Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 15:18:11
Обикновено всеки, който е сигурен, че не е законово задължен.
Спекулациите с този вид услуги са двустранни, защото схемата не е уредена.
g_g
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 15:49:17
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> >>
>
> Аз бих казала,че докато има хора-селски
> тарикати,всички ще страдаме;докато има хора-коне с
> капаци,които не желаят да разберат разликата между
> "продавам" и "посреднича",ще тъпчем на едно място
> и ще пълним форума с едни и същи приказки.
> На теб ще кажа едно-ако наистина си имаш брокер,не
> е твоя работа да ровиш сама по офертите.Той би ти
> го обяснил.Би ти казал,че щом се обаждаш на АНИ,то
> ти се обаждаш точно като клиент-купувач.Не като
> заместник на брокер.Би ти казал,че тоя номер-аз си
> имам брокер е стар и отдавна не върви.Пробват го
> всички селски хитреци,точно за да заобиколят
> агенцията.

Ти след като незнаеш какви са ми уговорките с моя брокер откъде ги извади тези заключения. Защо да не ровя по офертите да не би да е забранено човек да се интересува. Аз знам точно какво искам и съм се разбрала с брокера да ми защитава интереса срещу заплащане от моя страна .
1. За написване на предварителния договор
2. Съдействие за отпускане на кредит /на част от сумата/
3. Данъчна оченка, нотариус и т. н
Мисля, че точно това е работата на брокера. Виждам обява харесва ми обаждам се това не значи, че съм селски хитрец. Обаждам се аз във случая точно като клиент купувач, защото обявата е пусната не от агенция / ако изобщо си прочела първия ми пост/, а от името на часно лице, което се оказа брокер. Аз обаче брокер си имам трябва ми апартамент. Така, че в случая селския хитрец се явява твоя колега, който иска да лапне двоен комисион.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 16:53:59
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Но в момента, в който той иска аз да го
> заведа на оглед и да го свържа по този начин с
> Наемодателя - е, това вече си е услуга и той ще
> трябва да си плати за нея
>
> Това е услуга, която ти правиш на наемодателя. Той
> е дошал при тебе и е казал - рекламирай ми имота,
> води ми клиенти. Ти си подписал договор с него. Е,
> това че ти си завел наемател до имота е услуга,
> която ти си поел да свършиш на наемодателя когато
> си приел възложената от него услуга.
[bgcolor=red]Е, да, но не можеш да кажеш, че това не е услуга и за Наемателя. Просто приеми, че има три страни със взаимносвързани интереси, а не задължително само 2. Ще го обясня с пример от друг бранш, както тук много обичате да правите. Та така, ако аз искам да си купя нещо от някой дистрибутор на дребно, плащам сумата с надценката и на изключителния представител, и на дистрибутора на дребно. Например искам да си купя сирене от кварталния магазин. Обаче малкия магазин го купува от борсата, където плаща надценката на прекупвача. След това върху тази цена, която е платил /с надценка!/ той слага и своята печалба. А аз, въпреки че знам всичко това, като ида в магазина плащам печалбата на всички, а не търся цена от производител. Дано съм обяснилА добре smiling smiley [/bgcolor]
>
Цитат:И той много добре знае колко ще му струва
> още преди да се е обадил
>
> И къде точно го пише в обявата че и ние да го
> научим?
[bgcolor=red]Нима не знаеш колко е комисионната за един наем? Нима аз не съм знаела, когато си търсих квартира? Нима тук не се коментираха комисионните от 2.5 и 3% за продажба? Ако те интересува - ще разбереш. Ако не ти харесва така - звънни ми и ще ти кажа smiling smiley [/bgcolor]
>
Цитат:Ами за това, че аз знам къде има
> апартамент, който ще му хареса, а той не знае
>
> Браво, значи се плаща за информацията. ами пусни
> си обява - продавам информация. Между другото тука
> много се бият в гардите как предлагат услуги, а не
> информация и се правят че не им пука от това че
> интернет може да ги помете. Ти поне си го казваш в
> прав текст.
[bgcolor=red]Никога не пускам обяви с ”продавам ......” - аз нищо не продавам. Аз предлагам от името на клиента си. Предлагам информация, съдействие при сделка, предлагам всички услуги, които една АНИ може да извърши; предлагам и имоти, но не от свое име.
И ако може интернет да ме помете, защо досега не се е случило? Според мен - защото на хората им харесва лесния начин и в това няма нищо лошо. [/bgcolor]

>
Цитат:това ще отнеме от времето ми
>
> Това време ти го плаща наемодателя като е подписал
> договор с теб да му рекламираш имота. Ако ти
> рекламираш имоти без да си подписал договор значи
> работиш за тоя дето духа и не искай от клиентите
> ти да ти плащат за това.
[bgcolor=red]Аз работя изключително с договори и не ме притеснява кой, кога и как ще ми плати. Ако съм свършилА работа на някого просто очаквам това да ми се заплати. Ако не съм - няма сделка и няма комисионна. Има извинение. Относно времето, което ми заплаща Наемодателя - да. Но когато аз отида някъде като клиент не питам хората какви приходи имат от другаде, та да ми свалят цената, а просто си плащам дължимото. Нито пък мен някой ме пита как се справям с моите финанси. Има една проста истина - като ти е скъпо, не ползвай.
А какво правим в ситуацията, когато работя с колеги? Значи, тогава нямам договор с наемодателя /офертата е на колегата/, нямам и с наемателя, който водя. И ако той разсъждава като теб, значи не заслужавам да ми плати. Е, аз за какво работя?[/bgcolor]
>
Цитат:за това, че аз ще му обясня плюсовете и
> минусите на апартамента, аз ще му разясня
> ситуацията на пазара, аз ще му помогна да се
> ориентира какво точно търси
>
> Това ако някой изрично го поиска - съгласен съм
> нека си плати, но ако не го е искал от теб - какво
> правим тогава. Все едно паркираш си колата на
> паркинга - връщаш се след 30 минути и я - някой я
> измил. Е ти дължиш ли пари за миенето или само за
> паркинга.
[bgcolor=red]Е, да, ама моята услуга реално е това - да не оставя човека да се прецака. Тук имаше много мнения, че е по-добре човек да се обърне към някой запознат със сделките и пазара. Когато някой търси имот, отива в АНИ, за да е сигурен, че няма да го помъкнат там, където не иска да попада. Ако брокерът не може да си свърши работата - сменя го. Но ако човек не знае какво представлява моята услуга - не е мой проблем. Ако не знаеш за какво плащаш, просто попитай или се поинтересувай по други канали. Аз как знам като ида в магазина, че искам сирене и то струва еди колко си, поради гореспоменатите причини. И като знам, си плащам.[/bgcolor]
>
Цитат:всичката документация, която минава през
> АНИ и всички спорове на двете страни, които АНИ
> потушава
>
> Някой АНИ да я е карал да се занимава с
> документация касаеща купувача. Да я е карал да
> потушава спорове. АНИ трябва да се грижи само за
> интересите на клиента който я е наел. Отсрещната
> страна да си се оправя както намери за добре.
[bgcolor=red]Е, или не си си имал работа с договаряне и с преговори, или ако си имал, си подходил доста странно към нея. Как може две страни по една сделка да нямат нищо общо? За да се случат нещата просто трябва да се намери компромис между страна А и страна Б smiling smiley Факт. Моята работа е да намеря този компромис и когато представлявам страна А да осигуря на страна Б всичко необходимо, за да си свърши работата. Нали?[/bgcolor]
>
Цитат:ако някой си има брокер, но ми се обади
> лично, а не ми звънне брокерът му, значи нещо не е
> наред
>
> Защо нещо да не е наред? Ето ти следната ситуация.
> Аз си търся нещо специфично. Продавач тука ме
> нарече "турист" защото за 1 година не мога да
> харесам нищо. Е аз вместо да му губя времето на
> него да ми търси имоти си ги търся сам. Когато
> намеря това което ми трябва ще му се обадя да ме
> представлява при сделката. Какво ненормално има.
> Услугата има две части - търсене на имот и
> оформяне на сделката. Защо аз да не свърша едната
> част, а Продавач другата?
[bgcolor=red]Услугата няма 2 части. Ако ти имаш желание да я разделиш на 2 части, тогава за втората си наеми юрист, който взима в добрия случай 50 лв/час и той да ти оправи сделката. А после може да му обясниш защо няма да му платиш. [/bgcolor]
>
Цитат:Аз не мога да започвам всяка обява с
> ”комисионна 3%”
>
> Нали това е цената, която искаш за услугата си?
> Защо да не можеш да я напишеш?
[bgcolor=red]О, мога да я напиша. Но тогава никога няма да имам удоволствието да чуя гласа ти по телефона smiling smiley Защото ти ще кажеш - ”тия пък какви са нахлни, още не знам за какво става дума и вече пари ми искат”. [/bgcolor]
>
Цитат:- самата аз бих се отвратила от подобна
> оферта
>
> А защо? Дали не е защото просто не трябва да се
> дължи комисиона от страна на купувача при пусната
> обява за продажба в случай че не се иска друга
> услуга?
[bgcolor=red]Обясних ти защо в току-що. Обичам първо да знам какво ми предлагат.[/bgcolor]
>
> П.С. Забравих хладилниците. Ами той и магазина
> работи на комисиона - да не би сам да произвежда
> хладилниците. Важно е да има избор - да ползваш
> или не "допълнителните" услуги на този който
> рекламира стоката. Прави разлика между стока и
> услуга.
[bgcolor=red]Аз правя разлика между стока и услуга, макар че услугата, ако се замислиш, е стоката на хората, които нищо не произвеждат. Аз използвам интелектуален труд и мисля, че за него също трябва да се заплаща. Надявам се, че си съгласен smiling smiley И отново ти повтарям - запознай се с услугата преди да я ползваш, така както се запознаваш със стоката преди да я купиш. В противен случай проблемът не е мой. [/bgcolor]
>
> Всички знает колко е ДДС-то и кои обявяват цени
> без ДДС и кои с ДДС - защо тогава на рекламните
> брошури е задължително да се пише с или без ДДС?
[bgcolor=red]Е, да, ама аз рекламни брошури не разпространявам smiling smiley [/bgcolor]
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 09/24/07
> 02:50PM от Тинки Уинки.


Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 16:59:18
Тинки,ти нещо съвсем се омота!Я ни разясни сега,според теб ,какво е АНИ и като кого трябва да работи?То не беше сравнение с хипермаркети,то не бяха хладилници,адвокати,чейндж бюра...........забрави да направиш аналог само с кабинетите по психоанализа! spinning smiley sticking its tongue out
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 17:22:28
avatar
g_g Написал:
-------------------------------------------------------


> Ти след като незнаеш какви са ми уговорките с моя
> брокер откъде ги извади тези заключения. Защо да
> не ровя по офертите да не би да е забранено човек
> да се интересува. Аз знам точно какво искам и съм
> се разбрала с брокера да ми защитава интереса
> срещу заплащане от моя страна .
> 1. За написване на предварителния договор
> 2. Съдействие за отпускане на кредит /на част от
> сумата/
> 3. Данъчна оченка, нотариус и т. н

Никакъв брокер не е този,с когото си се разбрала,защото няма агенция,която да работи така.Т.е.-това си е твоя измишльотина,но не връзва.Обяснението ти може да мине само при някой,който не е виждал брокер и на картинка!

> Мисля, че точно това е работата на брокера. Виждам
> обява харесва ми обаждам се това не значи, че съм
> селски хитрец. Обаждам се аз във случая точно като
> клиент купувач, защото обявата е пусната не от
> агенция / ако изобщо си прочела първия ми пост/, а
> от името на часно лице, което се оказа брокер. Аз
> обаче брокер си имам трябва ми апартамент. Така,
> че в случая селския хитрец се явява твоя колега,
> който иска да лапне двоен комисион.

Хубаво е,че се опитваш да мислиш,но след като не ти се получава,опитай и да чуеш....Въпросът е нищен основно съвсем скоро.Ми,прочети!
Би ли дала линк към офертата,за да видим,дали пишеше,че "частно лице продава",или само " продавам"?



:crazy:
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 17:33:07
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Хубаво е,че се опитваш да мислиш,но след като не
> ти се получава,опитай и да чуеш....Въпросът е
> нищен основно съвсем скоро.Ми,прочети!
> Би ли дала линк към офертата,за да видим,дали
> пишеше,че "частно лице продава",или само "
> продавам"?

Е, да, но и да е пишело ”продавам” все пак брокерът не продава, нали? Според мен може да продава само този, който си има документи за собственост или пък съответното пълномощно. Но съвсем спокойно може да се каже предлагам, съдействам при продажба и т.н. Но и ”продавам” да е пишело, аз пак не бих се ядосала ако съм клиент - в края на краищата самата сделка, която ще се сключи се нарича продажба smiling smiley


Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 17:56:19
avatar
v.i.s. Написал:
-------------------------------------------------------


> Е, да, но и да е пишело ”продавам” все пак
> брокерът не продава, нали? Според мен може да
> продава само този, който си има документи за
> собственост или пък съответното пълномощно. Но
> съвсем спокойно може да се каже предлагам,
> съдействам при продажба и т.н. Но и ”продавам” да
> е пишело, аз пак не бих се ядосала ако съм клиент
> - в края на краищата самата сделка, която ще се
> сключи се нарича продажба

Да,самият факт,че няма рубрики "посредничество при........." показва,че за всеки средно интелигентен човек е ясно за какво става дума. Друг въпрос е какво ли щяха да измъкнат като аргумент тарикатите,ако всички оферти започваха така? Пак щяха да обясняват,че те не искат да им се посредничи,щото могат и сами.Само им трябва оглед,връзка с другата страна и........пей сърце!


winking smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 18:37:58
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Да,самият факт,че няма рубрики "посредничество
> при........." показва,че за всеки средно
> интелигентен човек е ясно за какво става дума.
> Друг въпрос е какво ли щяха да измъкнат като
> аргумент тарикатите,ако всички оферти започваха
> така? Пак щяха да обясняват,че те не искат да им
> се посредничи,щото могат и сами.Само им трябва
> оглед,връзка с другата страна и........пей сърце!

Абе те хората изобщо нямат нужда от нас да им усложняваме живота. Сигурно затова току-що в офиса пристигна един, дето преди няколко месеца го разкарахме и каза: ”Направи ми договора и уреди всичко за пред нотариус, че да мога да си продам апартамента” Е, да, ама срещу комисионна, човеко! ако можеш сам - действай, ако не - безплатен обяд няма. Реално не той, а аз му продавам апартамента, нали? Защото той сам не може.


g_g
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 22:33:02
Явно Камелия е решила, че всички които не искат да плащат комисион на непозната АНИ са селски терикати. На мен в момента това не ми е проблем. С удоволсвие ще и изпратя линк, но след като тя ми изпрати линк на нейната АГЕНЦИЯ, за да видя как рекламира.

До Камелия:

Като види човек как се засягаш ще си помисли, че го приемаш твърде лично. smiling smiley

Не забравяи, че в нета е пълно с обяви продавам, а не продава или посредничи при, но всъщност това е най малкия проблем. Проблема според мен е в обсужването т.е. в начина на предлагане.

Аз плащам комисион, но за свършена работа и само на този от който съм доволна до момента и мога да разчитам. Защото съгласи се, че не съм намерила 200 000 лева на улицата.

И осен това темата на форума е: за или против комисионната на брокерите,ако не защо, така че съм я прочела. :crazy:
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
25-09-2007 - 01:12:06
avatar
g_g Написал:
-------------------------------------------------------


> Аз плащам комисион, но за свършена работа и само
> на този от който съм доволна до момента и мога да
> разчитам. Защото съгласи се, че не съм намерила
> 200 000 лева на улицата

Или не четеш внимателно,или умишлено бягаш по тъча.По-скоро е второто!
Но аз съм търпелива и ще ти обясня пак.
1.Поинтересувай се в какво се състои дейността на АНИ.В подробности.Когото и да попиташ от бранша,ще ти обясни какво ще направи за теб стъпка по стъпка.
2.Веднъж разбрала,се очаква да не се правиш на брокер,за да не те третират като селски тарикат.
3.Разбира се,че трябва да работиш с брокер,на когото вярваш.Но ако се обадиш и ангажираш за теб да работи някой друг,и ако ти свърши работа,си длъжна да си платиш. Не да излизаш с номера-ма той нали работи за другата страна.......

Просто е,нали?



smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход