Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги не се ангажирайте да продавате имоти на собственици които си ги предлагат самостоятелно и в повече от 3 ани..

Публикувано от turbozol 
Както казах в момента АНИ продава "информация" къде се намира това, което човека търси". Тази информация няма как да се намери от "адвокат,архитект,инжинер,геодезист,стрелочник,комшия,водопроводчик,банкер,приятел,любовник,любовница,брат сестра,майка,баба и дядо и татко". Само заради тази информация клиентът (купувачът) е съгласен да плати и за комплексната ти услуга. Когато тази информация стате общодостъпна (примерно продавача си пусне обява в интернет и даде координати за връзка), а не както е в момента недостъпна (адреса и телефоните на продавача се пазят със зъби и нокти от АНИ от набезите на купувачи и конкурентни АНИ), тогава АНИ няма как да продават комплексната си услуга.

Примерче:
Преди 20 години ако ти кажеха - продаваме кило банани в комплект с 5 развалени консерви от домати, 2 твърди като тухла хляба щеше ли да ги купуш? Отговора предполагам ще е ДА. От това следва ли че ти много обичаш твърд хляб и развалени доматени консерви - НЕ. Просто заради комплексната услуга си принуден да ги вземеш. айде сега си представи днешно време където банани има под път и над път. Ще се втурнеш ли да купуваш развалени консерви от домати и твърд хляб?
:} :} :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: баста аsmiling smiley))
05-12-2007 - 14:43:56
avatar
Ще изчакамеsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
при мен не е само информация къде се намира имота
05-12-2007 - 14:48:39
avatar
Много ти е субективно мнението Тинки.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Ето и за продавач не че нещо просто да го има в предвид winking smiley winking smiley

[www.ipo.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-05 14:50 от kompas.
Анонимен потребител
Re: при мен не е само информация къде се намира имота
05-12-2007 - 14:55:41
Така е, но за всичко останало клиента плаща по принуда - само и само да му дадеш информация за това къде се намира имота. Това на теб естествено ти е пределно ясно. Ако твърдиш че ти плащат за нещо различно от тази информация защо не я публикуваш в обявата?
инфо
05-12-2007 - 15:17:15
avatar
Кой е казал, че не я публикувам? На всичките ми имоти отбелязвам на картата точно къде се намира имота! Дори съм публикувал в реклама апартаменти като съм изброявал входа на кооперацията - А,Б,В и т.н. и дори номера на апартамента, което по принцип е напълни излишно когато се знае в кое каре от блокове се намира имота.

"само и само да му дадеш информация за това къде се намира имота."

Продължаваш да мислиш само от твоята камбанария. Не си мисли, че като има хора, които знаят точния адрес ще се справят и без АНИ значи всички са така. Давам ти пример с продавачи в старата ми агенция:

Семейство много симпатични българи от САЩ идват в София за 2-3 седмици само за да си продадат апартамента и отново да заминат. Обадиха се на моят бивш шеф, който е старо и доказано име на пазара на имоти в София за да предлагаме апартамента само ние. Веднага отидехме и го снимахме и го пуснахме в реклама. Те попитаха каква е средната цена в района за двустайни във въпросния квартал и така стигнахме до цена доста добра за този имот. Още същия ден телефона загря от обаждания и направих около 15-16 огледа за една седмица. Като повечето бяха в събота и неделя. Какво се оказа обаче точно за 3 от семействата, който ме помолиха да им организирам оглед през уйкенда - аз го правя като съм имал разлика между единия и другия оглед 2 часа и съм висял по кафетата като прани гащи, защото не можах да ги организирам един след друг. Точно тези хора след като съм си тръгнал от апартамента са се върнали и са давали визитки и телефоните си на комшиите за да избегнат моите услуги. ОК супер - едно от тези семейства много хареса апартамента - супер само, че не си го купи и съответно са си купили нещо друго, което не е било на такава добра цена и дефакто от желание да си спестят комисиона, който и без това беше включен в цената се прекараха.
Продавачите после ни разказаха за случая с визитките и казаха, че това е типично БЪЛГАРСКА работа. От над 10 години са в САЩ до колкото си спомням и ми разказаха как работят там брокерите - подобни ганьовски изпълнения там няма и няма и да има.
Та те ни споделиха, че не могат да позлват труда ни и да ни погодят подобен номер.
За съжаление обаче не всички хора са такива като това симпатично българско семейство! За щастие обаче и не всички купувачи са такива...няма да ги определям на нищо...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Ако това го правиш просто ще си стоиш гладен човек много по лесно се оправя с инвеститор за цена и не би ти дал и един лев.

Всеки ден не идват хора от САЩ да ти звънкат да продаваш имотите им нали затова не пишете мястото защото Българина е умен и не дава лесно парите си за тази услуга и тези действия който вие предлагате за тези 2000евро/примерно/.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-12-05 15:23 от kompas.
е и компасеsmiling smiley?
05-12-2007 - 15:19:59
avatar
Еsmiling smiley?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: инфо
05-12-2007 - 15:21:17
Аз не съм казал че хората ще се оправят сами ако им дадеш адреса, казвам че ако знаят адреса няма да можеш да им пробутваш комплексната си услуга и щеш не щеш ще направиш ценоразписче - за това - толкова, за това - толкова
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход