Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
21-09-2007 - 17:18:08
Както казах ако пускаш обява за конкретно нещо бъди така добър в самата реклама да уведомиш, че стоката върви с комисиона.

Когато напишеш "Продавам имот " ти рекламираш имота, а не услугата, която предлагаш.

Все едно представи си виждаш обява "Продавам хладилник ". Обаждаш се, показват ти хладилника и ти казват. Значи за транспорт 20 лева, за качване по стълбите 10 лева, за нивелиране 10 лева, за включване към мрежата 10 лева - освен цената на хладилника ни дължиш още 50 лева. Това ти приемаш ли го? Ти си видял реклама - "Продавам хладилник". Ти се интерресуваш от стоката - хладилника. Ако прочетеш обява "Ел. услуги" или "Транспортни услуги" е ясно, че се обаждаш за улугата.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
21-09-2007 - 17:33:54
нали като се обади се обажда в ани или му се казва не виждам нищо ,некоректно некоректно е ако се премълчи и започнеш да го изнудваш впоследствие
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
21-09-2007 - 18:31:56
то щом не е написано в обявата всичко друго е в графата "в последствие".

Аз не съм против брокерите. Аз искам да имам свободата да ползвам брокера на продавача, да ползвам мой брокер или да се оправям сам.

Пак да се върнем на хладилника. Като идеш да си купиш хладилник от Технохххххх имаш възможност:
1) да си го пренесеш сам на гръб smiling smiley
2) да ползваш транспортните услугите на магазина от който го купуваш
3) да си наемеш транспортна фирма да ти го транспортира.

Ето такава възможност искам да имам и при покупката на имот.

Лошото е че брокерите разсъждават на принципа - абе тоя иска да си спести комисионата. Не не искам да си я спестя - не съм луд да изръся 100 бона и да рискувам да се оправям сам. Искам просто аз да реша на кого да дам комисионата.

Запитвал ли си се защо на адвокатите не им пука че преставляват само едната страна. Ами просто тя работата е все толкова - веднъж преставляваш ищеца, веднъж ответника. Няма нужда да се натискат да представляват и двете страни. Е аз искам и с брокерите да стане така. Пък ако купувача реши няма проблем да ползва брокера на продавача ако много го харесва smiling smiley. Но важното е да не е задължен да го прави, а да има избор



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-21 18:42 от Тинки Уинки.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
21-09-2007 - 18:42:29
Както казах ако пускаш обява за конкретно нещо бъди така добър в самата реклама да уведомиш, че стоката върви с комисиона.

Когато напишеш "Продавам имот " ти рекламираш имота, а не услугата, която предлагаш.

Все едно представи си виждаш обява "Продавам хладилник ". Обаждаш се, показват ти хладилника и ти казват. Значи за транспорт 20 лева, за качване по стълбите 10 лева, за нивелиране 10 лева, за включване към мрежата 10 лева - освен цената на хладилника ни дължиш още 50 лева. Това ти приемаш ли го? Ти си видял реклама - "Продавам хладилник". Ти се интерресуваш от стоката - хладилника. Ако прочетеш обява "Ел. услуги" или "Транспортни услуги" е ясно, че се обаждаш за улугата.


май одавна не си си купувал хладилник,щото е точно така както го описа
g_g
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
21-09-2007 - 20:49:24
Смешно ,но факт. Докато има такива брокери АНИ ще страда. А за апартамента ако не стане значи не е моя, но вие трябва да се научите да си пазите хляба, защото за това ви заобикалят.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
21-09-2007 - 21:16:16
avatar
И откъде накъде като се обадя вече съм задължен на агенцията/брокера? Аз ако искам някой да ми търси апартамент ще му възложа да търси, ще сключим договор и на него ще му платя комисионата. А продаващия брокер за нищо не съм го наемал. Той да си търси комисионата от продавача, защото прави услуга на него - продава му апартамента.
Ами ако аз вече съм си наел брокер да ми търси апртамент какво става - плащам на моя брокер и плащам и на брокера на продавача ли?
А таксата оглед е коментирана вече в две теми и няма какво да я дъвчем. Само едно ще кажа - ще платя такова нещо само след като са ми дали напълно изчерпателна информация за апартамента преди огледа и ако ми издадат касова бележка....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-21 21:17 от zlostyr.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
21-09-2007 - 21:22:50
avatar
broker111 Написал:
-------------------------------------------------------

>
> май одавна не си си купувал хладилник,щото е точно
> така както го описа
>

И като видя на сайта на Техномаркет и други магазини оферти за хладилници, след като отида там към цената се добавят още пари за транспорт, нивелиране и прочие ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, така ли? (Както агенцията задължително иска комисиона) Айде недей, недей...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-21 21:23 от zlostyr.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 01:17:13
еми ако не искаш да го мъкнеш на гръб от Технополис и по стълбите после е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО

Следният пример за всички тарикати, неплащащи комисионна и бърборещи глупости.
Достоверен пример от преди десетина дни.
В магазина на крайслер в Х. Димитър. Шуслер 300 С, 5.7, цена 34000 Е. Цената е франко Германия. Допълнително и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО: около 5000 E мито, около 6000 Е акцис, 500 Е транспорт и на всичко това 20 % ДДС.
Айде сега тарикатчета идете в магазина и го купете за 34000Е, колкото е обявен в брошурата и ако не ви харесва съдете балкан стар или се опитайте да им давате идиотски съвети от разни модераторчета и подобни екземпляри
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 08:48:59
Трябва да получава комисиона, разбира се ,когато си свърши работата, но трябва :

1 Да се научи как се разговаря по телефон!!!!
2 Да предлага актуални оферти!
3 Да знае за какво става въпрос ,т.с виждал обектите!
4. Да предлага оферти и различни от публикуваните във всеки сайт или вестник от още 100 колеги !
5. Да не подвежда умишлено с не вярно инфо купувача!
6. Да не използва колата на клиентите като такси!
7. Да не закъснява за срещи!
8. Да се съобразява със свободното и удобно време на клиента!
9. Да е наясно с документацията !
10 . Да работи за интересите на клиента !
11. Да гарантира (не устно разбира се ) за качеството на предлаганата от него услуга.
12. Да е лоялна конкуренцията м/у самите ани за да не се получават конфузни моменти!
13. Брокерите да не са от т.н." креватни" и фирмите, в които работят и са регистрирани да не заобикалят закона , а напротив!

Ако поне това се спазваше , значи са си свършили работата !!!





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-09-22 11:45 от галя григорова.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 09:47:08
Толкова умни и честни хора в тази България,а нещата в тази страна не вървят!
Защо ли ??????? :crazy:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход