Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
20-01-2009 - 19:15:06
Да, не е добре системата да се пълни с антифриз. Котелът си има защита против замръзване, стига да не е изключен от контакта и да има газ.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-01-2009 - 21:25:08
LazarG благодаря за навременния отговор. Не мисля че чак толкова неща включват това е само надуване на инсталация и издаване на сертификат от надзорната фирма. за монтажа си е отделно. sad smiley
Направо ще полудея тук е ненормална работа. Благодаря още веднъж.
Явно ще си плащам като луд.
Почитания.
Re: Моля за съвет за газови котли
21-01-2009 - 11:31:09
Благодаря Lazar, а може ли да споделиш защо не е добре антифриз и какви са очакваните поражения по котела. Моя като "усети" че е студено дори да не е вкл. да топли превърта и пали ако е необходимо обаче при затворени серпентини направо от крановете на колектора на етажа(необитаем в момента -неоптопляем) това не може да помогне ако вътре има вода и примерно сутринта неочаквано е -16..Благодаря предварително.
Re: Моля за съвет за газови котли
21-01-2009 - 17:15:09
Производителите на котли не препоръчват употреба на антифриз - в котела има съединения и уплътнения, които не са предназначени за работа с антифриз. А и топлоотдаването се влошава. Препоръчвам ти при минусови температури да не питваряш напълно крановете на неизползваните помещения или да източваш системата, ако няма да се ползва. Вмного случаи затварянето на крановете не води до икономии на газ - котелът почва да изключва по-често и икономията отива в атмосферата като недоизгорели газове.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-01-2009 - 11:28:30
Благодаря за отговора,ще се обадя на вносителя да питам за daewoo и техните уплътнения, дано да издържат.. Ако оставя крановете притворени навсякъде спец. в моя случай сметката ще е доста по-голяма, а и ме притеснява че на помпата ще е още по трудно особено на 3 ет, Системата нямам идея как може да се източи, някакъв съвет? Вертикалните щрангове и колекторите ясно, но хоризонталната разводка..?
Re: Моля за съвет за газови котли
02-02-2009 - 16:29:35
Здравейте!
От доста време следя форума и от него основно съм се информирал по въпросите за избора при газифициране. И така вече имам Мора 18 кв. едноконтурен и обемен бойлер привързан с трипътен вентил. След като разбрах, че изразходвам 19-21 м3 при средноденонощни температури 4-6 градуса предприех действия: смяна на разходомера и нови настройки на котлето. Резултата е подобен 19-20 м3 при средноденонощни температури 1-2 градуса. Отново изчетох форума и май си определих проблема, но кажете и посъветвайте: отпляема площ 78 м2; къща- тухла с добра дървена дограма; радиатори алуминиеви с н600 общо 53 глидера. За последното иде реч! Без коридора, стълбище с фоае колко глидера да добавя за: хол, 21м2 с 15 глидера; детска стая, 14м2 с 10 глидера; спалня, 12м2 с 7 глидера. В кухнята е добра температурата за 10м2 - 10 глидера.
Стайния термостат е обикновен on/off на 21,5 градуса сложен според изискванията в най-използваното помещение - хола. При така зададената температура котлето работи 1:00-1:20 ч. и почива 30-40 мин. При задаване на стайния термостат темпертура 23 градуса работи непрекъснато. Пробвал съм режими на работа на отоплителната вода и при температура 55 и при 75 градуса и положението с разхода си пак такова.
Нямам си термоглави, а ръчни кранчета и разчитам на стайния термостат. Котлето ми по стар модел и не знам дали за него има програматор да ми модулира пламъка в котела.
Моля за съвети, че децата ще гладуват на топло:-)

Re: Моля за съвет за газови котли
02-02-2009 - 21:46:17
Добави по4-5 ребра в стаите и повикай да ти намалят мощността на горелката. Дали изобщо е модулиращ този котел?
Re: Моля за съвет за газови котли
03-02-2009 - 10:43:38
Nedi, благодаря за информацията, дано още хора споделят разход, площ и т.н. Пожелавам успех в намаляването на разхода, дано да имаш добра изолация че особено при къщите това е мноого важно.
Re: Моля за съвет за газови котли
03-02-2009 - 12:17:05
Благодаря на специалистите. За модулирането на котлето изрично наблегнах, като го донастройваха и с някакви уреди ми показаха, че всичко е наред с модулацията.
На предсоящите газифициране предлагам на не се предоверяват на фирмите подизпълнители, поради некоректността им. Дори се натъкнах на некопетентност, може би целенасочена с цел заблуда на "противника". Четете и питайте тук за Вашите параметри. Успех.
Re: Моля за съвет за газови котли
10-02-2009 - 15:08:10
Моля за съвет отново
Тези стайни терморегулатори със седмична програма добри ли са, заслужават ли си? от къде мога да си закупя и кой е най-добър за този котел: Vaillant – TurboТЕС Pro. 18 kw
[www.gaskomfort.com]
Благодаря ви предварително
Почитания
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход