Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
11-02-2009 - 21:22:20
Котела взел ли си го или питаш предварително?
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
11-02-2009 - 23:26:55
-------------------------
Изпратено от: eventoalno
Тези стайни терморегулаториот къде мога да си закупя и кой е най-добър
------------------------------
е па от същата фирма колега





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-11 23:29 от ror.
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
11-02-2009 - 23:35:33
nedi_6i Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте!
> От доста време следя форума и от него основно съм
> се информирал по въпросите за избора при
> газифициране. И така вече имам Мора 18 кв.
> едноконтурен и обемен бойлер привързан с трипътен
> вентил. След като разбрах, че изразходвам 19-21 м3
>
>
>
ама явно нищо не си вденал, аз па карам една лада, ного е евтина и на части ама ми арчи до 18 на 100 газ/градско
*sos*
Re: Моля за съвет за газови котли
12-02-2009 - 10:16:41
Взел съм го котела, монтиран е дори чакам да го пуснат на 17 този месец, за това питам дали е добре да има програматор да се постави овреме.
А дали има такива с регулиране на пламъка не само вкл./изкл. функция.
По добри ли са и от икономична гледна точка.
Re: Моля за съвет за газови котли
15-02-2009 - 20:54:26
Винаги е по-добре с програматор. Има такива , които регулират пламъка и те са по-добри, защото водят до по-големи икономии, но аз не съм сигурен точно този модел котел дали е модулиращ. Отскоро е на пазара в Бг, различава се доста от останалите и не съм много запознат - трябва да питаш.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2009 - 13:28:38
Моля помагайте. Каква е разликата между термовентил и термоглава?
Аз си имам седмичен програматор и искам на радиаторите да имам обикновени сферични кранове. От фирмата изпълнител (евентоален) в офертата която са ми дали радиаторите са окомплектовани с термоглави и термовентили. Казаха ми, че не можело с обикновени сферични кранове.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-02-2009 - 18:16:32
Термовентил е кранът, на който се монтира термоглавата, а термоглавата представлява един патрон, пълен с определена течност, която при разширяването си избутва едно стебло, което притваря или отваря крана. При някои марки кранът и главата се продават отделно, а при други - заедно.. За първи път чувам, че не можело с обикновени кранове :}
Re: Моля за съвет за газови котли
21-02-2009 - 09:06:15
Термовентила е GIACOMINI. Благодаря за информацията. Значи ще настоявам за обикновени кранове. Мисля, че няма смисъл от термоглави при положение, че имам седмичен програматор.
Re: Моля за съвет за газови котли
27-02-2009 - 19:03:52
Здравейте на всички!Изчетох целият форум за 2 дни и не ми станаха ясни много неща!Може ли да ме посъветвате дали изобщо е изгодно отоплението на газ?! Живея в къща със застроена кубатура 550куб.м., с дървена двойна дограма, няма изолация. Искам да пресметна колко ще ми струва отоплението на газ, както и първоначалната инвестиция за инсталацията, като в голямото помещение искам да е около 16-17 градуса, а в кухнята и една малка стая около 22 градуса. В нашето населено място няма газификация и трябва да сме с наши бутилки или балон? Благодаря предварително!
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
28-02-2009 - 23:05:59
щом не сте газифицирани, въобще не се захващай. Това с бутилки и темподобни е голема глупост. 1кВ на метан е около 0.1 лв., сега, колко киловати ти трябват на тебе е отделен въпрос (на проект, да не прилагаме бакалски сметки на м2). Най-добрият вариант е отопление с термопомпа (сондажна термодвойка ) + вентилаторни конвектори или подово но скъпо и сложно за изпълнение, при което 1кВ~0.6 лв. Това разбира се, ако имаш двор за сондиране *ok* .
Недостатък- по-голяма първоначална инвестиция.
Предимсва- цена на киловат сравнима с отопление на дърва, а газа може и да спре както и стана на скоро!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-01 14:59 от ror.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход