Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?

Публикувано от Продавач 
Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
30-11-2007 - 17:06:33
avatar
Моля обосновете гласуването си при желание от ваша страна!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
30-11-2007 - 17:13:54
avatar
Моя вот е ясен гласувах с ДА защото знам колко по-лесно ми е да продам един имот когато само аз го предлагам на пазара. Така не се получава дублиране на оферти, мога да следя колко посещения има в интернет на даден имот и така да преценя до колко е възможно да се продаде за кратко време. Бих инвестирал повече средства за реклама, защото знам, че рано или късно те ще ми се върнат когато имота се продаде. Бих дал отстъпка на продавача, защото ми се е доверил. Бих направил всичко възможно за продажбата на този имот, защото не се ли получи губя клиента за винаги както и възможните препоръки към негови близки да използват моята агенция. Ако всички правеха така щеше да е много по-лесно да разбереш колко имота се продават в локацията където търсиш да купиш, защото няма да се повтарят три апартамента обявени в по 15 агенции т.е. ще си спестя времето да разгледам едни излишни 42 оферти в нета и да си хабя телефона да им звъня.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Ще бъде интересно хората да се обосноватsmiling smiley
30-11-2007 - 17:29:06
avatar
Гласуването ще има по-голям ефект ако се обосновете. Ще ми бъде много интересно как биха се обосновали хората, които са гласували с Не! Сам ще си продавам имота...
Особено ако са чели това:
[forum.imoti.net]


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
30-11-2007 - 18:35:32
А ако търсите имот за свой клиент, случвало ли ви се е да ви размотават и да не ви организират огледи, само защото колегите единствено предлагат този имот.
И втори случай гледате имот, който се предлага само от една агенция на 99000 Евро. След 2 дена се обаждате, че искате да го закупите и не коментирате цената, но междувременно колегите са го показали на частно лице, което предлага 95000 и те се мъчат да убедят собственика да свали цената, за да стане сделката с техния клиент и да вземат комисионна и от двете страни.
Аз не съм гласувал, но тук ще кажа, че сам ще си продавам имота. Мога да се справя доста добре. Само това правя напоследък winking smiley
Липсва обосновка разбира сеsmiling smiley
02-12-2007 - 08:49:12
avatar
5 гласа - Не сам ще си продавам и нито една обосновкаsmiling smiley)) не се учудвам много

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
02-12-2007 - 13:09:33
ДОГОВОР ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА


Целта на Агенцията за недвижими имоти е да остане доволен клиента,да се съкрати времето от обявяване на офертата до нейната реализация.Нормално е ПРОДАВАЧА да желае да сключи договор с няколко агенции,и именно тук проличава професионализма на брокера.Той консултира клиента и изтъква предимството да се работи с една агенция и да се сключи ДОГОВОР ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА,разбира с за известен период от време..
Именно този ДОГОВОР дава основание на АГЕНЦИЯТА да рекламира имота с пълния адрес и точната цена,както и чия е собствеността на имота,както и даването на ключ от страна на ПРОДАВАЧА за осъществяване на оглед в негово отсъствие.Разбира се това е голяма отговорност,но според мен това е доказването на истинския брокер-професионалист,когато му е гласувано доверие и отговорност и той го оправдае..
Договорът за изключителни права е онова предимство за агенцията ,с което има възможност да се направи „ ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ”.В този ден могат да се поканят и други агенции,както и клиенти,които да огледат въпросния имот,да с запознаят с неговото местонахождение ,неговите предимства и недостатъци.При добро желание имота се украсява с цветя , балони и рекламни материали на агенцията,сервират се дребни сладки и безалкохолно и т.н. с една дума се дава възможност и на други участници от пазара на недвижима собственост да участвуват в това състезание за ПРОДАЖБА на въпросният имот.
Ето това е най-голямото преимущество при работа с ДОГОВОРИ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА,а именно :
Една агенция защитава 100% правата на ПРОДАВАЧА ,има една цена,пести времето на клиента,съкращава времето от обявяването до реализацията,прави огледи с потенциални клиенти без да е необходимо да се дават излишни обяснения от страна на собственика,пестят се нервите на ПРОДАВАЧА.

Анонимен потребител
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
02-12-2007 - 15:51:49
Ето ти малко обосновки.

Първо аз гласувах за "Не! Защото незнам на коя да се доверя".

Второ нека да поразсъждаваме малко.
Да си представим, че един собственик иска да си продаде имота - към кого да се обърне? Всички агенции рекламират имоти - никоя АНИ не рекламира дейността си като такава. Аз не съм чул реклама като примерно - "Ние сме еди коя си АНИ и предлагаме следните услуги на клиентите си - ....". Е след като никоя АНИ не се рекламира как да избере потенциалния продавач към кого да се обърне?
Е, все пак да кажем чрез съвет от някой познат продавачът попада в някоя АНИ. Тука има два случая от там или искат да подписва с тях договор за изключителни права или му казват нещо от сорта - ще видим какво можем да направим. Защо според мен продавачите се плашат от договор за изключителни права - ами защото в тях няма задължения на АНИ и начин на конрол на продавача върху дейността на АНИ. Примерно аз не съм виждал договор в който АНИ получила изключитени права да е задължена примерно ежеседмично да се отчита на продавача за това къде са пуснати обяви (за печатни медии - какъв е тиража, за електронни - колко излъчвания е имало, за рекламата в нет-а да кажем колко посещения е имало и т.н.), колко човека са се обадили в АНИ за тази обява и т.н.
Ако се попадне пък на АНИ дето да му каже - ами ще видим какво можем да направим, продавача остава с впечатлението че "тези нищо няма да направят я аз дас е подсигуря с още една две АНИ". Към този начин на разсъждение продавача е подтикнат и от самите АНИ. За продавача не АНИ му прави услуга на него, а едва ли не той и прави услуга на нея като и дава имота си да го продава - погледнете обявите лепнати по входове, спирки и какво ли още не - "търсим за свои клиенти ...., без комисиона от продавача".

Защо се получава толкова често отговора "Не! Сам ще си продавам имота". Ами защото АНИ не обяснява какво включва услугата й. Всеки продавач си мисли "тези ще пуснат една безплатна обява и искат пари за това, ми че не мога ли аз сам да си я пусна?".

Та, Продавач време е АНИ да започнат да рекламират дейността си и името си. Трябва да се обясни какво включва услугата, а не само да се казва че била комплексна. Трябва точка по точка да се обясни за да могат клиентите на аНИ (продавачи и купувачи) да осъзнаят че АНИ им върши услуга и им пести време, а не че им взема само парите.
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
02-12-2007 - 17:54:35
avatar
Тинки не съм съгласен с мнението. Милион пъти съм обяснявал защо най-голямото безумие е за продажба да не се търси агенция... Мързи ме да се повтарям отново, а колкото до това коя агенция как си представя нещата и как си рекламира дейността и услугите ще ти кажа, че моята агенция го прави добре, но дори и да не го правеше много малко хора щяха да обърнат внимание на това. Това се получава защото всеки гледа как агенцията представя имотите, които продава за да прецени дали да се обърне към тях главно поради тази причина. Договора за изключителни права много добре го представи колегата по-горе:

"Именно този ДОГОВОР дава основание на АГЕНЦИЯТА да рекламира имота с пълния адрес и точната цена,както и чия е собствеността на имота,както и даването на ключ от страна на ПРОДАВАЧА за осъществяване на оглед в негово отсъствие.Разбира се това е голяма отговорност,но според мен това е доказването на истинския брокер-професионалист,когато му е гласувано доверие и отговорност и той го оправдае..
Договорът за изключителни права е онова предимство за агенцията ,с което има възможност да се направи „ ДЕН НА ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ”.В този ден могат да се поканят и други агенции,както и клиенти,които да огледат въпросния имот,да с запознаят с неговото местонахождение ,неговите предимства и недостатъци.При добро желание имота се украсява с цветя , балони и рекламни материали на агенцията,сервират се дребни сладки и безалкохолно и т.н. с една дума се дава възможност и на други участници от пазара на недвижима собственост да участвуват в това състезание за ПРОДАЖБА на въпросният имот.
Ето това е най-голямото преимущество при работа с ДОГОВОРИ ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА,а именно :
Една агенция защитава 100% правата на ПРОДАВАЧА ,има една цена,пести времето на клиента,съкращава времето от обявяването до реализацията,прави огледи с потенциални клиенти без да е необходимо да се дават излишни обяснения от страна на собственика,пестят се нервите на ПРОДАВАЧА."



В допълнение бих отговорил защо много брокери не маркират на картата къде точно е местонахождението на имота - защото продавачите не са сключили договор за изключителни права с тях! Даването на ключ пък улеснява и продавача и купувача и брокера като огледите не се съобразяват само с работното време на продавача. Когато продавача присъства на огледите доста често той приема нещата много емоционално смятайки, че неговия имот е най-хубавия и често се стига до излишни спорове, които ако бъдат избегнати може да се получи сделка. За да се случи това обаче продавача трябва да се довери на агенцията си.
Друго предимство за продавача когато сключи договор за изключителни права е възможността да получи 100% съдействие при разглеждането и окомплектовката на документите преди още да се е появил сигурен купувач с което се печели време.
Спестяването на излишни телефонни разговори за имоти, които се дублират много кратно и са обявени по начин по който е трудно да се направя на детектив и да разбера дали вече с моите клиенти сме гледали този имот обявен в 8 агенции...
Ясно е може би на повечето хора кога се влагат повече пари за реклама на един имот - когато има смисъл за агенция т.е. когато има договор...



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Липсва обосновка разбира сеsmiling smiley
02-12-2007 - 22:54:21
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> 5 гласа - Не сам ще си продавам и нито една
> обосновка)) не се учудвам много
>
> Автоматичен подпис: Високите цени се дължат на
> хората, които желаят да ги получат т.е. на
> собствениците на имоти! КОЛИЧЕСТВОТО (визирам
> обявяването на вашия имот в 15 агенции) НЕ ВОДИ ДО
> КАЧЕСТВО! Брокерите не искат цените на имотите да
> бъдат високи, дори напротив за да има повече
> сделки, защото няма ли сделки няма хляб!


Ако си прочел моя пост, там пише:
Аз не съм гласувал, но тук ще кажа, че сам ще си продавам имота. Мога да се справя доста добре. Само това правя напоследък
По-важно е обаче да отговориш на възраженията, които имам, срещу това имота да се продава само от една АНИ.
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
02-12-2007 - 23:08:28
Анкета резултати
Отговори Гласове Скала Проценти
Да! Защото ще бъдат по-мотивирани да вложат средства за реклама на имота ми 4
28.57 %
Не! Защото незнам на коя да се доверя 2
14.29 %
Не! Защото смятам, че ще има по-голям ефект когато са повече агенциите 2
14.29 %
Не! Сам ще си продавам имота (обяснете защо бихте го направили) 5
35.71 %
Да! Но само на 2 максимум 3 агенции 1
7.14 %
Нямам представа 0 0.00 %

14 гласа

Изводи могат да се правят след като гласовете надхвърлят 100 поне
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход