Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги не се ангажирайте да продавате имоти на собственици които си ги предлагат самостоятелно и в повече от 3 ани..

Публикувано от turbozol 
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Тези АНИ които смятат че за това че са те завели
> до рекламиран от тях имот си задължен да им
> ползваш "комплексната" услуга да бъдат така добри
> да не пускат обяви по сайтове, вестници, радиа,
> телевизии и т.н. за конкретния имот.
>
> Щом е пусната обява "Продавам ..." и никъде не се
> казва че комплект към нея върви "комплексна
> услуга" значи аз мога само да купя това което се
> рекламира без да ползвам и да се налага да плащам
> за нещо друго. който иска да си продава услугите
> да пуска обяви " Посреднича при покупка/продажба и
> т.н."

Тинки, само ти изглежда не знаеш какъв точно е предмета на дейност на агенциите за недвижими имоти.

ОБЩО ИЗВЕСТЕН ФАКТ е, че техният предмет на дейност е "посредничество при сделки с недвижими имоти" и очевидно повечето хора, сайтове, списания, вестници и др.медии не виждат смисъл това да се обяснява във всяка една обява.

И сега да ти кажа за комплексната услуга. Комплексната услуга върви задължително към посредничеството, щото иначе сделка в 80% от случаите няма да стане. Ако си мислиш, че сделката е готова, след като някой е харесал един имот, значи хабер нямаш за какво става въпрос. Работата на АНИ е да посредничи т.е. да намери имот за един, който иска да купи или да намери купувач /в най-общия случай/ за един имот и да води преговорите до сключване на сделка. Всичко останало го правим, не защото си нямаме много друга работа, а в интерес на това сделката да стане. "Всичко останало" е обтекаема и непостоянна величина, защото за всеки един имот това са различни дейности. Ако толкова много настояваш да се правиш на интересен, мога да ти направя един ценоразпис и за тези неща и понеже са на практика различни администравни и правни услуги, които по закон трябва да се осигурят от продавача, ще ти ги натряскам върху цената за посредничество, която е процент от сделката и най-накрая ще разбереш, че ги правим тези неща като безплатна услуга, за да стане сделка, а не защото това е наша работа. :g:
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Въпрос на време е да влязат в релсите.
> Разликата ще е че едните ще са подготвени, а
> другите не.
>
> Виж я radena напълно неподготвена за услугата
> консултиране по кредити. Пък подготвените АНИ и
> хора назначават за това (Продавач май нещо такова
> работеше по едно време).
>


Ако обичаш гледай себе си за какво си подготвен и не коментирай хора, които не познаваш! Става ли? :g:
Re: 6%
06-12-2007 - 18:11:45
avatar
!? то е почти същото дали 3% от продавача и 3% от купувача - парите ги дава купувача - вече сме го коментирали това. Та не ти разбрах нещо идеята с оставането без работа Тинки...?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
radena Написал:
-------------------------------------------------------
> Тази теза сме я чели много пъти тук и много пъти
> беше оборвана от хара, които са работили на запад
> като брокери. Не се плаща комисионна само от
> продавача, не е 1% и изобщо много неща не така,
> както ви изглеждат.

Аз съм говорил с брокер, който работи в САЩ като такъв от 23 години та той ми каза, че там е прието 6% от продавача, а от купувача нищо...



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: 6%
06-12-2007 - 18:14:51
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> !? то е почти същото дали 3% от продавача и 3% от
> купувача - парите ги дава купувача - вече сме го
> коментирали това. Та не ти разбрах нещо идеята с
> оставането без работа Тинки...?
>
> Автоматичен подпис: Високите цени се дължат на
> хората, които желаят да ги получат т.е. на
> собствениците на имоти! КОЛИЧЕСТВОТО (визирам
> обявяването на вашия имот в 15 агенции) НЕ ВОДИ ДО
> КАЧЕСТВО! Брокерите не искат цените на имотите да
> бъдат високи, дори напротив за да има повече
> сделки, защото няма ли сделки няма хляб!


А бе, няма значение сега. Човекът иска да останеш без работа и туй то :}
Re: 6%
06-12-2007 - 18:15:58
avatar
:} :} :} :} :} :} :} :} :} :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: тц тц тц
06-12-2007 - 18:17:31
avatar
Много неща мога да ти кажа Тинки ама все си мисля ,че сме ги коментирали и преди.
Трябва ли задължително в една сделка да има "КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ"?
Дали не е възможно цената на продавача да е добра и за купувача и всичко да е ок!?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
няма такова нещо

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
борим сеsmiling smiley
06-12-2007 - 18:23:54
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Специално за Продавач-Колега искренно ти завиждам
> за упоритостта с която обясняваш -дано прцента на
> разбралите е по голям от този на
> неразбралите.Лошото е ,че все още "Свестните ги
> считат за луди".Продължавай така .Дано да има
> полза.Дано да има чуваемост.Ще помагам с каквото
> мога и аз .
>


smoking smiley Борим се колега с неправдата, но виждаш сам, че никак не е лесно moody smiley
Преди време бях единствения "активен" брокер във форума сега се радвам, че вече не съм сам. Поздрави за което и на теб winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: 6%
07-12-2007 - 08:12:51
Ами защото като кажеш на един човек - ей ония там ще плати 106 000, ама ти ще ми дадеш 6 000 на мене и продавача ще си каже - я аз да взема да си пусна една частна обява и да не се занимавам с теб.

Относно разликата мисля че надълго и нашироко ти обясних каква е дали ще се оикат 6% от продавача или по 3 от продавач и купувач. Разликат ае кой какво е поръчал и за какво ти плаща. Дадох ти пример навремето - отиваш да си купуваш "плазма". В единия магазин 1500 в другия 2000. Отиваш в този за 1500. Влизаш в магазина и ти казват - ами то "плазмата" е 1500 лева ама трябва и 500 лева на "девойчето" дето раздава брошурки на входа. Какво правиш? Вдигаш един скандал, теглиш им една и отиваш в другия магазин - там поне са коректни - казват 2000 и искат 2000.

Дано вземат от имоти.нет да направят задължително комисионата да се попълва при пускане на обява. Е тогава всичко ще си е наред. Не мога да се сетя на кой сайт го гледах - имаше цена на имота и цена с всичко включено - комисиони, данъци, такси и т.н. Е това много ми гхареса.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход