Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги не се ангажирайте да продавате имоти на собственици които си ги предлагат самостоятелно и в повече от 3 ани..

Публикувано от turbozol 
Малко си чела
Анонимен потребител
Re: тц тц тц
07-12-2007 - 08:32:20
Не, не е възможно. Колкото и да ти се иска - не може.

Затова всеки трябва да си избира сам посредника, който ще му защитава интересите. Пак ти казвам - няма проблем да е един и същ. Проблем е ако аз трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да избера теб, само защото продавача те е избрал.

Мисля че надълго и нашироко го обяснявах - това няма да намали работата на брокерите. Просто тази работа ще се прехвърли към по-кадърните. Ето ти пример:
Ти и Иванчо сте брокери. В момента ти представляваш продавача Драганчо, а Иванчо продавача Петканчо. Идват двама купувачи - Тодорчо и Петърчо за имотите на Драганчо и Петканчо съответно. И какво става в момента - ще не ще Тодорчо трябва да дойде при теб, а Петърчо при Иванчо. Ти представляваш двама човека (за единия не е ясно дали е по негово желание) и Иванчо и той двама.
Айде сега си представи че не е задължително точно ти да си брокер на Тодорчо. Той отива при Иванчо, пък Петърчо идва при теб. ти пак представляваш ли двама човека - ДА, ама те са те избрали тебе, ти на никого не си се натрапвал.

Финално вие двамата с Иванчо ще вземете едни и същи комисиони и в двата случая. Т.е. парите давани за комисиони както и да се работи са едни и същи и остават при АНИ. Каква е разликата със сегашната ситуация? Ами има две положителни изменения:
1) Никой от клиентите не се чувства "прекаран", че му е натрапен брокер
2) При свобиоден избор парите ще се преразпределят по такъм начин, че ще ходят при тези който предлагат по-добра услуга, защото какво се пучава в момента - някой продавач избрал пълен некадърник за брокер и ща не ща и аз трябва да го избера. Докато при моя вариант аз мога да дойда при теб.

Ами те всички знаят че "големите" цени на МЕТРО са без ДДС ама ги задължиха да го пишат нали?

Освен това за някой обяви се работи без комисиона, за други с един %, за трети с друг %. Аз да не съм врачка. Ако "стоката" която продаваш върви в комплект с услуга - напиши си го и кажи колко струва услугата.

При тебе е дошал продавач. Поискал ти е услуга. На него му предлагай какво си искаш. Ако при теб дойде купувач и ти каже - търси ми това и това, той иска услуга. На него също може да му предлагаш комплексната си услуга и т.н. Когато аз видя обява "Продавам ..." аз се интересувам от стоката. Прави разлика между стока и услуга. В твоята обява нищо не се споменава за "услуга". Аз искам ако счета за необходимо да ползвам тази услуга било от теб или от някой друг или да се оправям сам.

Quote

мога да ти направя един ценоразпис и за тези неща и понеже са на практика различни администравни и правни услуги, които по закон трябва да се осигурят от продавача, ще ти ги натряскам върху цената за посредничество

Чакай малко сега - ти нали си наета от продавача и нали твърдеше че не му работиш за без пари. Защо сега искаш аз да плащам за услуги предоставени на продавача??????

radena, съжалявам че трябва да повтарям работи които съм ги писал много пъти ама аз за разлика от Камелия предпочитам да го правя вместо да карам хората да търсят под вола теле.

АНИ предлагат услуга. За тази услуга плаща този който я е поискал. Има следните 4 ситуации:
1) Идва продавач и казва - искам да си продам имота, намерете ми купувач. В този случай той иска услуга и трябва да си плати за нея
2) Идва купувач и казва - търся това и това, намерете ми го. В този случай той иска услуга и трябва да си плати за нея.
3) Идва купувач и казва - имате такава обява - искам да купя имота. В този случай той не дължи комисиона и не получава никаква услуга от АНИ. Ако купувачът реши че не може да се справи с бумащината той може да наеме АНИ на продавача, друга АНИ, адвокат, нотариус, баба си и т.н. да му свърши работа, за което той дължи комисиона.
4) същото като 3 ама за продавач видял обява на АНИ, която търси да закупи имот.

radena, прави разлика между стока и услуга и раздели задълженията си на такива към продавача и такива към купувача. Никой не те кара да работиш за без пари. Просто ти трябва да вършиш само това което са ти възложили и да получаваш пари само за него.

П.С. много ще се раздвам да изкараш ценоразпис smiling smiley
Анонимен потребител
Re: борим сеsmiling smiley
07-12-2007 - 08:53:39
Quote

Борим се колега с неправдата, но виждаш сам, че никак не е лесно

И аз така
Re: борим сеsmiling smiley
07-12-2007 - 11:09:32
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------

> Борим се колега с неправдата, но виждаш сам, че
> никак не е лесно
> Преди време бях единствения "активен" брокер във
> форума сега се радвам, че вече не съм сам.
> Поздрави за което и на теб

Няма и смисъл,поне що се отнася до Тинки.Виждаш ли какво се получи? Същите примери си дава както в темите преди 3-4 месеца.Ни на йота не е мръднал,но по-лошото е, че ние му се ловим и като гламави отново и отново обясняваме..........кипи безсмислен труд....... winking smiley
Анонимен потребител
Re: борим сеsmiling smiley
07-12-2007 - 11:24:11
А вие мръднали ли сте?
За всички които са като Тинки-Кога се плаща за нещо- когато се пестят пари и време, когато се пести време,когато се пестят пари.Сами си отговорете на всичко останало?! spinning smiley sticking its tongue out confused smiley
За нещо се плаща когато е възложено.

Да дадем пак примерче: Ако аз отида довечера и ремонтирам на Камелия колата докато тя спи, от това, че аз съм и спестил време (няма да ходи да търси майстори) и пари (ще и взема по-малко от колкото в официалния сервиз) следва ли че тя трябва да ми плати ремонта на колата си който не е искала от мен? - Не следва.

Като ни затрупа някой сняг през зимата и аз дойда и ти изчистя пред блока, значи ли че на следващия ден трябва да стоя пред вратата и на всеки който иска да излезе да му взема по 5 лева за чистенето защото съм му спестил време и пари (няма да закъснее за работа и да го накажат)?

Айде сега пак помисли turbozol кога се плаща за нещо.
Да Тинки -само когато е възложено-нали прочете внимателно темата? eye popping smiley
Да четох я, но явно ти не знаеп кой какво ти е възложил.

Раздели си услугите на такива възложени от продавача и такива възложени от купувача. Недей да ги смесваш и не върши работи който не са ти възложени.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход