Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 08:52:12
Quote

А аз, въпреки че знам всичко това, като ида в магазина плащам печалбата на всички, а не търся цена от производител. Дано съм обяснилА добре

Много добре си обяснила. Аз затова предлагам комисионата да е включена в цената или в краен случай да пише - дължи се еди каква си комисиона. Ти как би се почувствала ако видиш на витрината на магазин цена за сирене - 3.50, влезеш вземеш една бучка и на касата ти кажат 6 лева?

Quote

Нима не знаеш колко е комисионната за един наем
Нищо което не е изрично написано не се знае. Пак ти казвам - има обяви в които пише - "без комисиона", едни агенции са на 2.5%, други на 3%.
Не мога да разбера какво ви пречи да напишете колко искате за труда си? Срам ли ви е?

Quote

И ако може интернет да ме помете, защо досега не се е случило?
Въпрос на време. Я ми кажи кога за поледно си влизала във видеотека? Мислиш ли че хората са си мислели преди 5 години че интернет така ще помете видеотеките. Просто за в бъдеще според мен на АНИ ще им останат само консултанските услуги - вече няма да могат да продават информация. Купувач и продавач ще се намират сами в нета, а после всеки от тях ще отиде до АНИ за да си намери посредник които да защитава интересите му.

Quote

Значи, тогава нямам договор с наемодателя /офертата е на колегата/, нямам и с наемателя, който водя. И ако той разсъждава като теб, значи не заслужавам да ми плати
Ти май не разбираш моята теза. Аз твърдя че не се дължи комисиона (или по точно не се дължи ако не е поискана допълнителна услуга изрично) ако човек ти се обади по твоя обява и се интересува само от тази обява. В случая който разглеждаш щом имота е на твои колега значи наемателя не ти се е обадил за твои имот, значи не попадаме в моята хипотеза (той ти се обажда за рекламиран от теб имот) следователно ти дължи комисиона.
Толкова ли е сложно за разбиране?
Вдигам телефона и казвам - търсете ми имот. Това е възлагане и се дължи комисиона. Вдигам телефона и казвам - искам да видя имота, който рекламирате - това не е възлагане - гледането и рещата с продавача/наемодателя се покрива от неговото възлагане (нали той това е възложил - огледи, срещи с потенциални клиенти и т.н.). Ти ако отказваш да срещаш продавача/наемодателя с потенциални негови клиенти как си изпълняваш поетите задължения към него? Естествено на кандидат купувача е редно да му се обясни какви действия трябва да се извършат и колко отговорни и трудоемки са те (да си носиш хладилника на гръб до вкъщи), след което да му се предложи АНИ да ги свърши вместо нето срещи определена сума - на това аз му викам съдействие на клиента, а на това да започнеш разговора с дай тука една комисиона му викам изнудване (погледни горе за хладилниците и магазините). Не знам от какво толкова ви е страх. Ако добре обясните колко много неща трябва да се направят преди сделката и ако поемете някаква отговорност макар и минимална хората сами ще се натискат да ви плащат комисиона за да са сигурни в сделката. Докато в моента като се започва на принципа "от вратата за краката" хората си мислят - абе тези само от комисионата се интересуват и не им пука за сделката.


Quote

Когато някой търси имот, отива в АНИ
Ако някой търси имот и иде в АНИ и каже - търсете ми имот - тука две мнения няма. Той е възложил търсене и ще си плати. Въпросът е, че този вариант към момента не е удачен - просто има много обяви - "само за Ч. Л.", "цена за колеги ...". Т.е. един купувач не е сигурен, че АНИ, към която се обърне ще му предложи най-добрите оферти. Той ще получи достъп само до ограничен брой оферти и то на не такава цена каквато мове да получи ако се обърне към АНИ на продавача. Това в момента кара купувачите да си търсят сами имоти.

Quote

Моята работа е да намеря този компромис и когато представлявам страна А да осигуря на страна Б всичко необходимо
Тука си абсолютно права ти работиш за едната страна. Твоето задължение е да изчистиш нещата от нейна страна. Защо ми забраняваш на мен аз също да си избера АНИ, която да изчисти нещата от моя страна. Пак казвам няма проблем ако ти ми вдъхваш доверие аз да възложа тази работата на теб. Въпросът е аз да имам избор. Както казах в примера с хладилниците - магазина не те натиска да му ползваш транспортните услуги, ама сигурно 90% от хората избират да ги ползват. Разбери няма нищо страшно - ако добре обясниш каква е работата и колко време и нерви отнема хората сами ще ти я възложат. Въпроса е те да те изберат, а не ти да им се натрапваш.

Quote

Услугата няма 2 части
С навлизането на интернет 2-те части на услугата све повече ще се обособяват.


Quote

тогава за втората си наеми юрист, който взима в добрия случай 50 лв/час и той да ти оправи сделката. А после може да му обясниш защо няма да му платиш
Защо реши че няма да искам да му платя???
Аз съм отишал при него и съм казал - искам съдействие за осъществяване на сделката - това е възлагане за което се плаща. Ако дойда при теб и кажа -
искам съдействие за осъществяване на сделката - и на теб ще платя. Пак нещо не си разбрала - ако купувач изрично иска съдействие - той си плаща.

Quote

тия пък какви са нахлни, още не знам за какво става дума и вече пари ми искат

Помисли върху това. Щом ти смяташ че сте нагли аз няма да го коментирам.
Бях го писал преди, ще го напиша още веднъж - нямам нищо против такси написамо с ясни и четливи букви на стъклото че тарифата му е 2 лева на километър. Има против такси написало 50 стотинки и в последствие искащо ти 2 лева. Всеки има право да иска каквато си цена иска за стоката или услугата си. Работата е тя да е обявена, а не скрита.

Quote

И отново ти повтарям - запознай се с услугата преди да я ползваш, така както се запознаваш със стоката преди да я купиш

В обявата "Продавам ... " има само стока. Там услуга няма рекламирана. Аз се обаждам за стоката - казвам ти искам да купя този имот. Ако се обадя и ти кажа "търсете ми имот" се обаждам за услугата. Въпроса е ти откъде в първия случай реши че аз изкам услугата. Аз искам само стоката. Както с хладилника - като видиш "продавам хладилник" - се продава стоката, а не услугата транспорт. Като дивиш "транспортирам хладилници" се продава услугата - транспорт. Просто вземете и си напише в обявата - "продажбата върви с услуга, за което се плаща - толкова и толкова"

Quote

Е, да, ама аз рекламни брошури не разпространявам

Ама пускаш обяви - то е все едно.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 09:04:22
Quote

Не да излизаш с номера-ма той нали работи за другата страна

Ти имаш задължения към другата страна, които трябвяа да изпълниш - да му водиш клиенти. Как ще изпълниш задълженията си към продавача ако отказваш да му водиш клиенти?

Задълженията към купувача ако ти възложа услугата са съвсем различни - примерно да правиш проверка за тежести, да му уредиш кредит, да му направиш консултация с адвокат, да го консултираш за цената и т.н. Тези услуги не са вклучени в обявата "продавам имот". Ако клиента рещи да те наеме да ги свършиш - ще ти плати, ако реши друг да ги върши - ще си плати на него. Никой не иска от теб да вършиш каквито и да е услуги на купувача безплатно.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 09:18:44
Quote

Я ни разясни сега,според теб ,какво е АНИ

Агенция за недвижими имоти smiling smiley

Нека да разгледаме какво се очаква от АНИ от различните видове клиенти - как е организирана работата вътре в самата АНИ си е неин проблем.

Какво очаква от АНИ:
1) Продавач възложил и продажба - ами очаква да му се водят клиенти и да получи съдействие при осъществяване на сделката, за което склучва договор и дължи сума според договора.
2) Купувач възложил и търсене - да му се намери имот и да получи съдействие при осъществяване на сделката, за което склучва договор и дължи сума според договора.
3) Купувач обадил се за конкретна обява - да го свържат с продавача и да види имота (това е част от задължението на АНИ по точка 1). За всичко останало, което поиска трябва да склучи договор и да си плати според договора
4) Продавач обадил се на оферта на агенция за търсене на имот - да се срещне с купувача (задължение на АНи по точка 2). За всичко останало, което поиска трябва да склучи договор и да си плати според договора.

Как АНИ трябва да рекламира - ами цената в обявата трябва да е съобразена с горните точки. Т.е. ако АНи иска да взема пари от купувача за имоти които тя рекламира - или да си сложи комисионата в цената или в самата обява да обяви че стоката върви задължително с услугата и да посочи цената на услугата.


Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 09:21:19
Quote

Никакъв брокер не е този,с когото си се разбрала,защото няма агенция,която да работи така.Т.е.-това си е твоя измишльотина,но не връзва.Обяснението ти може да мине само при някой,който не е виждал брокер и на картинка!

Добре де Камелия, ако аз дойда при теб и кажа - вдъхваш ми голямо доверие, намерил съм си имот ама нищо не разбирам от процедурите по сключване на сделка с недвижим имот и имам нужда от съдействие, за което ще подпиша договор с теб да ми съдействаш и ще ти платя колкото кажеш - ще ми откажеш ли?
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 09:24:43
За пореден път - като пише "продавам " се продава стоката. Т.е. човек като се обади се обажда за стоката. Като пише "Посреднича ..." се предлага услугата. Човек като се обажда се обажда за услугата.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 09:28:02
Не нямаше да ти обясняват.

Като напишеш обява "Транспортирам хладилници ..." и ти се обадят няма да ти кажат - абе ти защо ми искаш повече пари отколкото струва хладилника в магазина. Ти се обаждаш за услугата - транспорт.

Ако толкова държиш на "оН инклузива" - напиши си го в обявата. Примерно пишеш най-отдолу - Покупката върви със задължително съдействие от страна на АНИ което се заплаща толкова и толкова.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 09:31:41
Quote

Направи ми договора и уреди всичко за пред нотариус, че да мога да си продам апартамента

Този човек ти е възложил поръчка. Естествено, че трябва да си плати.

Не знам защо си мислите, че като не натрапвате услугите си хората ще вземат да се оправят сами? Обяснете им на хората колко трудна е работата по осъществяване на една сделка и те сами ще поискат вие да я свършите срещи комисионата си.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 13:15:17
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:А аз, въпреки че знам всичко това, като ида
> в магазина плащам печалбата на всички, а не търся
> цена от производител. Дано съм обяснилА добре
>
> Много добре си обяснила. Аз затова предлагам
> комисионата да е включена в цената или в краен
> случай да пише - дължи се еди каква си комисиона.
> Ти как би се почувствала ако видиш на витрината на
> магазин цена за сирене - 3.50, влезеш вземеш една
> бучка и на касата ти кажат 6 лева?
Аз като ида в магазина каква е ситуацията съм я описала. Ако не знаех за какво плащам, и 3.50 нямаше да им платя за сиренето. Но аз знам, въпреки че не са ми казали изрично. И още веднъж - ако ти не знаеш каква е услугата на една АНИ, проблемът си е лично твой. Хм, би било интересно на всеки магазин да пишеше на витрините за всяка стока цената какво включва...
>
Цитат:Нима не знаеш колко е комисионната за един
> наем
> Нищо което не е изрично написано не се знае. Пак
> ти казвам - има обяви в които пише - "без
> комисиона", едни агенции са на 2.5%, други на 3%.
Ами вече ти уточних какво можеш да направиш като не е изрично написано - можеш да попиташ. Освен това комисионната в много агенции подлежи на договаряне. Да не говорим, че примерно в АНИ където работя аз има 3 различни комисионни. Ако тръгна да обяснявам за всяка, няма да има оферта, а ценоразпис.
>
> Не мога да разбера какво ви пречи да напишете
> колко искате за труда си? Срам ли ви е?
Не, просто в нашата професия личния контакт е много важен. А за съжаление българинът /не се обиждайте, включвам и себе си в това число/ все още продължава да налита на евтиното, не на качественото. Ако ти решиш да се уплашиш от комисионна с 0.5 % по-висока от на другите има реален риск да уцелиш неподходяща за твоя случай АНИ. И да, прав си, ако искаш имаш право да си ходиш при нея, но пък аз имам право да си пиша каквото преценя в офертата.
И ако в случай, че офертата не е моя, то ти ми дължиш комисионна /сам се съгласи с това/ защо тогава не ми дължиш такава ако офертата е моя, при положение, че работата, която аз върша за теб е една и съща? Защото някой друг ми бил платил - да, но на теб това не ти влиза в работата. Аз теб никога няма да те питам откъде са ти парите.

>
Цитат:И ако може интернет да ме помете, защо
> досега не се е случило?
> Въпрос на време. Я ми кажи кога за поледно си
> влизала във видеотека? Мислиш ли че хората са си
> мислели преди 5 години че интернет така ще помете
> видеотеките. Просто за в бъдеще според мен на АНИ
> ще им останат само консултанските услуги - вече
> няма да могат да продават информация. Купувач и
> продавач ще се намират сами в нета, а после всеки
> от тях ще отиде до АНИ за да си намери посредник
> които да защитава интересите му.
Е, това вече заприлича на пророчество. Нали тези сайтове в нета, които ще улеснят контакта на двете страни без посредници, отново ще са на същите хора, които сега си имат АНИ. След 20 години може и да няма АНИ, може всичко да се случва виртуално, но то ще се случва благодарение на същите тези хора, които и днес се занимават с имоти. Просто бизнесът ще се видоизмени.
П.П. Последно влизах във видеотека преди 2 месеца.

>
Цитат:Значи, тогава нямам договор с наемодателя
> /офертата е на колегата/, нямам и с наемателя,
> който водя. И ако той разсъждава като теб, значи
> не заслужавам да ми плати
> Ти май не разбираш моята теза. Аз твърдя че не се
> дължи комисиона (или по точно не се дължи ако не е
> поискана допълнителна услуга изрично) ако човек ти
> се обади по твоя обява и се интересува само от
> тази обява. В случая който разглеждаш щом имота е
> на твои колега значи наемателя не ти се е обадил
> за твои имот, значи не попадаме в моята хипотеза
> (той ти се обажда за рекламиран от теб имот)
> следователно ти дължи комисиона.
> Толкова ли е сложно за разбиране?
> Вдигам телефона и казвам - търсете ми имот. Това е
> възлагане и се дължи комисиона. Вдигам телефона и
> казвам - искам да видя имота, който рекламирате -
> това не е възлагане - гледането и рещата с
> продавача/наемодателя се покрива от неговото
> възлагане (нали той това е възложил - огледи,
> срещи с потенциални клиенти и т.н.). Ти ако
> отказваш да срещаш продавача/наемодателя с
> потенциални негови клиенти как си изпълняваш
> поетите задължения към него? Естествено на
> кандидат купувача е редно да му се обясни какви
> действия трябва да се извършат и колко отговорни и
> трудоемки са те (да си носиш хладилника на гръб до
> вкъщи), след което да му се предложи АНИ да ги
> свърши вместо нето срещи определена сума - на това
> аз му викам съдействие на клиента, а на това да
> започнеш разговора с дай тука една комисиона му
> викам изнудване (погледни горе за хладилниците и
> магазините). Не знам от какво толкова ви е страх.
> Ако добре обясните колко много неща трябва да се
> направят преди сделката и ако поемете някаква
> отговорност макар и минимална хората сами ще се
> натискат да ви плащат комисиона за да са сигурни в
> сделката. Докато в моента като се започва на
> принципа "от вратата за краката" хората си мислят
> - абе тези само от комисионата се интересуват и не
> им пука за сделката.
Ами хората ще си мислят същото и ако започна обявата си с ”3% комисионна” - сам си противоречиш. Освен това, в момента, в който ти ми се обадиш и ме питаш за моя оферта, аз ти я обяснявам. Приемаме, че си заинтригуван и казваш: искам оглед - водя те на оглед. Оттук има 2 варианта:
1. казваш: не ми хареса, намери ми друг - намирам ти, рано или късно харесваш някой апартамент и правим сделка /дължиш ми пари, защото аз съм търсила за теб апартамент/
2. казваш: харесва ми, искам го и правим сделка /дължиш комисионна за информацията, огледа, контакта, работата по сделката/; понеже знам какво ще ме питаш - не може да ми се появиш с друг брокер, защото той реално не е свършил нищо. Едно е да ми се обадиш ти като частно лице, друго е да ми се обади брокерът ти. И както на теб ти е гадно, че има оферти уж от ч.л., пък се оказват агенции, така и на мен ми е кофти, когато ме лъжат с тия брокери. Но и да се случи - сделка заради това не се разваля.

>
Цитат:Когато някой търси имот, отива в АНИ
> Ако някой търси имот и иде в АНИ и каже - търсете
> ми имот - тука две мнения няма. Той е възложил
> търсене и ще си плати. Въпросът е, че този вариант
> към момента не е удачен - просто има много обяви -
> "само за Ч. Л.", "цена за колеги ...". Т.е. един
> купувач не е сигурен, че АНИ, към която се обърне
> ще му предложи най-добрите оферти. Той ще получи
> достъп само до ограничен брой оферти и то на не
> такава цена каквато мове да получи ако се обърне
> към АНИ на продавача. Това в момента кара
> купувачите да си търсят сами имоти.
Тук сега за какво спорим? Хората сами си казаха - ако имат нужда от професионална услуга, отиват в АНИ. Не вземай само фразите от мнението ми, че не е коректно, пък и ще вземеш да се оплетеш smiling smiley
>
Цитат:Моята работа е да намеря този компромис и
> когато представлявам страна А да осигуря на страна
> Б всичко необходимо
> Тука си абсолютно права ти работиш за едната
> страна. Твоето задължение е да изчистиш нещата от
> нейна страна. Защо ми забраняваш на мен аз също да
> си избера АНИ, която да изчисти нещата от моя
> страна. Пак казвам няма проблем ако ти ми вдъхваш
> доверие аз да възложа тази работата на теб.
> Въпросът е аз да имам избор. Както казах в примера
> с хладилниците - магазина не те натиска да му
> ползваш транспортните услуги, ама сигурно 90% от
> хората избират да ги ползват. Разбери няма нищо
> страшно - ако добре обясниш каква е работата и
> колко време и нерви отнема хората сами ще ти я
> възложат. Въпроса е те да те изберат, а не ти да
> им се натрапваш.
Защото ако няма да работиш с мен като АНИ, аз би трябвало да знам предварително, че няма да имам комисионна от теб. А като ми звъниш като частно лице и после ми излизаш с номера ”аз си имам брокер” аз вече съм поставена пред свършен факт. Малко е нелепо първо да си избереш имот чрез мен и после да си наемеш брокер. На такъв етап се наема юрист - ще ти свърши същата работа. Да не говорим, че за получената информация и осъществения оглед, както и за личния контакт със собственика, дори и да наемеш юрист, пак ми дължиш пари. Защото без мен ти не би стигнал до него. Май дъвчем с теб едно и също вече няколко пъти.
>
Цитат:Услугата няма 2 части
> С навлизането на интернет 2-те части на услугата
> све повече ще се обособяват.
Е, да, но в момента такъв филм не съществува smiling smiley Засега интернет е в услуга на АНИ и докато е така всички ще се съобразяваме. Пък после ще видим как ще се развият нещата. Не искам и аз да пророкувам.
>
Цитат:тогава за втората си наеми юрист, който
> взима в добрия случай 50 лв/час и той да ти оправи
> сделката. А после може да му обясниш защо няма да
> му платиш
> Защо реши че няма да искам да му платя???
> Аз съм отишал при него и съм казал - искам
> съдействие за осъществяване на сделката - това е
> възлагане за което се плаща. Ако дойда при теб и
> кажа -
> искам съдействие за осъществяване на сделката - и
> на теб ще платя. Пак нещо не си разбрала - ако
> купувач изрично иска съдействие - той си плаща.
А ако купувач не иска съдействие какво става - няма сделка. Като няма сделка аз комисионна не ти искам. Но ако сделката се случи, благодарение на моите усилия и способности, да, тогава ти си ми длъжник. И е смешно да ползваш думата ”изрично”, защото на клиент, който реши да се откаже аз услуга не върша и пари не взимам. Но ако ми каже ”обади му се утре или в понеделник и пак го питай”, е това не е казано в прав текст ”Аз искам твоето съдействие”, но това означава. И за двамата.
>
Цитат:тия пък какви са нахлни, още не знам за
> какво става дума и вече пари ми искат
>
> Помисли върху това. Щом ти смяташ че сте нагли аз
> няма да го коментирам.
> Бях го писал преди, ще го напиша още веднъж -
> нямам нищо против такси написамо с ясни и четливи
> букви на стъклото че тарифата му е 2 лева на
> километър. Има против такси написало 50 стотинки и
> в последствие искащо ти 2 лева. Всеки има право да
> иска каквато си цена иска за стоката или услугата
> си. Работата е тя да е обявена, а не скрита.
Казах ти, противоречиш си. Или искаш да започвам всяка обява с ”комисион ....%”, или искаш да не те почвам направо с комисионната. Избери си.
И не сме нагли - именно защото не подхождаме така. Аз не обичам от главата за краката - не спестявам никаква информация, но я поднасям ненатрапчиво и не ламтяща за комисионната. Как се справям - моя си работа.

>
Цитат:И отново ти повтарям - запознай се с
> услугата преди да я ползваш, така както се
> запознаваш със стоката преди да я купиш
>
> В обявата "Продавам ... " има само стока. Там
> услуга няма рекламирана. Аз се обаждам за стоката
> - казвам ти искам да купя този имот. Ако се обадя
> и ти кажа "търсете ми имот" се обаждам за
> услугата. Въпроса е ти откъде в първия случай реши
> че аз изкам услугата. Аз искам само стоката. Както
> с хладилника - като видиш "продавам хладилник" -
> се продава стоката, а не услугата транспорт. Като
> дивиш "транспортирам хладилници" се продава
> услугата - транспорт. Просто вземете и си напише в
> обявата - "продажбата върви с услуга, за което се
> плаща - толкова и толкова"
В обявата ”Продава ...” има услуга и това е именно продажбата. Както си го написал стоката хич я няма smiling smiley Май не аз, а ти не правиш разлика между стока и услуга. Ако пише ”имот...” - става дума за стока. Е, да, но ако искаш само стоката иди и сам си я намери, не ми звъни на мен. Защото при мен има услуга, както става ясно - цитирам: ”Продава ...”.
>
Цитат:Е, да, ама аз рекламни брошури не
> разпространявам
>
> Ама пускаш обяви - то е все едно.
Ами прочети закона внимателно и ще се убедиш, че съвсем не е все едно smiling smiley


Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 13:21:52
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Този човек ти е възложил поръчка. Естествено, че
> трябва да си плати.
>
> Не знам защо си мислите, че като не натрапвате
> услугите си хората ще вземат да се оправят сами?
> Обяснете им на хората колко трудна е работата по
> осъществяване на една сделка и те сами ще поискат
> вие да я свършите срещи комисионата си.

Ами аз от самото начало му обяснявам, че взимаме 3% комисионна, защото рекламираме добре и си вършим добре работата и след Предварителния договор. Но той не възприе и се разделихме. Сега идва и ми казва, че агенциите на които го дал като оферта срещу 2.5 % комисионна не са му пратили нито един клиент и на мен имал по-голямо доверие за документите. Ами като е така защо се наложи да се караме, че да се усети?
Истината е проста - като ти свършат работа си плащаш. И не питаш още колко души са си платили за същата услуга. Гледай си в своята паничка и си живей добре.


Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 14:51:23
Quote

Истината е проста - като ти свършат работа си плащаш.

Когато си ВЪЗЛОЖИЛ работа си плащаш. Има голяма разлика. Аз мога довечера да дойда с една група механици да ти ремонтирам колата - ти трябва ли да плащаш за това? Отговор - НЕ - ти не си поръчвал ремонта.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход