Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 08:20:21
Quote

това ли е най-важно

Да това е най-важното. Когато клиента види обява той трябва да е наясно какво дължи. Айде да те питам и тебе, защото Камелия все не ще да отговаря на този въпрос. Като видиш обменно бюро дето е обявило курса на $ на БНБ вместо обменните си курсове, тогава кое е най-важното? Не е ли комисионата която прибира? Какво е отношението ти към подобни обменни бюра?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 10:32:05
До продавач -НЕ съм съгласен с теб има хора които са съгласни да платят определен вид продукт или услуга стига тя да е предложена качествено или продукта да си струва.Според мен да си платиш не е странно,а е нормално .Освен това питам ,ако не защо?Визирам некачествено свършена работа или друга причина.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 10:47:09
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:това ли е най-важно
>
> Да това е най-важното. Когато клиента види обява
> той трябва да е наясно какво дължи. Айде да те
> питам и тебе, защото Камелия все не ще да отговаря
> на този въпрос. Като видиш обменно бюро дето е
> обявило курса на $ на БНБ вместо обменните си
> курсове, тогава кое е най-важното? Не е ли
> комисионата която прибира? Какво е отношението ти
> към подобни обменни бюра?


Тинки,Това че ти искаш да прокараш собственото си виждане за начина на работа в професия,от която и хабер нямаш,не довежда до никъде.На всеки въпрос съм готова да отговоря,както и съм го правила.Но ти и сто отговора да получиш,все тая. Всъщност,не те интересуват,защото не се покриват с това,което ти си решил да бъде.
За последен път ще се опитам да ти обясня.

Каквато и цена да е обявена,то тя е ориентировъчна,тъй като в хода на преговорите може да бъде намалена,тъй като има разходи по самата сделка-местни данъци и такси,нотариална такса и т. н.
Когато работиш с АНИ,плащаш и комисион.
Каквато и дейност да сравниш с посредническата,няма да получиш коректен резултат.Поне това ако разбереш,ще е добре.
Помниш ли когато ти поисках разбивка на цената на продукта,който произвеждаш,какъв линк ми пусна? winking smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 10:59:20
Камелия пак не отговаряш на конкретните въпроси. Помниш ли бях пуснал едно питане с конкретни 10 въпроса и ти пак нито не един не отговори.

Айде да почнем с нещо по-лесно.
В обявата:
"Продавам хладилник за 500 лева

Транспортна фирма "Каруца 2007" телефон : ......"

Какво се рекламира - хладилника, който се продава или транспортната услуга на фирма "Каруца 2007"?

Ако ти искаш да си продаваш услугата направи го в обявата която пускаш.

Примерно:
1) "Посреднича при покупка ...." - така е ясно, че ти предлагаш услугата посредничество, а не стоката - имотът
2) "Продавам ..... Комисиона за извършване на услугата - толкова и толкова" - тука пък е ясно колко искаш и че върви "оН инклузив"

Кажи ми какво ти пречи да използваш един от двата варианта?

Както писах по горе това че обявата е от АНИ нищо не значи. Някой казват - без комисиона от купувача (включили са си я в цената), други казват 2.5%, други 3%, ти по едно време беше казала че е въпрос на договаряне. Е аз от къде да знам само от това че обявата е от АНИ дали трябва да плащам нещо или не?

Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 11:08:02
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

Е аз от къде да знам само от това
> че обявата е от АНИ дали трябва да плащам нещо или
> не?

Обявата ти дава връзка с някой,който всичко ще ти обясни.И за имота,и за това кое колко и защо ще ти струва.И това съм го обяснявала сто пъти.Глупаво е да очакваш една реклама от няколко реда да ти разказва в подробности........то,такава реклама и не съществува никъде.........


spinning smiley sticking its tongue out
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 11:09:05
Естествено, че е нормално ако си възложил определена дейност на някой или купуваш дадена стока да си платиш. Никой тука не казва - не си плащайте за услуги които сте възложили.

Тука въпросът е да не ти се натрапва да плащаш за нещо, което не си поръчал. Както 4ovek преди време беше дал примера - спираш на световар, идват, мият ти стъклото и после ти искат пари - това нормално ли е? Пита се в задачата - трябва ли да плащаш за миенето на стъклото?

Аз искам да имам свободата да избирам на кой брокер да се доверя, да не ми се напрапва услуга която не е била описана в обявата. Пак казвам сигурно в повечето случаи продавачите биха избрали да работят с брокера на продавача (така де къде ще ходят да търсят друг брокер, пък и значт ли на какъв ще попаднат), но това не трябва да им се напрапва.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 11:13:49
Това води до връткане на телефон - за мен това е загуба на време. Бъди така добра да си го напишеш в противен случай ти рекламираш стоката, а не услугата. Аз имам право тази услуга да я възложа на друг или да си свърша работата сам.

Погледни рекламите на хипермаркетите - защо там изрично пише дали ценитъе са с ДДС или без ДДС? По твоята логика може да идеш до магазина и да питаш.

Нищо не ми каза за обменното бюро?

Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 11:35:43
Всички тези изказвания показват, че всеки е прав по някакъв негов начин, в зависимост от гледната точка, от която съблюдава този вид услуга.
Истината е, че докато няма законова уредба в този тип услуги, ще има недоволство и налагане на собствени правила и норми, които нямат никаква стойност, след като не са внесени като законопроект.
Тогава всеки ще знае къде се намира във веригата на този тип дейност.
Да, комисионна трябва да има и тя ще бъде изплащана от двете страни, тъй като и двете са заинтересовани, а и двете страни трябва да възложат на АНИ, защото другият вариант няма да им бъде сигурен и изгоден. Така е във всички нормални държави.
Докато обаче настъпи този момент, хаос ще има, тъй като Ние научихме всички, че работим безплатно, натоварвайки цената на предлагания имот.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 12:36:29
И закон няма да спре наглеца,който не желае да плаща за свършена работа.Винаги ще търси начин да го заобиколи или да намери вратичка да се измъкне.И ЕГН-то на баба си да впишем в обявата,пак ще има недоволни от нещо си и безумия като "препоръки". smoking smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
24-09-2007 - 12:57:22
Кажи ми кой е този, който не иска да плаща за работа, която е възложил?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход