Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
08-01-2009 - 22:06:44
както е тръгнало скоро време ще откриеш май вечния двигател а Alex . :]
Re: Моля за съвет за газови котли
11-01-2009 - 23:15:43
Засичали ли сте си разхода тези дни? Мен ме съмнява че ни подават газ с ниско налягане и разходомерите отчитат повече.
Колко трябва да е налягането в сградната инсталация по принцип?
Няма начин да съм навъртял 220 кубика за 7-8 дена откакто последно гледах.
Другият вариант е да се е развалил разходомера....
Re: Моля за съвет за газови котли
12-01-2009 - 19:15:58
Няма как от ниско налягане да ти отчита по-малко. Освен това налягането в сградната инсталация ( 100mbar) се поддържа постоянно от регулатора, независимо от налягането в мрежата. Наблюдавай си разходомера да не е повреден.
Re: Моля за съвет за газови котли
12-01-2009 - 20:50:39
Налягането до бойлерите е 20мбара....
Газ метъра не е на принципа на водомера.....налягането не влияе , отчита колкото си изгорил......
Газ компанията НЯМА ПРАВО да ти подава газ с ниско налягане.....опасно е за системата....
Re: Моля за съвет за газови котли
12-01-2009 - 23:08:27
Звънях аз днес в Примагаз и по съвет на поддръжката ми поисках смяна на разходомера и някакви документи от проверката на разходомера, която били длъжни да правят всяка година за да се уверя че са я правили въобще.
Декемврийската ми сметка (вкл. до 03-04 януари) е 240 куб. м. и оттам нататък 220 кубика за няма и 10 дни. Той котела посмъртно не може да разходи повече от 11 куб. на ден.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2009 - 10:53:00
Стефане моя разход си е същия само дето помагаме с камината последните дни щото е студено.. При нас в София процедират така: засичат около 23-24 число и като има промяна в цената (както от 01.01.09) ти смятат среден разход за оставащите 6-7 дни и в сметката за дек. ти прибавят тези кубици към засеченото по старата цена. Обясниха ми го лично в офисчето в Драгалевци. Принципно на моя котел макс. разход е 3.6м3 на час но това сигурно се постига ако се отвърти топла вода в 2, 3 бани на веднъж.. така че теоретично може да ти гори и 20 м3 но на практика е доста съмнително.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2009 - 11:42:14
искам да питам ако някои знае какав е разхода на котел biasi 24 за около 70 квадрата ,дали е практичен ,колко гас харчи на месец ,колко струва 1 куб.м.
предварително благодаря
Re: Моля за съвет за газови котли
14-01-2009 - 20:39:27
Ехооо за много години газификатори!
Бях се загубил за малко , но нямах интернет. Да сме живи и здрави и все така да си помагаме.
Re: Моля за съвет за газови котли
15-01-2009 - 20:27:08
въпроса е до кога ще имаме газ, както си говорят господа управниците скоро време няма да имаме газ, дано слънцето се смили над нас
Re: Моля за съвет за газови котли
17-01-2009 - 07:13:34
Здравейте. Някой може ли да ми каже освен цената, каква е разликата между алуминиевите и стоманени радиатори. Чувам че стоманените трябвало да са пълни с антифриз а не само с вода. На практика и двата вида ли са еднакво дълговечни и как се определя мощноста на стоманените?
Предварително благодаря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход