Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за купуване на парцел за автосервиз

Публикувано от ujas 
Въпрос за купуване на парцел за автосервиз
18-12-2007 - 15:22:12
:crazy: Четох много дълго почти всичко във форома.Научих много полезни неща,за което благодаря на всички знаещи и пишещи.За нъкои неща обаче се обърках още повече така,че реших да питам.Решили сме с мъжа ми да си купим парцел за автосервиз.Орентирахме се към едно село близко до Варна.Там все още няма изготвен план и изградени зони с различно предназначение.Та въпросът ми е може ли в зона за жилищно строителство да се строи автосервиз?Има ли някакви специфични изисквания?И как се проверява за вода и трифазен ток преди закупуването на парцела?
Re: Въпрос за купуване на парцел за автосервиз
18-12-2007 - 16:08:01
ujas,
По принцип автосервиза трябва да е максимално близо да автомобила, който има нужда от него! Автосервизите също са профилирани - в едни се правят неща, които изискват малко време (смяна на масло, реглаж на ходова част, смяна на гуми и др.).
В други се правят по-основни ремонти, а в трети само се боядисва. За всичките си има изисквания, които ще определят бъдещата клиентела. От там трябва да започнете - какъв точно сервиз изкате да създадете.
Относно самото място - няма проблеми. Когато са изпълнени всички еко-норми автосервиза може да бъде навсякъде!
Re: Въпрос за купуване на парцел за автосервиз
18-12-2007 - 16:17:57
Ние и сега имаме автосервиз обаче сме в помещение под наем ,който за наше съжаление скача посточнно,така че решихме че е време да си направим собствен автосервиз.Имаме доста клиенти и те ще доидат където и да е сервиза.А тези еконорми разрешават ли на дворно мчсто да се строи построика за обслужваща дейност?
Re: Въпрос за купуване на парцел за автосервиз
19-12-2007 - 03:21:19
ujas,
да, еко-нормите са стриктно описани и нямя проблем когато се спазват!
Re: Въпрос за купуване на парцел за автосервиз
19-12-2007 - 11:01:50
Парцалев,много ВИ благодаря за отговорите!Къде мога да намеря и прочета за тези еко-норми? Също така ме интересува как мога да проверя,преди да закупя парцела,дали мога да прекарам трифазен ток и вода?Ние всъщност се колебаем между дворно място и един друг парцел,който се намира в стопанския двор на селото,но се води земеделска земя.Там нещата са малко объркани,защото въпросният стопански двор е парцелиран и върнат на собствениците като земеделска земя.Този парцел го дели една асвалтова улица от къщите на селото и аз си мисля/лично мнение,разбира се/,че ще бъде лесно да се вкара в регулация.Понеже във въпросният стопански двор има постройки и доколкото знам трифазен ток и вода се чудя дали няма да бъде по-лесно и по-евтино там относно комуникациите?Разбира се искам много добре да проверя всичко преди да купим,защото на нас това всичко това ще ни струва доста,ще се наложи да вземем кредит и в края на краищата не искам да се окаже,че сме си купили една нива.
Мога ли ако не съм собственик на парцела да получа становище на съответните дружества и как?И къде мога да прочета еко-нормите?
На мен всичко ми изглежда супер сложно,добре че прочетох някои неща във форума.
Моля всеки ,който знае и може да помогне да пише.
Благодаря на всички!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход