Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
06-01-2009 - 14:23:03
K стъкло може да се провери, като доближиш пламък до стъклото от вътре, получават се 4 отразени пламъка, 2-рия отразен пламък от вътре на вън трябва да е по-тъмен

А за котлите, кво ще правим сега без газ, и не само, а кухненски уреди?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-06 15:20 от ror.
Re: Моля за съвет за газови котли
06-01-2009 - 15:27:08
Още тая вечер ще пробвам.(Преди да сложат пакетите лесно се вижда, края на едното стъкло след черния силикон от вътрешната страна стои кафяво или зелено зависи от производителя).
Re: Моля за съвет за газови котли
06-01-2009 - 23:14:50
Къде е синьото гориво????? :g:
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2009 - 00:09:16
и при нас още по обед спряха газта, но шечерта я пуснаха, сигурно да изкараме ноща.

Прошерих прозорците, тези които са ми ги продали за К стъкло се виждат 2 троийки пламаци е една 4етворка като най вътрешнич пламак на 3-те е по слаб и по синкав, а на 4етворката е парвич пламак е по разли4ен, на нормалния стъклопакет ги има пак същите пламъчета и са еднакви на цвят. Но както обяснявате ако то пропуска от вънка на вътре определени лъчи то през лятото ще пуска само топлите лъчи според логиката ви и от излъчването от вътреяните уреди вътре ще става ад :] , нещо неми се връзвът тези обеснения.

Иначе всички радиатори си работят нормално, ще опитам само с повияаване на температурата да видя какво ще стане. но още в на4алото като експеремнтирах в по топлото време забелязвах голямо разлика при повишаване на температурата на котела от 40 на 60* при 40* гореше по 10м3 а при 60* се покачваяе на 20м3 на денонощие, ама мен ме плаши тази цифра, а по нагоре със сигурност ще е по страшно.
ще звънкам до Рувекс, тъкмо сега като няма газ може да обеснят нещо. местния спец само може да ги монтира
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2009 - 12:14:28
Здравейте, интересува ме дали е вредно за котела да спирам парното всяка ве4ер и сутрин пак да го пускам. През нощта остава на режим SUMMER, t.e. само за топла вода. Просто ме мързи да го настроя с програма. *xxx*
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2009 - 13:10:35
milen_rz Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Прошерих прозорците, тези които са ми ги продали
> за К стъкло се виждат 2 троийки пламаци е една
> 4етворка като най вътрешнич пламак на 3-те е по
> слаб и по синкав, а на 4етворката е парвич пламак
> е по разли4ен, на нормалния стъклопакет ги има пак
> същите пламъчета и са еднакви на цвят.
>

Ще извиняваш, ама нищо не ти разбрах!

Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2009 - 15:02:52
Дара, ще изчакам по-разбиращите да се произнесат по въпроса ти, но мога ли да те помоля да споделиш разхода си на газ, котела, отопляема площ и др. такива. Благодаря. При нас в София все още има газ, но се поинтересувах от алтернативата да мина на пропан-бутан(около10-15лв за нови дюзи и пренастройка на котела), но при мен друго май не остава. 1л пропан-бутан е прибл. равен на 0.67м3 метан като разход и калории, топливо-газ доставя бутилки на адрес по 1лв/л при депозит за бутика 20л - 60 лв, ако имам собствени бут. може да ги зареждам на 0.76 лв/л, но да ги транспортирам сам...Пак излиза по скъпо от метана въпреки всичките увеличения. Дано съм полезен на някой с инфото. Милене мога само да кажа че слънцето студени лъчи няма, обикновеното стъкло пропуска сл. топлина толкова колкото и К стъклото но пропуска топлината отвътре навън в пъти повече от правилно монтирано К стъкло,през лятото не можеш да се охлаждаш през каквото и да е стъкло т.к. обикновено Т вън е по-висока от Т вътре. dropla ако не ти е проблем сподели разход по време на стдените дни напоследък. Благодаря.
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2009 - 18:55:28
dara Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте, интересува ме дали е вредно за котела
> да спирам парното всяка ве4ер и сутрин пак да го
> пускам. През нощта остава на режим SUMMER, t.e.
> само за топла вода. Просто ме мързи да го настроя
> с програма.

Няма никакъв проблем за котела.
Re: Моля за съвет за газови котли
07-01-2009 - 23:41:23
alex75 доколкото ми обясниха дограмаджиите К стъклото спира отвън навътре топлите лъчи и от вътре навън пак не пуска топлината, честно казано забелязвам че или невникваш в писането или неси в час
Абе то е ясно че тези котли ще горят много, май колкото са по нови и модерни толкова повече горят. До такав извод стигна като говоря с познати които са от 6-7 г абонати и имат прости немодулращи се котли. Никой не е ли намерил начин за омагоисване на газомерите



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-07 23:52 от milen_rz.
Re: Моля за съвет за газови котли
08-01-2009 - 12:04:36
alex75 доколкото ми обясниха дограмаджиите К стъклото спира отвън навътре топлите лъчи и от вътре навън пак не пуска топлината, честно казано забелязвам че или невникваш в писането или неси в час
Цитат.
Не искам да се заяждам с никой но, "К стъклото спира отвън навътре топлите лъчи" ...Сподели го с някой който разбира(различен от дограмаджиите ти на които ако им кажеш че сребърната или титаниева пулверизация пропуска късата топлинна вълна от слънцето и спира дългата такава от радиаторите едва ли ще разберат за какво им говориш) и тогава пиши кой е в час. Нищо лично..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход