Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
За Тинки
18-01-2006 - 10:27:15
Здрасти Тинки ,

за парите по банков път е ясно .

Обясни моля по-подробно как действат гаранционните сметки
и как с тях се подсигуряват страните ?
Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 10:34:12
avatar
Но хората когато са доволни рядко влизат във форума да напишат: "Благодаря от все сърце на брокера Петран от агенция "К57" за добре свършената работа!"
Но виж ако Петран се е издънил - ти да видиш неговото чудоsmiling smiley))
Това е съвсем нормално, но чак да се презвемаме до такава степен, че да сочим всички с пръст и да казваме "Да аз само веднъж се опарих, но те всички са такива!" е доста грубичко.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-12 12:46 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: За Тинки
18-01-2006 - 10:39:30
Един приятел продаваше наскоро и купувачите бяха с кредит. В общи линии схемета е следната. Банката го извика и му каза, че парите ще му бъдат преведени след изповядване на сделката като за това му даде писмено уверение. Отидаха хората при нотариуса - подписаха. В договора изрично се споменаваше, че парите ще се преведат от банката. След 2 или 3 дена човека си извади от службата по вписванията бележка, че имота е вече на името на продавача и заедно с неговото си копие от нотариалния акт отиде при банката, в конкретния случай Пощенска, представи документите - нотариален акт и бележката от службата по вписвания, след което си прибра парите.

Е при гаранционните сметки предполагам е същото само дето банката не дава пари дето ти ще и изплащаш после (при варианта кредит), ами ти даваш на банката пари дето pосле тя ще даде на продавача. Т.к. и продавача и купувача имат доверие в банката всичко е ОК.
Анонимен потребител
Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 10:58:46
Добре де според тебе като има кадърни брокери и добри агенции защо досега не съм видял и една агенция дето да предоставя някакъв вид гаранции.

Примерно:
Ние сме корактна агенция и изпипваме всичко по сделката и ако случайно сме пропуснали да проверим дали е платено парното от продавача - ние го плащаме.

Ето това е за мене "сериозна" агенция.

Защо никоя агенция не дава такива гаранции?
към моя "приятел" Имотко :}
18-01-2006 - 11:12:46
Цитат: На ЗАПАД, мадам Дойнова, е като при нас на Изток.
Отговор: Незнам докъде се простират познанията ти по география за да знам за кой ЗАПАД говориш

Цитат:Ако намерят балама, ще го излъжат дори повече, отколкото в България, гол ще го оставят.
Отговор: Стига заучени фрази! Факти, ако може!

Цитат:Истината е, че всяка работа си иска професионалист
Отговор: BINGO! Само ако може да ми се поясни какво означава "професионалист" и какво прави един човек такъв!

Цитат: Колкото повече са тези професионалисти от дадена сфера, толкова по-трудно е да намериш истински добър специалист с морал, акъл и опит.
Отговор: Така написаното е БЕЗСМИСЛЕНО!!! Ама толкова безсмисленно, че чак "боли"! Защото ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, не търпят "професионалисти" в редовете си, а или ги професионализират или ги изритват на улицата!

Цитат: А интересно, какво би се случило, ако другия съсобственик поиска да купи твоята част, дори може и чрез подставено лице.
Отговор: Нищо особено! Земята щеше да продължава да се върти...Не става въпрос кой на кого ще купи часта, а - според мен - е важно и определно улесняващо когато интереси не се смесват! Ако включваш, какво искам да кажа....

Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 11:16:46
avatar
Ами явно номера минава спокойно и без товаsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Кременче моля ти се стига!
18-01-2006 - 11:25:58
Щом една агенция работи на принципа "номера минава" аз не смятам че тези хора могат да се нарекат професионалисти
Re: Metodi za sigurnost
18-01-2006 - 11:47:19
Уважаеми продавач, малко си противоречите – с оглед на темата, която е желание да бъде продаден имот в България.
Първо пишете “5. ЩЕ ПРОДАМ ОБЕКТА БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ"

Е това е истината - без лошите посредници те само гледат да взимат парите на хората и само ги предпазват от измами, но спокойно няма проблем избегнете ги най-много да загубите - 30-40 000Е какво са те в сравнение с тези убийствени комисиони от няколко милиона лева, които те ще ви искат на всяка цена преди дори да започнат работа.”

А после: “И честна дума не виждам как един продавач може да бъде ощетен от агенцията?”
Иначе на мен също не ми се е струвало лесно, когато съм почнала да уча. Сега вече да, но това е плод на 6 години здраво учене...и още толкова здраво работене.

Когато на мен ми трябва лекар, аз не се самолекувам, а ходя на такъв. Винаги съм се чудила обаче, защо хората предпочитат да се самоконсултират...
Към Продавач
18-01-2006 - 11:50:33
Продавач, не ме "засягаш", с какво ли, след като всичките ти упреци нямат нищо, АМА НИЩО ОБЩО с подхода който имах при продажбата. И на нас агенцията ни беше "препоръчана", и през ум не ми е минало да искам услуга без да си платя, далеч съм била от мисълта да се мъча да се оправям сама, и аз смятах, че аз "съм ги избрала" ама друго се оказа, особено след като си взеха парите, и аз смятах, че брокера ще (си) свърши работата и го бях оставила да си я върши... докато положението толкова загрубя, че.... С други думи, аз я карах точно по твоя план! Затова втори път ЩЕ Я КАРАМ ПО МОЯ ПЛАН! Разрешаваш ли?
Дразниш ме когато не четеш какво точно казвам и защо го казвам. И си губиш времето да пишеш всеизвестни истини, които никой не оспорва, ама които са светлини години отдалечени от действителноста!

Някъде пишеш "И честна дума не виждам как един продавач може да бъде ощетен от агенцията?". ТОВА ЧЕСТНО ЛИ ГО КАЗВАШ, или отново в еуфорията на "чукане по клавишите"? Защото аз мога да ти дам КОНКРЕТЕН ПРИМЕР С ЧИСЛА!!!! Няма обаче тук да го направя, за да не "отворя очите" на все още не съвсем ошлайфаните мошеници!
Re: Към Продавач (допълнение)
18-01-2006 - 12:41:54
Аз мислех/разбрах, че Катрин ПРОДАВА!!!

Тогава тук
7. Ако купуваш в БГ апартамент, в който е живяно какво трябва да направиш -
да отидеш в агенцията по вписванията и да провериш дали имота не е ипотекиран в момента и изобщо има ли някакви тежести около него например ако е собственост на двама братя, а единия не знае, че брат му продава...това в обявите го не пише нали се сещаш? Най-добре е това да го свърши брокера, ако все пак решиш, че нямаш нужда от тези "безделници" чети надолу.

8. Да поискаш от продавача всичко да бъде платено от предишния собственик - парно (има хора с по 5 000лв неплатено парно и си продават апартаментите на балами разбира всеки смята, че другия е балама, но за това после) ток, вода, кабелна телевизия и т.н. В смисъл да получиш бележки за всеки един консуматив на тях пише телефонните номера на съответните обикновенно доста рекетьорски монополисти като НЕК, Топлофикация и т.н. и да ги прозвъниш за да си сигурна, че наистина всичко е платено. За сведение в момента в София Топлофикация има около 50 000 длъжници...

9. Да поразпиташ съседите за настоящия собственик - не се знае какво може да излезе
ЗА КАКВО ГОВОРИШ?!?!?!?

Или реши "с един куршум два заека", като си тръгнал да пишеш и да "даваш съвети" (цитирам те: "Искаш ли и аз да дам няколко съвета сега на Катрин:"winking smiley
да обърнеш внимание и на евентуалният й КУПУВАЧ confused smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-18 12:46 от Кремена Дойнова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход