Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 11:32:26
avatar
g_g Написал:
-------------------------------------------------------
> Смешно ,но факт. Докато има такива брокери АНИ ще
> страда. А за апартамента ако не стане значи не е
> моя, но вие трябва да се научите да си пазите
> хляба, защото за това ви заобикалят.


Аз бих казала,че докато има хора-селски тарикати,всички ще страдаме;докато има хора-коне с капаци,които не желаят да разберат разликата между "продавам" и "посреднича",ще тъпчем на едно място и ще пълним форума с едни и същи приказки.
На теб ще кажа едно-ако наистина си имаш брокер,не е твоя работа да ровиш сама по офертите.Той би ти го обяснил.Би ти казал,че щом се обаждаш на АНИ,то ти се обаждаш точно като клиент-купувач.Не като заместник на брокер.Би ти казал,че тоя номер-аз си имам брокер е стар и отдавна не върви.Пробват го всички селски хитреци,точно за да заобиколят агенцията.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 14:30:14
avatar
broker111 Написал:
-------------------------------------------------------
> еми ако не искаш да го мъкнеш на гръб от
> Технополис и по стълбите после е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО
>
> Следният пример за всички тарикати, неплащащи
> комисионна и бърборещи глупости.
> Достоверен пример от преди десетина дни.
> В магазина на крайслер в Х. Димитър. Шуслер 300 С,
> 5.7, цена 34000 Е. Цената е франко Германия.
> Допълнително и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО: около 5000 E мито,
> около 6000 Е акцис, 500 Е транспорт и на всичко
> това 20 % ДДС.
> Айде сега тарикатчета идете в магазина и го купете
> за 34000Е, колкото е обявен в брошурата и ако не
> ви харесва съдете балкан стар или се опитайте да
> им давате идиотски съвети от разни модераторчета и
> подобни екземпляри

Ако искам, ще си го нося на гръб, ако искам, ще си го търкалям до вкъщи. Само че никой не ме кара да плащам нищо ДОПЪЛНИТЕЛНО, БЕЗ ДА СЪМ МУ ИСКАЛ УСЛУГИТЕ!
Относно крайслера мога да ти покажа следния текст от Закона за защита на потребителя:

"Раздел IV.

Обозначаване на цените на стоките и услугите
.....
Чл. 19. (1) Цената на стоката трябва да бъде посочена в левове.
.....

(4) В търговския обект обявената продажна цена и цената за единица мярка трябва да включват:

1. данъка върху добавената стойност (ДДС) и всички други допълнителни данъци и такси, и

2. цената на всички стоки и услуги, които следва да бъдат заплатени допълнително от потребителя, в случаите когато те задължително трябва да бъдат продадени или извършени от търговеца.
"

Така че въпросните господа нарушават закона. Както и всички АНИ и брокери, които обявяват цени в евро и без включена комисиона!
Тъй като сме смотана държава, на никой не му пука за подобни дивотии, естествено...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-22 14:33 от zlostyr.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 14:35:20
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз бих казала,че докато има хора-селски
> тарикати,всички ще страдаме;докато има хора-коне с
> капаци,които не желаят да разберат разликата между
> "продавам" и "посреднича",ще тъпчем на едно място
> и ще пълним форума с едни и същи приказки.

Точно затова, Камелия, си пускайте обявите "посреднича", а не "продавам", за да се прави разлика. Мисля, че Тинки го беше предложил това.
Анонимен потребител
Да разгледаме ...
22-09-2007 - 15:38:13
следните две ситуации

1) Вижда човек обява за хладилник и отива в магазина да го купува. Посрещат го в магазина, упътват го към хладилника, показват му го, гледа го човека харесва го, готов е да го купува и изведнъж се сеща - абе аз този хладилник как ще го занеса в къщи? Тогава от магазина му предлагат да му го занесат, да му го качат по стълбите, да му го сложат в кухнята срещу определена сума. В този момент човекът почва да разсъждава - абе сега къде ще ходя да търся транспортна фирма да го пренася, пък тя сигурно ще иска да и плащам и за курса до магазина, пък после кой ще го качи, абе тя става дълга и широка я да ползвам услугата на магазина. Плаща си човека за хладилника и за транспорта отива си в къщи, след един час идва и хладилника - цъфва направо в кухнята. Излиза човека и почва да се хвали как си купил хладилник и направо в кухнята му го донесли.

2) Вижда човек обява за хладилник и отива в магазина да го купува. Посрещат го в магазина и още от вратата - тука ако ще купуваш хладилник задължително ние ще ти го транспортираме и качваме по стълбите, за което дължиш такива и такива пари. Още от входа на магазина му се разваля настроението на човека ама айде да иде да види хладилника. Гледа го харесва му. Купува го, плаща и за транспорта ама нещо кофти му е. Придира се в къщи, идва и хладилника ама на човека пак ку кофти. Излиза и почва да се оплаква на ляво и на дясно - абе тез ... от този магазин мошеници гадни искат с тяхен превоз задължително. Аз щях да си намеря сам превоз и много по-евтино щеше да ми излезе и т.н. и т.н.

Значи и при двете ситуации човекът получава хладилник и плаща едно и също - хладилник + услуга. Да, ама в единия случай е доволен, даже и една ракия може да черпи тези дето му го носят, а в другия му идва да ги убие.

За мен брокерите правят следните две гррешки:
1) Мислят си, че хората ще тръгнат да се оправят сами. В горните примери - клиентът ще тръгне да си носи хладилника до вкъщи на гръб. Няма луди дето да дадат една торба пари и да не се подсигурят със съдействие от хора, които са навътре в сделките с имоти. Аз като си намеря това което търся ще се обадя на Продавач и ще му кажа - това и това съм си намерил искам ти да оправиш всичко по сделката. Колкото каже Продавач, че му дължа - ще му платя. Не съм луд да си спестя парите и после да се чудя какво да правя, но искам аз да си избера кой да ми защитава интересите.
2) Мислят си, че могат да защитават интеесите и на двете страни (по-точно искат да приберат комисиона и от двете страни). Задайте си въпроса защо адвокатите не се натискат да защитават и двете страни. Ами много просто - и двете страни в едно дело имат нужда от адвокат. Ако имаме две дела и двама адвокати А1 и А2. Каква е разликата при следните ситуации:
1) А1 представлява и двете страни по дело 1. А2 представлява и двете страни по дело 2.
2) по дело 1 А1 представлява ищеца, а А2 ответника, а по дело 2 А1 представлява ответника, а А2 ищеца.

Пита се в задачата - при двете ситуации адвокатите еднакви пари ли ще вземат - еднакви (всеки ще вземе пари от двама от участниците в делата). Да ама при първия случай ще останат съмнения, че адвокатите са "играли" за една от страните.

Та моите съвети към брокерите са:
1) не започвайте с комисионата (от вратата за краката). Това води до едно усещане, че единственото нещо, което ви интересува са парите, а не защита на интересите на клиента
2) не казвайте на клеинта че ви дължи комисиона, ако се е обадил на ваша обява. Обяснете му, че за да се осъществи сделката е необходимо да се направят такива и такива неща (колкото повече, толкова по-добре). След което му кажете че ако иска може вие да ги направите за него срещи определено заплащане (първия ситуация с хладилника). Вярвайте ми сигурно 80-90% ще се съгласят вие да свършите нещата за тях. Просто клиента ви е намерил. Видял е, че вие не го "насилвате". Показвате коректно отношение. Мислите ли че ще иде да се набута въ първата срещната АНИ за да го представляват те, само и само да не сте вие? (В случая с хладилника - ще тръгне да търси друг превозвач само и само да не използва този на магазина)
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 16:19:57
Когато се обаждам в АНИ го правя като клиент, а дали ще стана купувач зависи преди всичко от брокера ! smiling smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 17:03:08
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия Написал:

> Точно затова, Камелия, си пускайте обявите
> "посреднича", а не "продавам", за да се прави
> разлика. Мисля, че Тинки го беше предложил
> това.
И какво ще промени това?
Всеки средно интелигентен човек знае каква е дейността на АНИ. Може дори и да не пише "продавам".Достатъчно да е в съответната рубрика.Не си ли забелязал?

confused smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 17:08:42
Защо според теб задължиха навремето МЕТРО да пише на всяка страница в брошурите си, че цените са без 20% ДДС, след като всички знаят, че цените на МЕТРО са без ДДС и че ДДС-то е 20%?

Относно обявите на АНИ - ами в някой пише без комисиона от купувача, едни АНИ работят на 2.5%, други на 3%. Ти мисля беше казвала, че комисионата на АНИ подлежи на договорка. Е, аз да не съм врачка, че да позная с каква комисиона работи конкретната АНИ и изобщо иска ли комисиона от купувача?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 17:11:52
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------


>
> (4) В търговския обект обявената продажна цена и
> цената за единица мярка трябва да включват:


> Така че въпросните господа нарушават закона. Както
> и всички АНИ и брокери, които обявяват цени в евро
> и без включена комисиона!
> Тъй като сме смотана държава, на никой не му пука
> за подобни дивотии, естествено...


Не сме толкова смотана държава,има смотани хора, които не могат да стоплят нещата.
АНИ не е търговски обект и не продава стока. АНИ ПОСРЕДНИЧИ на двама души при покупко-продажбата.За което получава комисион.
Набий си го в главата и прочети,за да разбереш,че ставаш смешен!
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 17:15:37
ами тогава пускай обява "Посреднича ...", а не "Продавам ..."
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
22-09-2007 - 23:51:02
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> ами тогава пускай обява "Посреднича ...", а не
> "Продавам ..."


clap: :} clap: :} clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход