Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги не се ангажирайте да продавате имоти на собственици които си ги предлагат самостоятелно и в повече от 3 ани..

Публикувано от turbozol 
Продавач,
Относно безплатния вестник - не си ме разбрал - вестникът може да струва 10 лева или пускането на обява в него да струва 100; имах предвид сайт или издание в което не се приемат обяви от посредници.
В огромното си мнозинство клиентите звънят на обява "Продавам ... тел ..." ( както някой правилно отбеляза - некоректни обяви), и отсреща: агенция.
Много по-малко са клиентите които влизат в офиса на агенцията и казват: намерете ми еди-какво-си.
И защо? Ами защото ти ще ми кажеш че в младост се продават само пет двустайни - тези които са на твоята ани. Останалите двайсет и пет си ги пускаш покрай ушите, защото там трябва да делиш процента. Е, ако не се намери това което ме устройва, минаваме и на варианта "с колеги" (стига колегите да работят с колеги).

Тук Тинки много правилно ви обясни проблема с това че на практика трябва да плащаш за нещо което не искаш, затова да те питам, ако клиент ти каже че сам ще си пусне проверката за тежести, ще си състави предварителния договор и проекта за н. акт, ще уговори час при нотариус, тогава ще му вземеш ли само колкото за 'информацията' - например 200 лева?

blez Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,
> Относно безплатния вестник - не си ме разбрал -
> вестникът може да струва 10 лева или пускането на
> обява в него да струва 100; имах предвид сайт или
> издание в което не се приемат обяви от
> посредници.
> В огромното си мнозинство клиентите звънят на
> обява "Продавам ... тел ..." ( както някой
> правилно отбеляза - некоректни обяви), и отсреща:
> агенция.
> Много по-малко са клиентите които влизат в офиса
> на агенцията и казват: намерете ми еди-какво-си.
> И защо? Ами защото ти ще ми кажеш че в младост се
> продават само пет двустайни - тези които са на
> твоята ани. Останалите двайсет и пет си ги пускаш
> покрай ушите, защото там трябва да делиш процента.
> Е, ако не се намери това което ме устройва,
> минаваме и на варианта "с колеги" (стига колегите
> да работят с колеги).
>
> Тук Тинки много правилно ви обясни проблема с това
> че на практика трябва да плащаш за нещо което не
> искаш, затова да те питам, ако клиент ти каже че
> сам ще си пусне проверката за тежести, ще си
> състави предварителния договор и проекта за н.
> акт, ще уговори час при нотариус, тогава ще му
> вземеш ли само колкото за 'информацията' -
> например 200 лева?
>
>

Нали сам предложи да разкажеш как е в САЩ.Направи го,ако наистина си наясно и може би ще преразгледаш част от твърденията си! А може и ние да го направим....
smiling smiley
Re: blez
07-12-2007 - 16:32:13
avatar
Може разбира се кога съм казвал, че не може?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: борим сеsmiling smiley
07-12-2007 - 16:36:02
avatar
:} :} :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
blez,

Извън темата е, но има ли нещо общо избора на ник-нейм ти с "Вашингтон - окръг Колумбия"?
ето за пореден път...
07-12-2007 - 16:52:14
avatar
Виж сега незнаеш явно как се работи, но си вадиш изводи и заключения за това грешно да съдиш така когато не си сигурен в думите си. Първо когато дойде клиент потенциален купувач при мен и ми каже търси ми двустаен в Младост аз ще го попитам какъв точно търси и до каква сума може да си позволи - ок той ми казва и аз разбирам какви са му нуждите. Ако имотите, които предлагам аз там отговарят на неговите изискавния и възможности му ги предлагам ако не ги хареса му показвам и тези на колегите ми. А ако моите изобщо не ги хареса направо звъня на колегите!
Просто еsmiling smiley

Не виждам кое тук в този случай е некоректно или е "принуда" за някого - показвам му пазара на неговото търсене и го питам искаш ли да гледаме или не искаш...
Колкото до въпроса ти за предварителния договор и другите неща - ще ти кажа следното - има хора, които се смятат за отракани и ако ги оставя "да се оправят сами" в случая когато съм посредник на продавача да речем, а купувача "си ги разбира нещата" ще се окаже, че не ги разбира и аз трябва да доправям договора, както и да ходя след него в службата да се ровя и из архива и да му поправям грешно попълнените молби за удостоверение за тежести...като това нещо (например да ти върнат след седмица молбата за тежести) може да пресрочи срока на предварителния договор и да се налага да преподписваме анекс, което е загуба на време за мен и продавача ако последния се съгласи да удължава договора.
Ако купувача го забави банката с кредита също аз работя по договора и успокояването на продавача, че всъщност въпреки забавата кредита ще бъде отпуснат. Това последното мога да го направя ако знам какъв е "случая" на купувача с документите за банката...демек ако купувача е мой клиент ще се случат нещата доста по-безболезнено в една такава ситуация в която може да има КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ако купувача си мисли, че е в час с надеждата да си спести комисион - но всъщност бави сделката от което няма интерес, но просто така се случва.
За да се случат нещата обаче аз не мога да оставя продавача към когото съм поел ангажимент и трябва да ПОМОГАМ на купувача той ако не иска - супер, но ако не се оправи и сам всъщност дали няма да наеме друг да му помогне? Разбира се аз съм "лошия брокер" и той не иска да работи с мен - наема си някой друг - ок
А какво спестява тогава?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-09 17:28 от Продавач.
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами примерно вадят ти пълната история на имота.
> А не като тука на въпрос кога е строено да ти
> отговорят - ами някъде 80-те


А кой ти е казал, че не се вади пълната история на имота?



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами те всички знаят че "големите" цени на МЕТРО са
> без ДДС ама ги задължиха да го пишат нали?
>
> Освен това за някой обяви се работи без комисиона,
> за други с един %, за трети с друг %. Аз да не съм
> врачка. Ако "стоката" която продаваш върви в
> комплект с услуга - напиши си го и кажи колко
> струва услугата.

>
> При тебе е дошал продавач. Поискал ти е услуга. На
> него му предлагай какво си искаш. Ако при теб
> дойде купувач и ти каже - търси ми това и това,
> той иска услуга. На него също може да му предлагаш
> комплексната си услуга и т.н. Когато аз видя обява
> "Продавам ..." аз се интересувам от стоката. Прави
> разлика между стока и услуга. В твоята обява нищо
> не се споменава за "услуга".

В моята обява пише, че имота се предлага чрез агенция нам-коя си. Трябва да си молоумен да си мислиш, че в цената няма и комисионна. СоциализЪмът, в който се работеше за слава, а не за пари, Слава Богу си отидЕ.


Аз искам ако счета за
> необходимо да ползвам тази услуга било от теб или
> от някой друг или да се оправям сам.

Ми не я ползвай, де. Иди си намери имота без мен и не ме занимавай! Или искаш да кажеш, че съм длъжна да ти дам връзка със собственика?:} :crazy:

>
Цитат:мога да ти направя един ценоразпис и за
> тези неща и понеже са на практика различни
> администравни и правни услуги, които по закон
> трябва да се осигурят от продавача, ще ти ги
> натряскам върху цената за посредничество
> Чакай малко сега - ти нали си наета от продавача и
> нали твърдеше че не му работиш за без пари. Защо
> сега искаш аз да плащам за услуги предоставени на
> продавача??????
>
> radena, съжалявам че трябва да повтарям работи
> които съм ги писал много пъти ама аз за разлика от
> Камелия предпочитам да го правя вместо да карам
> хората да търсят под вола теле.
>
> АНИ предлагат услуга. За тази услуга плаща този
> който я е поискал. Има следните 4 ситуации:
> 1) Идва продавач и казва - искам да си продам
> имота, намерете ми купувач. В този случай той иска
> услуга и трябва да си плати за нея
> 2) Идва купувач и казва - търся това и това,
> намерете ми го. В този случай той иска услуга и
> трябва да си плати за нея.
> 3) Идва купувач и казва - имате такава обява -
> искам да купя имота. В този случай той не дължи
> комисиона и не получава никаква услуга от АНИ. Ако
> купувачът реши че не може да се справи с
> бумащината той може да наеме АНИ на продавача,
> друга АНИ, адвокат, нотариус, баба си и т.н. да му
> свърши работа, за което той дължи комисиона.
> 4) същото като 3 ама за продавач видял обява на
> АНИ, която търси да закупи имот.

Аха сега разбрах мисълта ти. Ти смяташ, че вземам комисионна и от двамата. Ми, не. В извънредно редки случаи го правя. Тогава, когато комисионната от продавача е под 1000 евро. Но няма да ти обява предварително това в обявите, защото трябва по цял ден да седя в обявите и да цъкам- просто цените и условията непрекъснато се променят от продавачите. Затова е по-лесно и икономично при проявен интерес от купувач това да се каже за настоящия момент, отколкото като побъркана непрекаснато цялата кантора с това да се занимава, щото на някой, като тебе така му било кефнало.


>
> radena, прави разлика между стока и услуга и
> раздели задълженията си на такива към продавача и
> такива към купувача. Никой не те кара да работиш
> за без пари. Просто ти трябва да вършиш само това
> което са ти възложили и да получаваш пари само за
> него.
>
> П.С. много ще се раздвам да изкараш ценоразпис

За коя точно сделка искаш ценоразпис? Нали ти обясних, че пакетът услуги за всяка сделка може да включва различни неща. Ти май наистина не четеш!


Re: 6%
07-12-2007 - 16:57:33
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами защото като кажеш на един човек - ей ония там
> ще плати 106 000, ама ти ще ми дадеш 6 000 на мене
> и продавача ще си каже - я аз да взема да си пусна
> една частна обява и да не се занимавам с теб.
>

Грешиш! Не си казват така. Казват "Ми мен не ме интересува колко ще вземете. Аз искам 100 000 евро". Просто не всички, дори не мнозинството, не са андрешковци, колкото и да ти е трудно да си го представиш


:]
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами примерно вадят ти пълната история на имота.
> А не като тука на въпрос кога е строено да ти
> отговорят - ами някъде 80-те

И за това ли са виновни брокерите? Ееееееее, явно, че ти си някакъв, дето или изобщо пада от Марс, или с невъзможност да мисли, или си просто до крайност вманиячен срещу брокерите.

За имотите, за които има ДОКУМЕНТАЛНА история, се вади история, ама я да те видя как ще изкараш историята на къща на село, дето и собственикът и не знае кога е строена!





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-07 17:12 от radena.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход