Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет на седмицата

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
17-07-2007 - 14:55:43
Ето ти като за начало 3 въпроса от тази тема:

Ето тук има 2 поставени въпроса:
[forum.imoti.net]

Тука има още един:
[forum.imoti.net]

Би ли ми казала къде точно си им отговорила?
Re: Съвет на седмицата
17-07-2007 - 15:32:43
Камелия, доста почетох от твоите писания, ама отговор няма. Само "обясних вече" и "казах вече", но отговор няма. И как ще има, като не ти изнася. Три пъти те питах - обясняваш ли на продавача, твой клиент, че няма да работиш с купувачи които си имат свой брокер? Ти не отговаряш и е ясно защо - ще лъсне истината, че изобщо не ти пука за интереса на клиента ти. После изведнъж - работела с колеги, ама със сериозни купувачи. Как ще работиш? Такива като теб отказват изобщо да покажат имота или дори да го разкажат на колега от друга АНИ. Не ти ли прави впечатление, че никой не е на твоя страна? Не се ли замисляш, че има и друга гледна точка освен твоята?
Анонимен потребител
За да не скучаеш
17-07-2007 - 15:35:31
ето ти и втората група въпроси останали без отговор.

Тука помествам препратики към твои отговори, които не отговарят на зададените ти въпроси, а "увъртат":
[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net]
[forum.imoti.net] - третие въпрос
[forum.imoti.net]
Re: За да не скучаеш
17-07-2007 - 16:08:25
avatar
Всъщност,въпросите са два.

1.Защо,след като съм брокер на продавача,ти като купувач трябва да имаш задължения към мен.
На куп места отговорих защо.Обясних всичко подробно.Това,че ти не приемаш отговора ми и продължаваш да питаш и да даваш примери с какво ли не/обменни бюра, магазини, картофи/,не означава,че не съм ти отговорила.Безумие е във всеки пост отново да измъкваш едни и същи доводи и да искаш отново да обяснявам.Да пусна ли линкове към всичките теми,в които съм ти обяснявала ?

2.Какви условия може да е поставил продавача,за да търся аз пряк клиент? Ти си си намерил отговор, с който ме преследваш и не признаваш че може да има нещо друго.При това си твърдо убеден,че накърнявам интересите му.Писах ти ,че е точно обратното,но полза никаква. Е,няма да ти дам подробности за съдържанието на договора,защото във всяка дейност си има особености,които са от кухнята на занаята.Достатъчно е да знаеш,че подбирам купувача по критерии,поставени от продавача.Затова ми е дал изключителни права,затова и точно аз подбирам кого да му заведа на оглед,затова и не работя с колеги,защото няма как да разбера дали клиента им отговаря на изискванията. Защото да имаш парите не е единственото условие в този случай.
Анонимен потребител
Re: За да не скучаеш
17-07-2007 - 16:35:00
Т.к. отново отговора ти е в стил
Quote

На куп места отговорих защо.Обясних всичко подробно
Quote

Е,няма да ти дам подробности ...

Та затова реших да ти поставя въпросите по следния начин:
1) Какви са първоначално поставените критерии към купувача на даден имот и кой ги поставя?
а) поставя ги продавачът и те са записани в договора за посредничество. Моля избройте най-важните критериите
б) поставя ги АНИ и те са записани в договора за посредничество. Моля избройте най-важните критериите
в) поставят ги продавачът и АНИ и те се записват в договора за посредничество. Моля избройте най-важните критериите
г) поставят ги продавачът и АНИ но само тези на продавача се записват в договора за посредничество. Моля избройте най-важните критериите

2) На продавача обяснено ли му е, че ще му бъдат предоставени само оферти от купувачи склонни да подпишат договор с АНИ?
а) обяснява му се и се записва в договора за посредничество
б) обяснява му се, но не се записва никъде
б) не му се обяснява

3) Как АНИ защитава интересите на продавача, сключил договор с нея за изключителни права, който иска да получи максималната възможна цена за имота си след като не го среща с купувачи готови да платят тази цена, а го срещаш само с купувачи, които са готови да платят по-ниска цена, но да работят с нея
а) АНИ не защитава интересите на продавача по никакъв начин
б) АНИ защита интересите на продавача - моля аргументирайте се как.

4) Каква е разликата дали купувачът ще отиде на оглед сам или ще си наема един артист да се прави на брокер? В двата случая АНИ върши една и съща работа. Защо в единия случай се дължи комисиона, а в другия не?
а) няма разлика, но трябва да се пробва да се вземе комисиона - ако мине
б) има разлика - моля аргументирайте се

5) Какво ти е мнението за чейндж бюрата дето не лъжат хората като обявяват курса на БНБ за $ на таблата си?
а) половително
б) отризателно
б) безразлично

6) Каква работа е свършил за купувача брокера на продавача, за да му се плаща? Тук се допуска че купувача не е искал никакви услуги от брокера
а) никаква, ама ако плати - кяр е
б) свършил е това и това - моля избройте

7) А в комплексната услуга, която получава продавача от АНИ не влиза ли органицирането на огледи и срещи с потенциални купувачи?
а) да
б) не

Сега за да не търсиш това дето няма да намериш може просто да отговаряш на въпросите с а), б), в) или г)


Re: За да не скучаеш
17-07-2007 - 16:56:34
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Т.к. отново отговора ти е в стил
Цитат:На куп
> места отговорих защо.Обясних всичко
> подробноЦитат:Е,няма да ти дам подробности ...
>
> Та затова реших да ти поставя въпросите по следния
> начин:
> 1) Какви са първоначално поставените критерии към
> купувача на даден имот и кой ги поставя?
> а) поставя ги продавачът и те са записани в
> договора за посредничество. Моля избройте
> най-важните критериите
> б) поставя ги АНИ и те са записани в договора за
> посредничество. Моля избройте най-важните
> критериите
> в) поставят ги продавачът и АНИ и те се записват в
> договора за посредничество. Моля избройте
> най-важните критериите
> г) поставят ги продавачът и АНИ но само тези на
> продавача се записват в договора за
> посредничество. Моля избройте най-важните
> критериите
>
> 2) На продавача обяснено ли му е, че ще му бъдат
> предоставени само оферти от купувачи склонни да
> подпишат договор с АНИ?
> а) обяснява му се и се записва в договора за
> посредничество
> б) обяснява му се, но не се записва никъде
> б) не му се обяснява
>
> 3) Как АНИ защитава интересите на продавача,
> сключил договор с нея за изключителни права, който
> иска да получи максималната възможна цена за имота
> си след като не го среща с купувачи готови да
> платят тази цена, а го срещаш само с купувачи,
> които са готови да платят по-ниска цена, но да
> работят с нея
> а) АНИ не защитава интересите на продавача по
> никакъв начин
> б) АНИ защита интересите на продавача - моля
> аргументирайте се как.
>
> 4) Каква е разликата дали купувачът ще отиде на
> оглед сам или ще си наема един артист да се прави
> на брокер? В двата случая АНИ върши една и съща
> работа. Защо в единия случай се дължи комисиона, а
> в другия не?
> а) няма разлика, но трябва да се пробва да се
> вземе комисиона - ако мине
> б) има разлика - моля аргументирайте се
>
> 5) Какво ти е мнението за чейндж бюрата дето не
> лъжат хората като обявяват курса на БНБ за $ на
> таблата си?
> а) половително
> б) отризателно
> б) безразлично
>
> 6) Каква работа е свършил за купувача брокера на
> продавача, за да му се плаща? Тук се допуска че
> купувача не е искал никакви услуги от брокера
> а) никаква, ама ако плати - кяр е
> б) свършил е това и това - моля избройте
>
> 7) А в комплексната услуга, която получава
> продавача от АНИ не влиза ли органицирането на
> огледи и срещи с потенциални купувачи?
> а) да
> б) не
>
> Сега за да не търсиш това дето няма да намериш
> може просто да отговаряш на въпросите с а), б), в)
> или г)
>
>
>

clap: clap: clap: :} :} :}



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-07-17 17:45 от камелия.
Re: Съвет на седмицата
17-07-2007 - 17:01:13
Ето - пак никакъв отговор.
Анонимен потребител
Отговори чакам Камелия
17-07-2007 - 17:02:25
а не ръкопляскания
Re: Отговори чакам Камелия
17-07-2007 - 17:44:23
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> а не ръкопляскания

Ето ти малко от това,което "НЕ" съм ти отговорила:

Нещото,което не мога да разбера е, защо непрекъснато се игнорира обяснението че и комисиона подлежи на договаряне в зависимост от случая.Другото,което ме изумява, е желанието да се приравни работата на АНИ към начина на действие на някакъв друг бранш.То не бяха магазини за хранителни стоки,то сирена, не бяха автосалони...........от девет кладенеца вода,за да се оправдае елементарно нещо-нежеланието да платиш на някого,към когото си се обърнал за да ти свърши работа.
Посредничеството си е отделен сегмент от пазара,със своя специфика и начин на действие.Ако не е бил нужен-нямало е да просъществува.Щом го има,щом се развива,щом 90% от сделките се осъществяват през АНИ,значи върши работа и то по начина,по който работи.Това,че има някакъв процент хора с мислене "направи си сам" и "що да не го мина тоя",не оказва никакво влияние нито върху професията,нито върху пазара.Кучетата си лаят,керванът си върви.........

Пак в този ред на мисли,услугата която АНИ предлага е комплексна-от огледа,до изповядване на сделката.Не може да се разпарчетосва,защото в сделката участват две страни,поставили си крайна цел-едната да продаде,другата да купи.Целта на посредникът е това да се случи-т.е. той има отговорността всички етапи да бъдат извървяни без засечка и с пълна сигурност и за двете страни.Такава е спесификата на дейността.Само който не е упражнявал тази професия може да дава предложения от вида "искам само това-другото не".За съжаление,единственият аргумент на подобно искане е да получи услуга без да плати...........


Агенцията има задължението да подготви и предложи на вниманието ви предварителен договор,който да удовлетвори и двете страни.Също така,да подсигури изправната страна с добра компенсация,ако по вина на другата не се изповяда сделката.

АНИ не е репресивен орган,нито мутра,че да ти опре пистолет в главата и да те застави да си коректен.Има случаи,в които продавачът изведнъж решава че ще развали сделката,защото някой си му бил предложил по-добра цена.Купувачът е защитен с клаузите в договора и ще бъде обезщетен.Та,къде е несвършената от АНИ работа?

Ще ти отговоря и на двете писаници,дето и грам логика не съдържат.
1.Има ЗЗД,там пише за капарото и неустойката.
2.Сделката може и да се завърши-в рамките на 1месец,по бързото производство.
3.Бай Ганьо и Андрешко ряпа да ядат пред предложението ти.Значи ти ще измамиш човека,с когото сключваш договор,а аз ще плащам неустойка..........

Е,всяко невежество трябва да има мярка!
Този път наистина е за последно.Чл.93 от ЗЗД.
Имай малко самоспирачка,де.Какво искаш,съвсем да не те вземаме на сериозно?

1.Защо,след като съм брокер на продавача,ти като купувач трябва да имаш задължения към мен.
На куп места отговорих защо.Обясних всичко подробно.Това,че ти не приемаш отговора ми и продължаваш да питаш и да даваш примери с какво ли не/обменни бюра, магазини, картофи/,не означава,че не съм ти отговорила.Безумие е във всеки пост отново да измъкваш едни и същи доводи и да искаш отново да обяснявам.Да пусна ли линкове към всичките теми,в които съм ти обяснявала ?

2.Какви условия може да е поставил продавача,за да търся аз пряк клиент? Ти си си намерил отговор, с който ме преследваш и не признаваш че може да има нещо друго.При това си твърдо убеден,че накърнявам интересите му.Писах ти ,че е точно обратното,но полза никаква. Е,няма да ти дам подробности за съдържанието на договора,защото във всяка дейност си има особености,които са от кухнята на занаята.Достатъчно е да знаеш,че подбирам купувача по критерии,поставени от продавача.Затова ми е дал изключителни права,затова и точно аз подбирам кого да му заведа на оглед,затова и не работя с колеги,защото няма как да разбера дали клиента им отговаря на изискванията. Защото да имаш парите не е единственото условие в този случай.
Ето още малко:
И последно,което съм ти писала сто пъти.Няма начин да те заведа на оглед,да те срещна със собственика,да ти правя предварителен договор и т.н.,и ти да решиш че не си ми клиент,щото едновременно работя и за другата страна!Пробвай се в която АНИ искаш.
Длъжностна характеристика "брокер-разводач " няма.Това е само първата стъпка от комплексната услуга "посредничество при покупко-продажба на недвижими имоти".

Щом искаш да си търсиш сам-прави го,но не се опитвай да използваш чужд труд безплатно.Това е.

Ако мислиш,че ще ти сервирам и останалите отговори,лъжеш се..........








Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-17 17:46 от камелия.
Защо замлъкна,Тинки?
17-07-2007 - 19:18:48
avatar
Ще потърсиш ли още отговори из темите? confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход