Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: олелеsmiling smiley))
05-12-2007 - 08:19:50
Quote

която ако не си върши работата ще си загуби бизнеса

Ей тука е проблема. И да си свърши и да не си свърши работата - прибрала си е парите. Аз не съм чул някоя АНИ да си е загубила бизнеса ако е прецакала клиент. Най-много ще си смени името и айде пак в бизнеса. Затова смятам че АНИ трябва по някакъв начин да гарантира сделката - със професионална застраховка ли ще бъде или с нещо друго. Но трябва да има финансова санкция.
Re: олелеsmiling smiley))
05-12-2007 - 11:26:33
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:която ако не си върши работата ще си загуби
> бизнеса
>
> Ей тука е проблема. И да си свърши и да не си
> свърши работата - прибрала си е парите. Аз не съм
> чул някоя АНИ да си е загубила бизнеса ако е
> прецакала клиент. Най-много ще си смени името и
> айде пак в бизнеса. Затова смятам че АНИ трябва по
> някакъв начин да гарантира сделката - със
> професионална застраховка ли ще бъде или с нещо
> друго. Но трябва да има финансова санкция.


Пак не обръщаш внимание на това,което ти е обяснявано ен пъти. smiling smiley smiling smiley
Предварителният договор,който подготвя АНИ е базиран на ПОСТИГНАТО СЪГЛАСИЕ ПО ВСИЧКИ ТОЧКИ МЕЖДУ ПРОДАВАЧ И КУПУВАЧ. Направени са всички проверки на документите преди подписването му.За изправната страна е предвидена компенсация-10% от цената на сделката.
Ако някоя от страните реши да се оттегли,другата получава компенсацията,която намалена с комисиона на АНИ, остава 7% от цената на сделката.
Независимо от получаването на компенсацията,изправната страна може да заведе дело по чл.19 и в рамките на 1месец сделката да се осъществи,като неизправната страна ще плати всички разходи.
А дано този път запомниш! winking smiley winking smiley
де да знаеш я
05-12-2007 - 12:14:12
avatar
"имат славата на измамници" - баси глупостите...
мързи ме да ти отговарям - продавай сам щом не схващаш защо 95% от пазара се държи от АНИ... не си чел достатъчно добре всичко, което ти написах явно

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: олелеsmiling smiley))
05-12-2007 - 12:20:02
Аз не ти говоря за неспазване на клаузи от предварителния договор.

Аз ти говоря за неспазване на клаузи от договорите между клиент и АНИ. Примерно имаш договор с продавач и изниква купувач, който не иска да ползва услугите ти. В този случай ако ти не уведомиш продавача за потенцялния клиент да му дължиш обезщетение.
Re: олелеsmiling smiley))
05-12-2007 - 12:27:16
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не ти говоря за неспазване на клаузи от
> предварителния договор.
>
> Аз ти говоря за неспазване на клаузи от договорите
> между клиент и АНИ. Примерно имаш договор с
> продавач и изниква купувач, който не иска да
> ползва услугите ти. В този случай ако ти не
> уведомиш продавача за потенцялния клиент да му
> дължиш обезщетение.

И това сме го обсъждали многократно,но ти си държиш пак на своето.
Купувач,който иска да купи сам,си търси сам.Купувач,който иска да купи през агенция,го прави.
Няма такъв филм-искам да купя като ви ползвам,ма без да ви плащам.За кой ли път ще ти напомня,че услугата на АНИ е комплексна.
Не ти харесва,но това е положението.Винаги имаш право на избор-или ползваш,или те!
smiling smiley smiling smiley
Анонимен потребител
Re: де да знаеш я
05-12-2007 - 12:35:43
Quote

защо 95% от пазара се държи от АНИ.

Ами защото към момента те са наводнили рекламния пазар - затова. Не е заради това че хората ги харесват или им се доверяват или ги мислят за много компетентни.
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
05-12-2007 - 12:44:53
Защото въпросът е субективен - "Бихте ли изблрали....". Директен въпрос, който предполага субективен, директен отговор.
Повтарям - аз не, защото знам повече от брокерите характеристиките на имота , който продавам и в този случай посредникът влошава качеството на услугата.
И по-подробно ще ти обясня субуктивното ми мнение - ако реша да ползвам услугите на брокерите, ще държа всички, които осъществяват контакт с мен и клиентите да имат тапия за ескпер-оценител на имоти, строително или юридическо образование - едно от трите. Повече не контактувам с агенции, които пращат хора без необходимите знание в областта на НИ. Има и друг вариантда ползвам услугите на брокери - да получа от агенцията оферта за частична комисионна, която да включва само рекламирането на имота от агенцията. Не ми е нужно некомпетентен в сферата на НИ да разваля сделка, мога и сам да си изгоня клиентsmiling smiley
По същия начин както и клиентите ми се сърдят ако дам на зидарите да правят водопроводsmiling smiley Пак ти повтарям - установих, лично и субективно, че брокерите подвеждат моите клиенти и не съзнават колко сериозна сдлека е покупката на имот.
Re: Анкета: Бихте ли избрали само една агенция да посредничи при продажбата на имота ви?
05-12-2007 - 13:00:58
АБЕ Човек -брокерите дават ли ти съвети как да зидаш ..не !дай смислен аргумент,-просто повечето фирми имат такива специалисти.Иначе напълно си прав и не споря,че сделката с имот е сериозно нещо.И трябва компетентност..Но по скоро проблема ти е финасов- просто не ти се плаща, ами то ако си строител и без това повечето плащате един процент-то и за рекламата не стига..
Анонимен потребител
Re: олелеsmiling smiley))
05-12-2007 - 13:11:36
Ти си предоставила тази услуга на продавача.
Какво оправдава поведението ти да не му съобщаваш за интерес към имота му от страна на потенциален купувач?

Има ли в договора ти с продавача записно че ще го уведомяваш само за купувачи съгласни да работят с теб.

Няма ли основание продавача да те съди за това че не изпълняваш задълженията си по договора си с него и не го срещаш с потенциален купувач?

Ако имаш примерно пък договор с купувач и не му представиш имот (рекламиран във зададени в договора медии), който отговаря на неговите изисквания нямали той право да те съди че ти е възложил търсене пък ти си клатиш краката?
Re: олелеsmiling smiley))
05-12-2007 - 13:42:41
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти си предоставила тази услуга на продавача.
> Какво оправдава поведението ти да не му съобщаваш
> за интерес към имота му от страна на потенциален
> купувач?
>
Винаги му съобщавам,ако потенциалният купувач отговаря на условията,поставени от продавача.


> Има ли в договора ти с продавача записно че ще го
> уведомяваш само за купувачи съгласни да работят с
> теб.
>
Тези,които не желаят да работят с мен,не са потенциални купувачи на това,което предлагам като ПОСРЕДНИК.Те си търсят сами.А да видим колко пъти трябва да ти го напиша.

> Няма ли основание продавача да те съди за това че
> не изпълняваш задълженията си по договора си с
> него и не го срещаш с потенциален купувач?

> Ако имаш примерно пък договор с купувач и не му
> представиш имот (рекламиран във зададени в
> договора медии), който отговаря на неговите
> изисквания нямали той право да те съди че ти е
> възложил търсене пък ти си клатиш краката?

Много обичаш да се съдиш,май! winking smiley
Има си клаузи в договора,които уреждат нещата.Много по-сигурно и лесно,отколкото си представяш..... :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход