Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 09:08:57
Quote

ти го д*хаш впоследствие

Това си е мой проблем, а не твой. Как ще го оправям си е моя работа.

То е все едно да кажеш че ако аз видя че колата ти дими кофти и да взема да дойда вечерта да ти я ремонтирам за да не "го д*хаш впоследствие"


Ако вземеш и на хората м обясниш в какво се състои работата ти и какви пари искаш за нея - те сами ще поискат да я свършиш
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 09:11:46
Quote

Ако някой не може да оправи без мен, тогава ще ми плати и аз ще му помогна.

Съгласен съм. Ако той ти каже не мога да се оправя - помагайте те - ще си плати. Но не може ти да решаваш на своя глава дали той може да се оправи или не и да тръгваш да вършиш неща който не са ти възложени
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 09:16:46
Аз не съм казал, че няма да има работа за АНИ. Аз казах, че за в бъдеще номера "продавам информация", "ще ми платиш защото аз знам къде е това, което търсиш" и т.н. няма да минава. За в бъдеще ще се плаща за това да направиш консултация, да изкараш сведение за имота и т.н - посредничество. Вече няма да може да казваш ти си частно лице и т.к. аз представлявам продавача значи ще представлявам и теб , просто защото купувач и продавач ще се срещат без изобщо АНИ да участва в това.
едно и също всеки път си повтаряме чудех се до кога...
26-09-2007 - 09:27:15
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> v.i.s. Написал:
>
> >
> > Ами ако не ти трябват услугите - намери си
> сам
> > продавача
> >
>
> Ето тук става ясно, каква ви е услугата - някой е
> намерил продавача през вас и трябва да си
> плати...
> А когато тоя който ви е намерил е брокер не трябва
> да си плаща. Както споменах по-рано има само една
> логика - тъй като купувача е на зор, ще дава пари.
> От брокер не може да вземете, но купувача винаги
> трябва да си плаща заради това, че е прочел една
> пбява и позвънил на телефон.
> Следвайки същата софистична логика, мога да кажа,
> че брокера трябва да плати комисиона на купувача,
> защото ако купувача не му се беше обадил, нямаше
> да има сделка и брокера нямаше да си получи
> комисионата от продавача. Ако не ще да плаща да си
> намери друг купувач....



Злостъреsmiling smiley
Пишеш тотални глупости ама ТОТАЛНИ!!!
Аз съм брокер и продавам имота на еди кой си продавач и с него имам договорка когато му осигуря купувач (а това как ще го направя дали ще искам от купувача комисион или такса за оглед или ще дам 1000лв за реклама си е моя задача и аз го решавам) той да ми даде да речем 300Е (продавача) а аз от купувача си търся своето възнаграждение и аз решавам какво да бъде то ОКsmiling smiley???
Дали ще го включа в цената на имота или ще го обявя на купувача още когато ми се обади след като е видял рекламата за която аз плащам това също решавам аз.
А дали пък ще имам договорка с продавача да му излезе без пари продажбата това си е между мен и продавача и не сме длъжни да си обявяваме договора пред всички :!:
Трябва ли да повтаряме едно и също нещо всеки път. Който иска да си търси имот без обявите на брокерите да си пуска във вестник труд обяви купувам 3-ен в Младост 1 до 50000Е и да чака продавача да му звънне и готово. А дали струва 10лв на редче такава обява за един ден всеки може да си провери сам - две редчета 20лв на ден.
30 дни по 20лв - 600лв...ами ако не се обади никой за 3 месеца?
Опитайте сами да се оправяте и не се обаждайте на обяви на брокери - щом го правите тогава знайте, че те определят условията - ако ви устройват - купувайте ако не живи и здрави какво има да коментираме още?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
едно и също...
26-09-2007 - 09:31:03
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не съм казал, че няма да има работа за АНИ. Аз
> казах, че за в бъдеще номера "продавам
> информация", "ще ми платиш защото аз знам къде е
> това, което търсиш" и т.н. няма да минава. За в
> бъдеще ще се плаща за това да направиш
> консултация, да изкараш сведение за имота и т.н -
> посредничество. Вече няма да може да казваш ти си
> частно лице и т.к. аз представлявам продавача
> значи ще представлявам и теб , просто защото
> купувач и продавач ще се срещат без изобщо АНИ да
> участва в това.

Ще поживеем и ще видим Тинкиsmiling smiley
Ако смяташ, че всички хора имат свободно време да си звънят по цял ден по обяви и да правят проверки си в жестока грешка. Има хора, които не знаят елементарни неща за една продажба, че дори и за един договор за наем и такива хора ще има винаги - те сами не могат да се оправят, а срещнат ли се две такива страни сеира е пълен, но и това сме го коментирали отново циклим едно и също.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 09:36:06
Когато идеш в сервиза може да си занесеш частите, а те само с труда да се занимават. Като идеш в магазина да си купуваш части - не ти казват "а-а-а, ти идваш да купуваш без да си водиш човек от сервиза (брокер в случая с недвижимите имот), значи ние ще ти монтираме частите които си купуваш", ами ти продават частите. Какво ще ги правиш си е твоя работа.
Анонимен потребител
Re: едно и също...
26-09-2007 - 09:40:11
Продавач, като си харесам имот ще те викна да ми посредничиш и ще ти платя за това. Аз не казвам, че мога да се оправя сам. Аз само искам да съм свободен да избера с коя АНИ и съответно брокер да работя.
Не искам като ида сам на оглед и брокера на продавача да ми каже "няма не искам, няма недей" аз ще съм ти брокер.
Анонимен потребител
Re: едно и също всеки път си повтаряме чудех се до кога...
26-09-2007 - 09:52:50
Quote

а аз от купувача си търся своето възнаграждение и аз решавам какво да бъде то ОК

Тогава си го напиши в обявата. Прибави го към цената или пиши отдолу - дължи се комисиона еди колко си. Не може да му го казваш когато се обади по телефона.

Quote

не се обаждайте на обяви на брокери
Обявата рекламира имот. Тя затова е пусната за да се обадя. Ти да не би да пускаш обяви за да не ти се обаждат? Рекламирай в обявата услугата си след като искаш да ти се плаща за нея. Като порчетеш обява че се продава хладилник ти предполагаш ли че към него задължително върви и превоз?

От твоето изложение едно нещо стана ясно - ти работиш за продавача, а от него пари не искаш - просто конюнктурата на пазара е такава, че продавачът може да прави каквото си иска, а купувачът е на зор. Ами тогава за да не се изнервяне и ние купувачите и вие продавачите и да си викаме по телефоните - просто си напишете в рекламите какво искате от нас.

Пак ти казвам аз не се ядосвам на таксита дето на видно място са обявили цена 2 лева на км. (всеки е свободен каквото си иска да обявява), ядосвам се като са обявили цена 0.5 лева на км., пък после се оказва, че тя била 2 лева на км.
Re: едно и също всеки път си повтаряме чудех се до кога...
26-09-2007 - 10:22:27
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Пак ти казвам аз не се ядосвам на таксита дето на
> видно място са обявили цена 2 лева на км. (всеки е
> свободен каквото си иска да обявява), ядосвам се
> като са обявили цена 0.5 лева на км., пък после се
> оказва, че тя била 2 лева на км.

A има ли такси, към което се приближаваш с идеята, че ще те закара безплатно? Защо не изискаш от тях на стоянката всеки да си сложи билборд с цената, та преди да идеш до колата вече да знаеш за колко пари работят?

И престанете с това надничане в чуждата паничка - кой на мен за какво ми плащал. Плащат ми, защото върша работа, защото доставям нещо, от което имат нужда хората. ”Безплатен обяд няма” - всеки поне веднъж го е казвал. Е, важи и в този случай. Дали е заради пазарната ситуация, дали е заради разходите, които една АНИ има дори само за да можете да се обадите по телефона - няма значение. Цената е такава, аз ще си я обявявам когато искам, защото аз, а не вие плащате за рекламата и ще си пиша в нея каквото си искам. И право на избор има всеки - може да си търси сам имот, може да се обади на друга АНИ, може да се обади и на мен.



Анонимен потребител
Re: едно и също всеки път си повтаряме чудех се до кога...
26-09-2007 - 10:48:50
Не се ядосвай де. Тука само дискутираме по темата

Quote

защото аз, а не вие плащате за рекламата и ще си пиша в нея каквото си искам

Не, не плащаш ти - продавача със своята комисиона плаща.

Това че ти си мислиш че ти плащаш показва само едно - не сте си уточнили взаимоотношенията с продавача или му работите безплатно.


По отношения на такситата. Ако имаше обява на таксито продавам домати по 2 лева килото и след като идеш до него и той ти каже - скачай в колата доматите са на Женския пазар и ти трябва да ми платиш курса до там, тогава щеше да имаш аналогията с АНИ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход