Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет на седмицата

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Re: Брокер на ... картофи
18-07-2007 - 10:31:07
Ти не искаш да си товариш стоката с комисиона защото не искаш да ползваш услугите на АНИ, аз също не искам да плащам на една АНИ само заради това че рекламира твоята стока - ами идеята е ясна - ти сам ще рекламираш и аз ще идвам директно при тебе.

Проблема е, че сега има едни посредник дето иска комисиона, но нито ти нито аз искаме да му ползваме услугите. За теб включването на комисионата в цената е оскъпяване на стоката, за мен пък ако цената на стоката ми се разбие аз нямам документ за платената реално цена за стоката.
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 10:42:01
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> P.S. Ще трябва да взема да регистрирам една АНИ.
> Ще пусна и обяви - ходя на огледи с купувачи и се
> представям за брокер - комисиона 0.01% . Така
> Камелия като провери в ДАКСИ ще види че има такава
> АНИ.


Ех,Тинки,Тинки,колко енергия хвърляш за да измошенничиш.Ако с нея беше свършил нещо градивно,еша ти нямаше да има!
Повече на въпросите и репликите ти няма да отговарям по същество,защото вече го направих многократно.Като се появи нещо ново,с удоболствие ще се включа. smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 10:45:30
Всъщност, единственото, което си направила многократно е да кажеш, че си направила нещо многократно.
Re: Поправям се
18-07-2007 - 10:58:32
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, а пък в момента в който е стъпил на моя
> обект се задлъжава да им плати капаро.
> Върховни глупости изтърси - човек се задължава с
> договор, макар и устен, а не с това, че сте се
> разходили.



Къде казах точно тези думи?Или си решил да интерпретираш на мой гръб?
Аз съм на работа,така че този,който ми се обади да го заведа на даден имот не си търси компаньонка за разходка.Или не си съгласен? confused smiley
Какво чудно виждаш в устния договор?Двама души се договарят нещо-в нашия случай аз да го заведа на оглед.
Там,разбира се ще си подпише посреднически,в който черно на бяло са записани задълженията на двете страни.Които биха влезли в действие само при едно условие.АКО купувачът иска да купи имота.
Ако не иска-няма никакви задължения към АНИ.
Та,какво писа за твоя обект,че не ми стана ясно?
confused smiley
Анонимен потребител
Re: Поправям се
18-07-2007 - 11:24:13
Ти си на работа и работиш за този, който ти е възложил да рекламираш. Воденето на потенциални купувачи е част от "оН инклузива", който продавача получава.

Интересен ми отговора на следния въпрос:
Ако купувача иска да се консултира с адвокат преди да подпише посредническия договор - какво правим?

Други интересни въпроси:
1) кога се подписва този договор - преди или след огледа
2) какво включва този посреднически договор предложен за подпис.

Някак си не ми се вижда логично посредническия договор да е нещо от сорта - "купувача възлага търсене и т.н., защото реално търсене няма - то вече е намерено, това което се е търсило.

Значи единственото нещо, за което може да се сключи договор е за това АНИ да съдейства на купувача при осъществяване на сделка за точно този конкретен имот. Е да де, ама такъв договор може да се сключи само след като имота е видян и харесан. Е да де ама харесването е нещо което да кажем продължава 2-3 дена.

Та какво точно може да се подпише при оглед ми е чудно?
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 11:36:55
Камелия,
Да приемем че си се прибрала в офиса и си проверила дали има такава фирма или не.Обясни ми моля те каква е разликата в двата случая.Какво по различно ще свършиш ти в единия и в другия случаи?След като и в двата случая не вършиш нищо, защо в единия не ми искаш комисиона а в другия -да? smiling smiley
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 12:10:29
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> Да приемем че си се прибрала в офиса и си
> проверила дали има такава фирма или не.Обясни ми
> моля те каква е разликата в двата случая.Какво по
> различно ще свършиш ти в единия и в другия
> случаи?След като и в двата случая не вършиш нищо,
> защо в единия не ми искаш комисиона а в другия
> -да?
>


Някъде по темите бях обяснила точка по точка какво включва услугата на АНИ.Намери и прочети.
И все пак ще ти отговоря-няма да ти искам комисион ако имаш брокер,с когото да работя по финализиране на сделката.Който ще извърши необходимата за купувача работа.
Re: Брокер на ... картофи
18-07-2007 - 12:17:07
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Проблема е, че сега има едни посредник дето иска
> комисиона, но нито ти нито аз искаме да му
> ползваме услугите.

Страшна дилема!!!

Ми,като не искаш,НЕ ГИ ПОЛЗВАЙ!

:crazy: :}
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 12:40:13
Камелия,
Извинявай, ама аз пак не разбрах!
При условие че твоята работа с нищо не се променя независимо от това аз колко брокера позвам или ползвам жена ми,защо в единия случаи искаш комисиона а в другия -не???
Пак повтарям-ти и в двата случая не вършиш нищо за мен и аз не искам никакви услуги от теб.Защо в единия ми искаш пари за това че нямам придружител регистриран брокер.
Моля те,обясни го по просто и елементарно.Виждаш че ми е трудно да разбирам обясненията ти.Дай ми някаква елементарна логика! smiling smiley
Re: Съвет на седмицата
18-07-2007 - 12:45:28
камелия Написал:
>...няма да ти искам комисион
> ако имаш брокер,с когото да работя по финализиране
> на сделката.Който ще извърши необходимата за
> купувача работа.

Камелия, може ли да посоча за мой "брокер" нотариуса, при когото ще изповядаме сделката? Има ли работа по финализиране на сделката, която може да се свърши само от моя брокер, и не може да се свърши от моя нотариус? Интересува ме по принцип. Цените на услугите на моя брокер и моя нотариус са ясни - плащам!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход