Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
04-01-2009 - 22:38:39
LazarG каза
ая работа не е за тебе, но обясни по-подробно откъде си, какво отопляваш, какви площи, радиатори, инсталация, мощност на котела и как работи - на колко време включва/изключва, термоглави, програматор и друго, ако има интересно.

Здравейте, малко отсаствах, сега ще се вклчвам по често.
Котела ми е De-dietrich Syti 24/II 8kw-24Kw. не е кондензен, изцопха го както се казва един познат от овъргаз го настроива, но го забеляазах, че гори 3-4 мин 2-3 почива и пак. отоплявам в момента някаде около 120 м2, подъражам температура между 16-19 гр. според седмичния прораматор и в момента дава разход около 20м3 на денонощие което си е страшно на тези цени. имам алуминиеви радиоатори 54бр. 1 лира и един 5 кв конвертор, държа около 60 гр. температурата на водата, като беше по топло я държах на 45 и даваше разход около 10м3 газ. радиаторите са с термо глаши на 3 но несам усетил да са се изклучили някога от затопляне sad smiley . отоплявам къща, с PVC дограма с К стъкло (мен ако питате неси слагайте такова стъкло, зимата когато слънцето топли това стъкло не пуска никаква топлина, забелязвам тази разлика в едната стая където е обикновенно, там докато пекне и се затопля) а отвън е изолирана къщата със стерипор. от Разград съм помагайте *sos*
Re: Моля за съвет за газови котли
04-01-2009 - 22:58:54
К-стъклата ти вероятно са монтирани обратно smiling smiley
Какъв ти е програматора - и той ли е Де Дитрих? Модел? Струва ми се, че причината е там.
Термоглавите няма да ги усетиш как работят - само по температурата в стаята.
ror
Re: Моля за съвет за газови котли
04-01-2009 - 23:35:43
Никога не карайте колата си за настройки на двигателя в бензиностанцията, в която зареждате! *yes*
А с тия програматори е голяма идиотщина, ако котела има авт.модулация, бих го махнал тоя програматор и разчитал на термостатите по радиаторите, като ще повиша температурата по стаите на 22*С с темп. на водата от котела 60*С или 70*С.
Ако не можеш да се справиш, намери човек, който не работи в "доставчик".
Re: Моля за съвет за газови котли
05-01-2009 - 12:41:20
Честито Рождество Христово и Весела Нова Година на всички форумци. Благодаря на Милен и на Стефан за информацията за разхода. Да споделя последни данни, откакто сутрин почна да пада до -10; -14 (аз съм в по горната част на София) разхода се вдигна от 10 на 11; 11.5 м3 на денонощие.-120м2 водно подово. Спец. към Милен, ако си в къща и особено 1ви етаж(моят случай) не можеш да се мериш по икономия с тези в апартаменти колкото и да си мислиш че ти е добра изолацията.
Re: Моля за съвет за газови котли
05-01-2009 - 21:22:25
Alex75 твоето си е направо икономично сравнение с моето. Програматора е on/off не е модулиращ, тези дни ще се обадй на доставчика да разбера какво предлагат за модела . По прицип в момента котела си работи все е едно че е сложен на някакво температурно положение. единственно когато температурата в стаята достигне зададената стойност изключва котела. така че той работи са както ror препоръчва. А за К стъклото си мисля, че е сложено правилно, защото идейно тои нетрябва да пуска топлите лъчи витре в стаята и съответно отвътре на вън, а физически слънцето топли spinning smiley sticking its tongue out така че лазар тук грешиш. Няма кой да ми го обръща зиме и лете но съветвам всички неси слагайте К стъкло, студът у нас е 6-7 месеца, а лйтото е 3, така че си помислете, Все пак слънцето е в основата на живота. просто съвет на изпатил човек, ако някой ми беше казал това преди никога нямаше да си сложа това К стъкло. Даве цветята на скъпата взеха да изсъхват :] което е единствения плус.
Сега да се върнем на темата. Като работи котела и загрява примерно до 62* и угася. и веднага показва темпе 54* и започва да пада, кажете как да го регулирам 4е да изравни температурите и тогава да изгасне, споредмен тези 8* са си много голяма делта. и той затова се включва и изключва през 2-4 мин, а не както вие го описвате да работи 20-30 мин. като го изключа примерно дане е работил 15 мин и го пусна и тогава работи 15 мин като много барзо качва темепературата до 58* и после едва едва успйва да достигне 62 , но след загрйването започва да се повтарй процеса на барзо включване и изключване.
Re: Моля за съвет за газови котли
05-01-2009 - 21:55:18
Милен каза
Като работи котела и загрява примерно до 62* и угася. и веднага показва темпе 54* и започва да пада, кажете как да го регулирам 4е да изравни температурите и тогава да изгасне, споредмен тези 8* са си много голяма делта.

Това си е и работата на боилера....да потдаржа разлика вход-изход 7-8 град С.
Хем се "пази" от прегряване , хем "следи" дали върши работа.........
съвременните бойлери са програмирани да бъдат и ефективнни....не да греят до завиране на водата....
съмнявам се да има проблем в бойлера ти....по-скоро му трябва грамотна настройка....
Re: Моля за съвет за газови котли
05-01-2009 - 23:16:09
опираме до невъзможното, откъде да го намеря този специалист в разград
Re: Моля за съвет за газови котли
05-01-2009 - 23:37:59
Милене , по описанието ти има вероятност бай-паса (който трябва да е до , или в бойлера) да е оставен напълно отворен.....
Трябва да е отворен на 1-1.5 оборот......
може да са и много други неща......не става за нета тая работа.......
Re: Моля за съвет за газови котли
06-01-2009 - 13:05:30
Милене, и в София да си "специалист" МНОГО трудно ще намериш..99% ще ти казват котлето си рабори пробвай това после това и ако стане...Но аз мога да те посъветвам да си провериш системата да няма нещо запушено, водата циркулира ли свободно, радиаторите стоплят ли, или през тях все едно не тече достатъчно топла вода... и ако всичко е о.к. вдигни градусите и виж дали няма да ти е по-топло за същите пари, котела ще работи малко повече време и няма да е пали гаси, аз за съжаление не мога да вдигам градусите (подово) и отлагам старта 30 мин работи 30 не, котлето има такава опция и поне първия старт е за по дълго... Една позната има Вайлант с твоите параметри и каза че дошли да и го настроят да работи на по-малка мощност в режим отопление, мойто ДЕУ имало процесорче ТОШИБА и само си смятало и модулирало, казаха СПЕЦИАЛИСТИТЕ, та ако твоя трябва да се настройва за да ги стигне тия 8 кв в р. отопление първо това трябва да направиш за да не пали толкова често, това е моето любителско мнение. За К стъклото със сигурност Лазар не греши, идеята му НЕ е да спира сл. лъчи а да ги пуска, т.е топлинната вълна която е с различна дължина от тази излъчвана от котлони радиатори хора и т.н която да не пуска навън...Просто този нискоемисионен "филм" трябва да е на вътрешното стъкло от страната затворена в стъкопоакета (ако стъклата са монтирани не можеш да го видиш)... егати а учих икономика.
Re: Моля за съвет за газови котли
06-01-2009 - 13:20:09
milen_rz Написал:
-------------------------------------------------------
> опираме до невъзможното, откъде да го намеря този
> специалист в разград

Обади се в Рувекс- те са вносители на ДеДитрих и ги питай за сервиз в Разград или Русе да речем, макар, че ти би трябвало да го знаеш. Не може да нямат обучен специалист
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход