Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
06-12-2007 - 09:15:04
Това че някой е присъствал в глобалната мрежа не значи че е "узрял" за това как тя може да се използва.
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
06-12-2007 - 10:38:00
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Това че някой е присъствал в глобалната мрежа не
> значи че е "узрял" за това как тя може да се
> използва.


clap: clap: clap:
Ще взема да отворя постоянна тема "Бисерите на Тинки" :} :} :}
максимум 2
06-12-2007 - 18:15:34
avatar
Аз съм свалил мизата до 2 максимум 3 агенции ако го предлагат 4-5 или повече не се занимавам. И то ако изобщо си заслужава ако продавача иска нереални неща не работя с него - патил съм си.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: максимум 2
07-12-2007 - 08:16:38
Е какво излиза от тази сметка, че половината и повече от времето то отива на халос. Имоти дето се продават от 2 АНИ, да кажем равномерно разпределение - един за теб един за конкуренцията. Влагаш 2 пъти повече средства (разходи), защото вместо да рекламираш 1 имот рекламираш 2, а реализираш печалба от 1. Е какво излиза аз трябва да плащам сметката заради това че ти работиш за тоя дето духа. Почни да работиш само ако ти единствен продаваш имота. Къде по света един имот се продава от 10 АНИ-та?
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
07-12-2007 - 14:00:23
Тинки-където си прав прав си ,но сме в особенна пазарна среда и тази среда има особенна публика ,която я приема.Така,че това за което гпишеш трябва да стане постепенно ,за съжаление.Най добрият вариант е един имот -една ани.
Анонимен потребител
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
07-12-2007 - 14:15:32
Тука въпроса е какво правим за да променим тази "особена пазарна среда" и изобщо правим ли нещо.

Ясно е, че ако една АНИ каже - "аз ще работя само с оферти, за които имам изключителни права", тя ще се набута. Справка:
[forum.imoti.net]

Е значи трябва брокерите да се съберат и да решат, че всички ще работят по този начин. Така веднага разходите ви падат и излизате на по-голяма печалба.

Опитвам се да ти обясня че средата няма да се промени сама - вие брокерите трябва да я промените
Re: максимум 2
07-12-2007 - 15:30:15
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Е какво излиза от тази сметка, че половината и
> повече от времето то отива на халос. Имоти дето се
> продават от 2 АНИ, да кажем равномерно
> разпределение - един за теб един за конкуренцията.
> Влагаш 2 пъти повече средства (разходи), защото
> вместо да рекламираш 1 имот рекламираш 2, а
> реализираш печалба от 1.

Виж сегаsmiling smiley))))) Аз ако преценя, че си заслужава да поема продажбата на някои имот вече обявен някъде значи имам нещо в предвид и ще ти кажа какво е специално на тебsmiling smiley Виждам веднага коя е конкурентната АНИ и преценявам дали мога да я преборя (тук е момента да се похваля, че съм преборвал най-големите две за момента АНИ в БГ по конкретни дублиращи се оферти) ако преценя, че парите ми ще отидат на вятъра не приемам офертата. Е не съм господ бога или гуруто на НИ за да успявам винаги, но често печеля "спаринга"smiling smiley

Е какво излиза аз трябва
> да плащам сметката заради това че ти работиш за
> тоя дето духа.

Не не излиза това Тинки - не "товаря" коректните за сметка на некоректните - напротив точно обратното - ако ти дойдеш при мен и ми кажеш продавай ми имота ама аз съм го дал и на още две агенции аз ще ти кажа ок комисиона ми е 3.5% с ддс
Ако ти продавам само аз имота комисиона ми ще е 2.5% сещаш ли се?


Почни да работиш само ако ти
> единствен продаваш имота. Къде по света един имот
> се продава от 10 АНИ-та?

На път съм да го направя winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: максимум 2
07-12-2007 - 15:41:18
Quote

Не не излиза това Тинки - не "товаря" коректните за сметка на некоректните - напротив точно обратното - ако ти дойдеш при мен и ми кажеш продавай ми имота ама аз съм го дал и на още две агенции аз ще ти кажа ок комисиона ми е 3.5% с ддс
Ако ти продавам само аз имота комисиона ми ще е 2.5% сещаш ли се?

3.5% от 0 си е толкова колкото и 2.5% от 0, а именно кръгла 0.

Не става въпрос да товариш некоректни и коректни - всички може да са коректни, но ти товариш тези които сключват сделка през теб с разходите които си направил за тези които са сключили сделка с помощта на "комшиската" АНИ
Re: максимум 2
07-12-2007 - 16:56:06
avatar
ЕЕеееееееее Тинки къртиш мивки направоsmiling smiley)))
Списанията, които се продават по реповете струват 5лв обаче не си продават целия тираж (знам го от личен опит) и според теб в тази калкулирани ли са загубите от непродадените списания?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: де да знаеш я
07-12-2007 - 16:57:59
avatar
А как еsmiling smiley)))?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход