Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?

Публикувано от Продавач 
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
02-12-2007 - 23:12:19
dragula,това са ти възраженията от позиция на продавач.Ще е доста интересно,когато влезеш в ролята на купувач,дали ще играеш по същия сценарий?Тогава претенциите започват да се разминават? winking smiley
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
02-12-2007 - 23:35:31
komin4e,
Разсъждавам от позиция на купувач. Ако си прочел внимателно това което съм написал, ще разбереш.
Има агенции, които, ако продават единствени един имот, правят следното:
-мотаят колегите си при организиране на огледи, било защото имат по-спешни неща, било защото чакат да им се обади директен клиент;
-пускат обявата само за частни лица /За Ч.Л./, за да получат комисионна и от двете страни, независимо, че по-този начин мотаят клиента си и му забавят продажбата. А един потенциален купувач, ако е лоялен към своята АНИ или не може да си купи този имот или трябва да плати комисионна и на двете АНИ;
-убеждават собственика да свали цената за техен директен клиент, без да го информират, че има друг купувач, но клиент на друга агенция, който е съгласен с офертната цена; Т.е. не може да закупи даден имот, човек, който предлага по-висока цена. И пак това се прави, заради получаването на две комисионни от АНИ на продавача;
Всяко едно от тези неща ощетява един потенциален купувач. Ощетява и собственика разбира се. И е трудно да се прецени за кого вредата е по-голяма.
Re: Липсва обосновка разбира сеsmiling smiley
03-12-2007 - 00:06:56
dragula Написал:
---------------------------------------------------
> Аз не съм гласувал, но тук ще кажа, че сам ще си
> продавам имота. Мога да се справя доста добре.
> Само това правя напоследък
>

dragula,нали пишеш,че си продавач?Какво не съм разбрал?

Моля,да продължим утре,защото това което твърдиш, е доста интересно/поне за мен/.
Лека нощ!
колега...smiling smiley
03-12-2007 - 00:53:47
avatar
Re: Апартамент на зелено без посредник!
Изпратено от: dragula (85.187.153.---)
Дата: August 17, 2007 12:07PM

Аз самият така си съветвам клиентите, ако искат ново строителство. Да обиколят районите, които ги интересуват и да се обадят на телефоните по строежите. И от глад не съм умрял.
Защо правя така?
1. Не харесвам ново строителство. Казвам го на клиентите си. И не искам да съм съпричастен в такъв избор.
2. Ново строителство се продава масово от колеги за частни лица. /Това за офертите само за частни лица е една много интересна тема и заслужава внимание./ Така че аз не мога да им предложа всичко на пазара от даден сегмент, т.е. не е честно спрямо моите клиенти.
Ще кажа още няколко неща, но сега дойдоха едни хора за един договор.

[forum.imoti.net]

[forum.imoti.net]

"Аз не съм гласувал, но тук ще кажа, че сам ще си продавам имота. Мога да се справя доста добре. Само това правя напоследък."



Колега нещо ми е трудно да се ориентирам по съветите тиsmiling smiley Хем си брокер хем си пращаш клиентите да обикалят сами по строежите хем "сам ще си продаваш имота"
би ли ми обяснил, че съм леко заблуден в твоя случайmoody smiley
Колкото до офертите "само за ч.л." аз не пускам такива и показвам рекламите си на клиентите си за да видят, че не крия нищо!




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Липсва обосновка разбира сеsmiling smiley
03-12-2007 - 00:59:46
Може би ще мога чак вечерта да вляза във форума, затова сега ще ти отговоря
Това, че смятам да продавам имот, наистина ме прави продавач, но преди това съм го купил, а и след това смятам пак да си купя друг. Т.е. съм 66% КУПУВАЧ и 33%ПРОДАВАЧ - засега.
Аз винаги разглеждам едно нещо от всички страни. В случая от две страни. И мисля, че в поста съм представил позицията на купувача.
А мисля, че може да отговоря и хипотетично /не ипотетично/ , как бих постъпил, ако ще продавам имот.
По-скоро обърни внимание на това: Само това правя напоследък
Успешен ден и успешна седмица smiling smiley
видях азsmiling smiley
03-12-2007 - 01:13:34
avatar
Но някак си звучи леко подвеждащо winking smiley
Или хайде да го наречем заблуждаващоsmiling smiley
Продавач, купувач, брокер...

"...сам ще си продавам имота. Мога да се справя доста добре. Само това правя напоследък..."

Аз напоследък посреднича при продажбата на имотите на моите клиенти, не си "продавам сам имота"...smiling smiley)))
Лека и на теб утре и аз няма да имам време да пиша.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-12-03 01:17 от Продавач.
Re: Липсва обосновка разбира сеsmiling smiley
03-12-2007 - 01:38:51
Горният ми пост е отговор към komin4e.
Сега отговарям на Продавач.
И брокерите може да си продават имотите, ако ги имат. И имат право да си го правят те самите. Както всъщност всички собственици. Въпросът е, че някои ще се справят по-добре, други по-зле.
Може пък да съм отговорил само хипотетично. winking smiley
Другото нещо, че съм съветвал клиентите си да обикалят по-строежите, ще го обясня.
Реален случай. Две сестри. По-голямата си купува апартамент с мен и си плаща комисионна. По-малката си купува апартамент от колежка и разбира се не ми плаща комионна. Аз само пуснах удостоверение за тежести. Имаше ипотека и я заличих.
Апартамента беше купен на по-ниска цена с условието да се влезе по-късно във владение. Този момент настъпи. Апартамента беше панелен и на последен етаж. Тя ме попита дали да го продаде и да си купи друг или да му прави ремонт и да си живее в него. Аз и казах предимствата и на двата варианта, така както аз ги виждам, но и казах, че сама трябва да си реши. Тя си реши сама. Започнахме продажба на панелния двустаен апартамент и огледи за тристаен, тухлен или ЕПК. Обсъдихме и варианта за ново строителство. Казах и моето мнение, което Продавач цитира по-горе. И понеже преобладаващата част от офертите за ново строителство са за Ч.Л. и казах, че аз ще и организирам да види всички стари неща, които са подходящи за нея, а тя да си отиде на строежите и да види ново строителство. И ако си хареса нещо и аз ще го видя и ще и подготвя сделката като в този случай нямаше да плаща комисионна. Тя е ходила и е гледала ново строителство, а с мен видя два апартамента и си купи единия. Гледахме само в един квартал, затова видяхме толкова малко неща. И тя си плати комионна. После и продадохме и другия апартамент и тя пак си плати комисионна. Направих и това предложение, защото вече бях взел от сестра и пари и щях да взема от нея за продажбата на панелката със сигурност. Не смятам, че за всяка покупко-продажба на имот, някой брокер трябва да вземе комисионна. Случаите, в които аз взимам, са ми достатъчно. Това не бих го направил за човек, който случайно е попаднал при мен, но то такива почти няма. Клиентите са ми изключително такива, на които съм препоръчан от стари мои клиенти.
Радвам се, че Продавач няма оферти за ЧЛ / стига да не използва израза "за клиенти на агенцията" или "за директни клиенти"/, но и той много добре знае, че има много такива оферти и най-много такива оферти има при новото строителство и още повече при малките наеми. Второто може и да не го знае, защото е Продавач winking smiley
Но не само той следи моите постове. Аз също следя неговите. От тях виждам, че търси имоти за свои клиенти, така че е и купувач на пазара. И понеже виждам, че много го бива, ми е интересно неговото мнение на офертите за ЧЛ. и за новото строителство.
Re: видях азsmiling smiley
03-12-2007 - 01:50:06
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Но някак си звучи леко подвеждащо
> Или хайде да го наречем заблуждаващо
> Продавач, купувач, брокер...
>
> "...сам ще си продавам имота. Мога да се справя
> доста добре. Само това правя напоследък..."
>
> Аз напоследък посреднича при продажбата на имотите
> на моите клиенти, не си "продавам сам
> имота"...)))
> Лека и на теб утре и аз няма да имам време да
> пиша.
>
> Автоматичен подпис: Високите цени се дължат на
> хората, които желаят да ги получат т.е. на
> собствениците на имоти! КОЛИЧЕСТВОТО (визирам
> обявяването на вашия имот в 15 агенции) НЕ ВОДИ ДО
> КАЧЕСТВО! Брокерите не искат цените на имотите да
> бъдат високи, дори напротив за да има повече
> сделки, защото няма ли сделки няма хляб!
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 12/03/07
> 01:17AM от Продавач.


Да използваме думата загадъчно
winking smiley
Така събуждаме интерес smiling smiley
Ако си го кажем в прав текст посреднича на хора или фирми да си купят или продадат имот, но брокерите казват "купувам" или "продавам" като си говорят помежду си, а не "посреднича при покупката/подажбата".
Е случвало ми се е и на мен да си купя имот. Още не ми се случвало да продам, но и това може да се случи.
Успешен ден и седмица и на Продавачsmiling smiley
А и на всички, които ще прочетат това.
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
03-12-2007 - 08:41:25
Quote

Това се получава защото всеки гледа как агенцията представя имотите, които продава за да прецени дали да се обърне към тях главно поради тази причина

Тука според мен грешиш. Един човек като тръгне да си продава имота не може да вземе да разгледа по няколко оферти на има няма 1000 АНИ-та в София за да реши към коя да се обърне. Освен това офертата няма нищо общо с обслужването. И така продавача попада на първите срешнати. И после ти се сърдиш защо хората се оплакват.

Аз затова ти казвам липсва реклама на "името" и на дейността на АНИ. Ако един продавач види един билборд на Цариградско с реклама на дейността на някоя АНИ той ще и се обади, а няма да рови да гледа кой как си рекламира имотите.

А за предлагането на имота на много АНИ - обясних ти - разсъждава се на принципа - след като не ми искат пари да се бият помежду си. Който го продаде първи - пИчели.

Та затова ти казвам ако искаш един имот е една АНи трябва да направиш следните неща:
1) реклама на АНИ като име и дейност
2) приемаш оферта само след подписване на договор че само ти го продаваш
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
03-12-2007 - 09:03:14
Гласувах за "сам ще си продавам имотите", защото се опасявам от некоректно отношение от страна на агенцията към купувача, вследствие престараване на брокера. Голям проблем е когато брокерът предостави невярна информация пред купувача, защото продавачът разбира прекалено късно какво са си говорили двамата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход