19:24:27
avatar
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, доста почетох от твоите писания, ама
> отговор няма. Само "обясних вече" и "казах вече",
> но отговор няма. И как ще има, като не ти изнася.
> Три пъти те питах - обясняваш ли на продавача,
> твой клиент, че няма да работиш с купувачи които
> си имат свой брокер? Ти не отговаряш и е ясно
> защо - ще лъсне истината, че изобщо не ти пука за
> интереса на клиента ти. После изведнъж - работела
> с колеги, ама със сериозни купувачи. Как ще
> работиш? Такива като теб отказват изобщо да
> покажат имота или дори да го разкажат на колега от
> друга АНИ. Не ти ли прави впечатление, че никой не
> е на твоя страна? Не се ли замисляш, че има и
> друга гледна точка освен твоята?


Фокусира ли най-сетне погледа си? Успя ли да прочетеш поне един отговор?
Дали ще си направиш труда да видиш и другите? confused smiley
Анонимен потребител
Цялото това словоизлеяние ...
17-07-2007 - 19:24:59
какво общо има с конкретните въпроси, които ти зададох?

Това са общи приказки и не виждам как отговарят на въпросите, които съм ти задал?

Ще ги повторя пак въпросите да не ги забравиш:
1) Какви са първоначално поставените критерии към купувача на даден имот и кой ги поставя?
а) поставя ги продавачът и те са записани в договора за посредничество. Моля избройте най-важните критериите
б) поставя ги АНИ и те са записани в договора за посредничество. Моля избройте най-важните критериите
в) поставят ги продавачът и АНИ и те се записват в договора за посредничество. Моля избройте най-важните критериите
г) поставят ги продавачът и АНИ но само тези на продавача се записват в договора за посредничество. Моля избройте най-важните критериите

2) На продавача обяснено ли му е, че ще му бъдат предоставени само оферти от купувачи склонни да подпишат договор с АНИ?
а) обяснява му се и се записва в договора за посредничество
б) обяснява му се, но не се записва никъде
в) не му се обяснява

3) Как АНИ защитава интересите на продавача, сключил договор с нея за изключителни права, който иска да получи максималната възможна цена за имота си след като не го среща с купувачи готови да платят тази цена, а го срещаш само с купувачи, които са готови да платят по-ниска цена, но да работят с нея
а) АНИ не защитава интересите на продавача по никакъв начин
б) АНИ защита интересите на продавача - моля аргументирайте се как.

4) Каква е разликата дали купувачът ще отиде на оглед сам или ще си наема един артист да се прави на брокер? В двата случая АНИ върши една и съща работа. Защо в единия случай се дължи комисиона, а в другия не?
а) няма разлика, но трябва да се пробва да се вземе комисиона - ако мине
б) има разлика - моля аргументирайте се

5) Какво ти е мнението за чейндж бюрата дето не лъжат хората като обявяват курса на БНБ за $ на таблата си?
а) половително
б) отризателно
в) безразлично

6) Каква работа е свършил за купувача брокера на продавача, за да му се плаща? Тук се допуска че купувача не е искал никакви услуги от брокера
а) никаква, ама ако плати - кяр е
б) свършил е това и това - моля избройте

7) В комплексната услуга, която получава продавача от АНИ влиза ли организирането на огледи и срещи с потенциални купувачи?
а) да
б) не

Ако обичаш придържай се към отговорите а), б), в), г) - може и собствен отговор да дадеш но моля те напиши въпроса и дай отговор под него. Добре ще е това да е отговор, а не общи приказки.
Анонимен потребител
Re: Защо замлъкна,Тинки?
17-07-2007 - 19:26:47
Аз търся ама нищо не намирам - зададох ти конкретни въпроси и възможни отговори ти дадох, ама ти явно не искаш да им отговориш
Re: Защо замлъкна,Тинки?
17-07-2007 - 20:06:18
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз търся ама нищо не намирам - зададох ти
> конкретни въпроси и възможни отговори ти дадох,
> ама ти явно не искаш да им отговориш


Не ставай смешен и имай малко кураж да си признаеш,когато лъжеш и те хванат! Мъж си все пак! :g: Дадах ти няколко извадки,в които обяснявам какво ли не.Един пост по-нагоре са.В червено,че да ги видиш! Анкетата,дето си я спретнал,няма да ти казвам къде да сложиш-сам й намери място.
Жалка работа! :
: :g:
Анонимен потребител
Re: Защо замлъкна,Тинки?
17-07-2007 - 20:43:29
Нещо май взе да се изнервяш. Смени:
clap: clap: clap: :} :} :}
с
:g: :g: :g:

Та ще отговориш ли на въпросите, които ти бяха зададени - прости въпроси с прости отговори. Както казах от словоизлеянията ти на нито един въпрос не може да се даде отговор, а въпросите са толкова конкретни.
Re: Защо замлъкна,Тинки?
17-07-2007 - 22:29:00
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Нещо май взе да се изнервяш. Смени:
>
> с
>
>
> Та ще отговориш ли на въпросите, които ти бяха
> зададени - прости въпроси с прости отговори. Както
> казах от словоизлеянията ти на нито един въпрос не
> може да се даде отговор, а въпросите са толкова
> конкретни.


Ще ти пиша бавно,дано капацитета ти стигне да разбереш.На всички въпроси съм ти отговорила.Приложила съм някои от отговорите си,оцветени в червено,та дано задържат вниманието ти,да си припомниш и да се засрамиш.На "анкетата" ти не съм поемала отговорност да отговарям.Тестът ти е тъп.Не си запомнил нищо от отговорите и разясненията ми в купа теми през последния месец/а и преди това/.Продължаваш да предлагаш като отговори безумните си фантазии.
Много елементарен подход.Забравяш,че всичко може да се прочете/ако не паднеш дотолкова,че да го изтриеш/. winking smiley
Abu
Re: Поправям се
17-07-2007 - 22:42:44
Joan,
Хайде сега да обясня от името на Камелия за какво става дума:
Условие:
Брокерът има договор с продавача за изключителни права, но точното съдържание не ни е известно. Известно ни е само, че Камелия има право според този договор свободно да преценява кой купувач е подходящ и кой не. Също, тя има право да си отстоява комисион и от купувача. За това си право тя заявява, че няма да отстъпи.
Задача:
Да се сключи сделка
Решение:
Единственото решение е Тинки да се съгласи с условието, т.е. да плати и на Камелия, независимо дали ползва услугите й или не. Това решение трябва да се съобрази с правото на Камелия субективно да отхвърли Тинки като купувач, въпреки, че отговаря на "видимите" условия на продажба (това е съдържанието на обявата "продава"winking smiley.
Забележка:
Всички варианти, в които не се стига до сделка, не са решения! В случая е безсмислено да се обсъждат.

ПП Ако предложиш друго решение при ТОВА условие ти правим евалла моментално!!!.
Това, че тук се спори за УСЛОВИЕТО (дали е морално, дали е масова практика и т.н.) няма отношение към конкретното решение.

Брей! Да взема да се хвана с политика ли, к'во ли - така защитавам чужди тези, че чак повярвах!!!
Re: Поправям се
17-07-2007 - 23:16:05
avatar
> Задача:
> Да се сключи сделка
> Решение:
> Единственото решение е Тинки да се съгласи с
> условието, т.е. да плати и на Камелия, независимо
> дали ползва услугите й или не.


Основното,което Тинки не желае да разбере е, че в момента,в който ми се обади за да го заведа на оглед и хареса имота,и поиска да го срещна с продавача,той приема комплексната услуга,която АНИ осъществява.Няма как да не ползва услугите ми-дори и да си наеме консултант-той няма да бъде посредник.И няма да бъде субект в сделката.За да се стигне до получаването на нотариален акт,аз ще извърша дейностите които са необходими.Защото аз водя посредничеството.Всяка сделка има поне две страни.Аз съм по средата им/посредник/.Не може да търсиш услугите ми до средата на сделката,,а после да заявиш,че не ти трябвам и не искаш да плащаш.И това,при положение,че сто пъти ти е разяснено в какво се състои тя и че е комплексна.
Тинки не е в състояние да разбере,че ако не желае услугите ми,просто не трябва да ми се обажда и да ме ангажира с каквото и да било.

smiling smiley
пп Тинки няма да плати И на мен.Ще плати за посредничество САМО на мен. smiling smiley
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 00:48:04
АБУ,
Знам че питаш Йоан,ама ще се намеся.
Решение има и то е радикално и решава всички проблеми.
Професията брокер или посредник при сделки с НИ трябва да се забрани със закон!!!Някои беше писал във форума че стадо с 90% мърша го изгарят.Това е единственото решение на хилядите проблеми произтичащи от ползването на брокериИмаше и в митологията един дето се опитвал да развърже възел ама било невъзможно-та просто го разсякал с меча.Аз лично не държа да се линчуват брокерите-и те са хора и те душа носят!
Та решението е(сериозно сега) просто да се стои по далеч от брокери и агенции.Това което вършат те може всеки да си го свърши сам или да си наеме професионалисти в конкретната област да му свършат работата-рекламни агенции,адвокати,строителни специалисти и тн.
Аз вече мисля сериозно по въпроса,имам няколко идеи!
Не,няма да убивам брокери(поне не в буквалния смисъл)!
smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 00:54:35
Камелия,
Би ли ми отговорила на следния казус:
Обаждам се на твоя обява и отивам да видя имот.С мен е жена ми,която ти представям като мои брокер.Тя ще ме представлява при сделката.В този случай ти искаш ли ми комисиона,при условие че аз би трябвало да платя такава на жена ми.Ако не,каква е разликата ако отида на огледа с жена си или без нея?Задавам ти конкретен въпрос и те моля за конкретен отговор! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход