Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
18-01-2009 - 10:38:18
на тръбите или на радиаторите
Re: Моля за съвет за газови котли
18-01-2009 - 10:54:19
На тръбите
Re: Моля за съвет за газови котли
18-01-2009 - 10:55:33
90/70/20! Но ако температурата на вх. вода не е 90 градуса а по-малко, то тогава как се изчисляват тези панелни радиатори?
Re: Моля за съвет за газови котли
18-01-2009 - 11:50:34
Има сложни формули, но няма смисъл. То и при алуминиевите радиатори мощностите на глидер се дават при тези условия. Максималната температура, която дава газовия котел е 80°С, така че трябва да вземеш следващия размер радиатор, отколкото при работа на 90°С и нямаш проблеми. Това, че в по-топло време ще работиш на 50,60 или 70°С и няма да получаваш номиналната мощност на радиатора да не те притеснява - тя ти трябва само в най-студено време, когато врътваш потенциометъра до край за 80 °С
Re: Моля за съвет за газови котли
19-01-2009 - 21:32:16
Здравейте.отдавна следя форума,от миналата зима и ми помогна в много от решенията,за което благодаря на всички!не съм много по писането и не съм дал много мнения,а не съм и специалист.По въпроса за панелните радиатори,турците от старпан имат на сайта си подробна инфо в таблици.искам да питам стефан за работата на котела с външна сонда и дали е пробвал работа без нея на котела.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-01-2009 - 05:57:49
Ами в началото работеше около месец и нещо без нея. Когато я няма трябва ръчно да се регулира температурата на водата в отоплителния кръг, което не е чак такъв проблем. Нямаш възможност да задаваш коефициенти с които да определяш работата на помпата и температурата.
В момента ми прави впечатление, че когато външната температура се повишава (особено сутрин) рязко за да достигне разлика от 0,5 градуса не си включва горелката ами само помпата за да развърти вода с температура около 45 гр. и така да я достигне.
Обратно - в големите студове включваше котела преди температурата да е паднала под зададената.
Не съм много сигурен доколко води до някаква икономия, може би в рамките на 3-4%, но като се има предвид удобството и че струваше ако си спомням правилно 50-60 лв. с монтажа за мен лично си струва.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-01-2009 - 10:56:27
Здравейте,моята система е пълна с антифриз за около минус 8,моля ако някой има данни за противопоказност на работа на газов котел с антифриз , да ги сподели.. Имах сериозни притеснения от повреди по инсталацията поради замръзване след като в съседния обект (необитаем) след проби през зимата отидоха няколко апартамента един под друг къртене плочки ламинати всичко...Това в обитаем апартамент едва ли може да се случи, но в къща където някои части от системата си стоят затворени(2 или 3 етаж примерно).. Благодаря за мненията.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-01-2009 - 16:35:38
Почитания на всички форумци.

Моля за мнение-съвет
Нормално ли е за едно надуване на система от надзорна фирма и издаване на 2-3 документа за това че е наред да ми искат 115лв. ???
Моля кажете ми?
Утре трябва да идва фирмата да зная поне нещо.
Благодаря ви предварително от сърце за бързия отговор. Наистина ми е спешно.
Почитания. smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
20-01-2009 - 16:44:40
Пропуснах да отбележа, че става въпрос за София. Още веднъж благодаря.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-01-2009 - 19:12:44
В София всичко е възможно smiling smiley . Майтапя се. Може би тези пари включват и заверка на проекта, приемане на инсталацията, монтажа на котела, издаване на книга. Ако е така е горе-долу нормално. След това всяка година ще даваш едни тридесетина лева за годишен преглед.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход