Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?

Публикувано от Продавач 
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
04-12-2007 - 21:45:11
avatar
Трябва да направя ден на отворените врати специално за теб Тинки и ще видиш, че на 90% от хората изобщо не им пука кой какъв е за съжаление.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
04-12-2007 - 21:46:22
avatar
Ехеее човек...защо така субективноsmiling smiley?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
04-12-2007 - 21:46:55
avatar
Тъпите парчета с извинение го правятsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
04-12-2007 - 21:47:52
avatar
Ти сериозно лиsmiling smiley???

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
04-12-2007 - 22:01:14
Бих си продавал имота сам!
Причините са следните:
1 ще го продам по бързо
2 на по добра цена
3 ще си спестя много нерви и загубено време
4 шанса да буда измамен е много по малък
Ако имам нужда от помощ ще си наема адвокат за нещата които не разбирам.
Писал сам го и друг път-Агенциите имат интерес да стане сделка,а не да ти защитават интересите.
олелеsmiling smiley))
04-12-2007 - 22:20:35
avatar
Успех ти желаяsmiling smiley
Иначе се изкушавам да ти покоментирам точкитеsmiling smiley))

1. Как ще го продадеш по-бързоsmiling smiley))? Когато кажеш на потенциалните купувачи, че си на работа до 20:00ч. и ще могат да ти видят имота след 21:00ч. Или може ще вложиш повече средства за реклама на точните места от една АНИ? Или може би понеже се надяваш на по-ниска цена с 2.5% от брокерския комисион и това ти основния аргументsmiling smiley? Може би смяташ, че купувачите в по-голямата си част биха се доверили на някого за кого не знаят нищо и който може да е измамник (примерно не го приемай лично) от колкото на агенция, която ако не си върши работата ще си загуби бизнеса? Или може би понеже имаш направо готови клиенти, които са заявили търсенето си точно при теб точно за имот като твоя и разчиташ на тяхsmiling smiley?
Може би знаеш как се прави реклама по-добре от един брокер? Може би знаеш всичко за историята на имота си? Може би си изповядвал стотици сделки с имоти и познаваш всичко от-до и нямаш никакви притесненияsmiling smiley?

2. По-добра цена...smiling smiley? Интересно като няколко подобия на брокери ти пуснат в реклама имота без да те питат и завишат цената му с най-различни проценти какъв ще е шанса купувача да попадне точно на твоята обява?

3. Ще си спестиш време като си продаваш имота сам...? Е от това по-голяма глупост здраве му кажиsmiling smiley)) Ти безработен ли си иначе или smiling smiley?

4. Шанса да бъдеш измамен е много по-малък...е извинявай това е по-голямата глупост от горната :crazy: clap: :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}

ЧОВЕЧЕ ТИ СЕРИОЗНО ЛИ ГОВОРИШ???

Оценявам чувството ти за хумор, но се надявах хората да са по-сериозни в обосновките си...е малко разведряване никога не е излишноsmiling smiley

И последно - не допускаш ли въпреки интереса на агенциите да има сделка и все пак да ти защитят интереса? Задължително ли според теб тези две неща се разминават? Защото ако смяташ така определено си се объркал жестокоsmiling smiley
Колкото до адвокатите - няма по-неразбиращи от тях в този бранш. Изключения има разбира се, но понеже смяташ, че си много в час по-всичко личиsmiling smiley)))))) Наеми си адвокат и после разкажи приключенията си с него при нотариуса, при оформянето на предварителния договор, в банката (ако купувача е с кредит) ще ми бъде интересноsmiling smiley Също така сподели и техния хонорар примерно от 60лв на час каква услуга си получил срещу това... А ако не продаваш, а само си чешеш езика то можеш спокойно да си отмениш вота от гласуванетоwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
04-12-2007 - 22:33:51
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Бих си продавал имота сам!
> Причините са следните:
> 1 ще го продам по бързо
> 2 на по добра цена
> 3 ще си спестя много нерви и загубено време
> 4 шанса да буда измамен е много по малък
> Ако имам нужда от помощ ще си наема адвокат за
> нещата които не разбирам.
> Писал сам го и друг път-Агенциите имат интерес да
> стане сделка,а не да ти защитават интересите.

Ако не ти е защитен интереса,няма да се съгласиш на сделка.Нали така?
Ако не знаеш какъв ти е интереса,то и сам да продаваш,пак ще си с двата крака..... winking smiley
Останалото ти го е казал Продавач.Няма да се повтарям..... smoking smiley
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
04-12-2007 - 23:24:18
До Продавач и Камелия
Не ми се влиза в спорове с вас.Преди време сам писал по подробно на тази тема.С няколко изречения все пак ще отговоря.
Потенциалните купувачи най-вероятно работят когато и аз работя.Логично е преди работа ,след работа или събота и неделя и двамата да сме свободни и това е най-лесния начин да се срещнем.Аз евентуално ще продавам 1 имот а не 100 както брокерите.Много по лесно ще се срещна с евентуален купувач лично а не чрез 1 или 2 посредника,които вършат същата работа за още 100 човека!По лесно е а срещнеш 2 отколкото 4 човека!
Рекламата в 3-4 сайта и 1-2 вестника е напълно достатъчна за повчето имоти.Ако е нещо по специфично може и в лускаво списание.А имам и предимството да мога да си сложа реклама на прозореца или балкона.Не се опитвам да крия адрес и местонахождение както повечето агентии.Адреса ще е и в останалите реклами,което е огромно предимство.Преди някой да ми се обади и да ми губи времето,може да види къде е имота ,да се разходи в района,да види блока(ако е апартамент).Пести се време!
Цената ако продавам сам е с 2,5 до 5% по ниска.Това са няколко хиляди лева да кажем.
Тези пари мога да са от голямо значение за купувача.Съответно шанса за по бърза продажба се покачва.
Повечто агенции така или иначе имат славата на измамници така че не мисля този аргумент за уместен.Нищо лично Продавач и Камелия!!!И все пак има адвокати и нотарюси дето това им е работата-да гледат да не стават измами.При участието на агенции обаче в стремежа си да ти вземат парите шанса да те измамят е много по голям.
Адвокатите не са цвете за мирисане-така е! Интереса им обаче не е свързан с продажбата.Те си вземат парите и в двата случая-с или без сделка.Така че ще гледат да си свършат работата та да си доволен от тях и пак да ги потърсиш.
Продавач,като разгледаш този и още няколко такива сайта и рекламите в тях просто сам ще се съгласиш че средно интелегентен човек ще се справи по добре в 90% от случаите.
Нямам претенции да разбирам много нито сам продал стотици имоти.За да продам имот не ми е нужно да съм професор или академик в тази област.Много хора очевидно го правят успешно и без помощта на агенциите.

Сега излизам а и не ми се пише до безкрайност.
Ако не си съгласен с мен-ок.
Може и да си прав.И Камелия де!





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-04 23:26 от de da znam?.
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
05-12-2007 - 02:48:49
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> До Продавач и Камелия
> Не ми се влиза в спорове с вас.Преди време сам
> писал по подробно на тази тема.С няколко изречения
> все пак ще отговоря.
> Потенциалните купувачи най-вероятно работят когато
> и аз работя.Логично е преди работа ,след работа
> или събота и неделя и двамата да сме свободни и
> това е най-лесния начин да се срещнем.Аз
> евентуално ще продавам 1 имот а не 100 както
> брокерите.Много по лесно ще се срещна с евентуален
> купувач лично а не чрез 1 или 2 посредника,които
> вършат същата работа за още 100 човека!По лесно е
> а срещнеш 2 отколкото 4 човека!
> Рекламата в 3-4 сайта и 1-2 вестника е напълно
> достатъчна за повчето имоти.Ако е нещо по
> специфично може и в лускаво списание.А имам и
> предимството да мога да си сложа реклама на
> прозореца или балкона.Не се опитвам да крия адрес
> и местонахождение както повечето агентии.Адреса ще
> е и в останалите реклами,което е огромно
> предимство.Преди някой да ми се обади и да ми губи
> времето,може да види къде е имота ,да се разходи в
> района,да види блока(ако е апартамент).Пести се
> време!
> Цената ако продавам сам е с 2,5 до 5% по
> ниска.Това са няколко хиляди лева да кажем.
> Тези пари мога да са от голямо значение за
> купувача.Съответно шанса за по бърза продажба се
> покачва.
> Повечто агенции така или иначе имат славата на
> измамници така че не мисля този аргумент за
> уместен.Нищо лично Продавач и Камелия!!!И все пак
> има адвокати и нотарюси дето това им е работата-да
> гледат да не стават измами.При участието на
> агенции обаче в стремежа си да ти вземат парите
> шанса да те измамят е много по голям.
> Адвокатите не са цвете за мирисане-така е!
> Интереса им обаче не е свързан с продажбата.Те си
> вземат парите и в двата случая-с или без
> сделка.Така че ще гледат да си свършат работата та
> да си доволен от тях и пак да ги потърсиш.
> Продавач,като разгледаш този и още няколко такива
> сайта и рекламите в тях просто сам ще се съгласиш
> че средно интелегентен човек ще се справи по добре
> в 90% от случаите.
> Нямам претенции да разбирам много нито сам продал
> стотици имоти.За да продам имот не ми е нужно да
> съм професор или академик в тази област.Много хора
> очевидно го правят успешно и без помощта на
> агенциите.
>


Спокойно,няма проблем! Разбираме,че някои хора са принудени сами да си кърпят чорапите.


Желаем ти успех ! smoking smiley
Анонимен потребител
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
05-12-2007 - 08:14:45
Ами направи Продавач - полезно ще е. Пак ти казвам когато хората видят за какво си дават парите няма да те "прескачат", защото ще знаят че са дали пари за положения от теб труд, а не за един оглед и едно листче на принтера.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход