Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
05-03-2009 - 06:25:15
Ясно LazarG. *ok* . Още веднъж благодаря.
Re: Моля за съвет за газови котли
05-03-2009 - 12:19:53
Дограма , благодаря за информацията за разхода, но може ли да доуточниш - топлиш 95м2 апартамент в София с изолация и свястна дограма за около 12м3 метан на денонощие с топла вода за семейството и готвене евентуално? Просто се интересувам от реални данни. Благодаря предварително.
Re: Моля за съвет за газови котли
05-03-2009 - 14:30:43
95м3 чисто,последен етаж /ателие/,приобщена тераса към хола,3 външни и 1 вътрешна стена,алуминиева дограма-скапана ,духа отвсякъде,топля силно казано-при -5 навън,повече от 18 градуса вътре не мога да постигна-ако нямах топлинни загуби от дограмите и повиша бройката на глидерите-поне 80 да станат,както съм решил,мисля че стайна темп. 22градуса няма да е проблем при разход не повече от 12м3,въпреки последния етаж.
Готвенето е на ток.
Съседа от 1вия етаж с бебе при същата квадратура и добро уплътнение потдържа 24-25 градуса денонощно с разход пак около 12м3,сградата е изолирана хубаво-2 пласта стереопор по 4 см отвън-за съжаление мене това не ме грее щото стените ми представляват всъщност покрив.
Сега съм на фаза засичане на разхода на БГВ-някъде около 0.5м3 отиват за продължително къпане /20 мин./ при не особено силен душ-малко множко ми се струва-интересно ми е какви са показателите на другите колеги по бойлер ?
Re: Моля за съвет за газови котли
06-03-2009 - 15:56:45
Благодаря за отговора, само да уточниш 95м2 или 95м3, защото 95м3 са около 40м2 за живеене, за информация преди отоплителния сезон моята сметка варираше между 10 и 20 лв на месец (10-20м3 газ) 4 човека топла вода и готвене. Нищо не се мие и пере на ръка съответно машините товарят тока а не газта и фурната не е на газ а само котлоните, но пък основно те се ползват..
Re: Моля за съвет за газови котли
06-03-2009 - 16:13:03
95m2
намалих от 50 на 42 гардуса БВГто и като, че ли разхода на газ падна,но не съм имал време за по - точни наблюдения
Re: Моля за съвет за газови котли
06-03-2009 - 18:30:19
Ха така,пристигам със свежа идея и съответно нов въпрос- кое е по удачно:

1. добавяне на 35 глидера към съществуващите радиатори
или
2. на мястото на единия радиатор /този на остъклената и приобщена тераса/ да сложа конвектор от порядъка 4-5 квч при топлина на водата 60с и разхвърляне на хартисалите ребра по другите радиатори ?
Re: Моля за съвет за газови котли
04-04-2009 - 08:37:51
дограмата.пфу,най после един със същия котел.полския сайт има много информация.втори сезон вече карам с този котел.с панелни радиатори съм,при турците в старпан има таблици за изчисление на такива.имах проблем с стайния термостат.първия който купих бе с дифирент от 0,2 градуса,при което котела работи 7мин. а 8 почива при t на водата 75гр.само че тези 0.2гр. хич не ги усещах и разхода хммм... нагоре.сега взех с дифирент 0.5гр.котела работи30мин. и толкова горе долу почива.стария сега стои като термометър в другата стая,много точно мери,t за 60лв.този сезон се отказах да засичам точния разход само на сметките гледам и плащам като поп за март-212лв.с бгв и готвене.+коефицента който ни бухат за стдения период от бургасгаз върху цената за кубик.0.115 или нещо такова беше.аве кой как иска те клати.
Re: Моля за съвет за газови котли
08-04-2009 - 22:27:24
Не съм писъл отдавна...След изравняването на сметките на тримесечието от ЧТК платих 645 лв. Правейки равносметка...за новите газ кандидати бих казал: Похарчете пари за специалист да Ви направи добре проекта ....и ако имате въпроси за които няма точен и ясен отговор....четете форуми! Но винаги преди да направите питайте...има кой да помогне :]
Re: Моля за съвет за газови котли
08-04-2009 - 23:55:28
Извинявай, ама защо се казваш дропла?

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Моля за съвет за газови котли
09-04-2009 - 00:04:43
dropla Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм писъл отдавна...След изравняването на
> сметките на тримесечието от ЧТК платих 645 лв.
> Правейки равносметка...за новите газ кандидати
> бих казал: Похарчете пари за специалист да Ви
> направи добре проекта ....и ако имате въпроси за
> които няма точен и ясен отговор....четете форуми!
> Но винаги преди да направите питайте...има кой да
> помогне


*ok* *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход