Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
23-09-2007 - 11:08:13
avatar
Какво пляскаш и се хилиш, камелия, на собствената си безпомощност ли? Първо казваш, че посредничиш, а като ти кажат да си го напишеш в обявата се хилиш.

Като не си смотана (защото смотани брокери няма, всичките са завършили ядрена физика), знаеш ли какво е търговски обект?

И като АНИ не е търговски обект, какво е тогава?

Това за смотаната държава съм го написал и за онези, дето продават крайслери и за много други като тях.



Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
23-09-2007 - 12:32:40
Май,безпомощният си ти,щом това те изкарва извън контрол.Това ли е най-важното за теб-дали е "продава "или "посредничи".Че защо не се скараш на imoti.net да променят рубриката "имоти продава"на "посредничество при продажбата на имоти" или пък, ако може нещо по-сложно,по-дълго и завъртяно?Как ти звучи?
А това за смотаната държава-така ще е,докато всеки смотаняк не си седне на задните части и не започне да си гледа работата,за която е учил и се е цанил.Аман,от разбиращи от всичко неудачници и хленчещи глупаци,които смятат,че светът им е длъжен и за всяка грешка в живота им, все някой друг е виновен! eye popping smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-23 12:38 от komin4e.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
23-09-2007 - 14:10:39
avatar
В имоти.нет пускат обяви не само брокери, има и частни лица. Освен това сайта не може да следи кой точно пуска обявата.
Гледам си работата, за която съм учил и съм се цанил. Ти за брокер ли си учил/а и ако да в коя гимназия/университет?
Тия приказки за неудачници и хленчещи глупаци не могат да ме засегант, особено изречени от хора като теб...
безмислен спор
23-09-2007 - 15:22:58
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Интересни са всички мнения на продавачи ,купувачи
> ,наемодатели и наематели.Конкретна причини,освен
> спестяването на самата комисионна.

Спора е доста безмислен според менsmiling smiley
Ясно е, че няма човек на земята, който ако го питаш искаш ли да си платиш или предпочиташ да не си платиш - той да каже - о ама разбира се щом може да не си платя аз съм пич и искам въпреки дадения ми избор да си платя...
:} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}
По темата за кой брокер какво е завършил и има ли училище или университет за брокери моето мнение е, че дори да имаше такова това за хората, които не желаят да си платят за дадена услуга няма да има никакво значение. Има курсове за брокери, но аз лично от опита си и практиката си съм научил доста повече от колкото може някой да ме научи на такъв курс- т.е. това не е гаранция, че брокер ви си разбира от работата и съответно си заслужава да му се доверите и да му платите понеже в задния си джоб има диплома.
Ако вкъщи ви влезне майстор да ви смени плочките на банята дипломата ли ще му поискате или ще го питате как и за колко ще ви свърши работата???smiling smiley
Аз като съм психолог някой дали ще ми плати 5 лв повече за това - май неsmiling smiley
Когато купувате апартамент ново строителство ще гледате фирмата строител какво е построила до момента дали е познато име и на каква цена продава нали?
Мдам само, че аз ако съм ще си набележа строежа още преди да му бъдат поставени основите и ако разбера, че са спестили пари от няколко тона арматура изгодната цена и името на фирмата няма да ме накарат да си купя апартамент от тях.
За изложение, разпределение и т.н. пък хич няма да ми пука ако ще съм под напрежение дали фасадата на блока и тавана в трапезарията ми няма да паднат на третата година.
Темата така зададена според мен е безмислена.
И пак да се върна на въпроса за дипломираните и образованите "кадри"... Много мои колеги ще се сетят за случаи в които именно подобни "кадри" оповавайки се на дипломите си взети преди 20 години или пък на скоро по нейзнайни начини от некъдърност правят всичко възможно една напълно изрядна сделка да не мине както трябва. Правят го не нарочно, а в желанието си да се покажат като много компетентни - визирам адвокати, които правят първите си сделки в живота, инжинери, които нямат работа по специалността, защото пишат едно изречение в уърда по 15 минути, дипломирани архитекти, които са решили че стават за брокери...
Много от тях смятат, че дипломите им ще им помогнат при работата с клиенти - грешка - с клиентите ще работят те самите, а не дипломите им.
Много обичам колеги да ми подават визитки:
"Инж.Петров - сделки с недвижими имоти"
"Адвкоат Иванов - юрист"
"Арх.Георгиев"...и т.н.
Титлите и дипломите не вършат работата по качествено - правят го хората.
Ако не съм прав изберете своя брокер не по начина по който си продава имотите, а по съкращението преди малкото му име - все пак това ще да е образован човекwinking smiley съответно сигурно ще е по-добър от другите eye popping smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: безмислен спор
23-09-2007 - 18:19:37
Quote

Ясно е, че няма човек на земята, който ако го питаш искаш ли да си платиш или предпочиташ да не си платиш - той да каже - о ама разбира се щом може да не си платя аз съм пич и искам въпреки дадения ми избор да си платя...

Тебе може да не ти се вярва ама преди 2 месеца отидох при хазяина си и му казах - дай да взема да ти плащам повече, че вече ми е малко неловко да ти плащам стария наем.

Всеки има право да иска каквото му душа желае. Такситата искали тарифа - 1.50. Ок, няма проблеми - ако тази тарифа се мъдри на прозореца - няма проблеми - написал си го е човека - всеки си преценя дали да се качи или не. Лошота е ако на стъклото на таксито пише една тарифа пък те таксуват по друга.

Какво пречи на АНИ като пускат обяви да напишат - при закупуване се дължи толкова и толкова на АНИ за услугата. Ето това просто нещо ако се напише след всяка обява никакви спорове няма да има.

А кажете ми толкова брокери тука - защо не го напишете и да спрем да спорим?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
23-09-2007 - 18:28:44
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> В имоти.нет пускат обяви не само брокери, има и
> частни лица. Освен това сайта не може да следи кой
> точно пуска обявата.

- Точно така,браво! Само,че отдолу се изписва името на агенцията или ч.лице пуснали обявата с тел. за контакт.Още неясно за това,защо се маркира "продавам"а не "посреднича" на обяви има ли?И пак питам:това ли е най-важно,и докога с това ненужно дърляне?

> Гледам си работата, за която съм учил и съм се
> цанил. Ти за брокер ли си учил/а и ако да в коя
> гимназия/университет?

-Ами тогава какво се буташ да даваш съвети и препоръки там ,където не ти е работа.Откъде имаш тези познания за недвижимите имоти,като не се занимаваш пряко с тази дейност,че и акъл раздаваш?Когато натрупаш достатъчно стаж с практика в покупко-продажбите,тогава на всички ще бъде интересно да споделиш мнението си.А аз какво съм завършил,къде и колко дипломи имам ,не бих споделил точно с теб.Ще вмъкна само,че имам достатъчно база за самочувствие в това отношение.Но това не е и най-същественото.Както подробно е разяснил Продавач,тук ШКОЛАТА е практиката.
И то качествената и продуктивна практика.

> Тия приказки за неудачници и хленчещи глупаци не
> могат да ме засегант, особено изречени от хора
> като теб...

- Защо...?Какъв съм аз...?Познаваш ли ме......? Или тази реплика е силата на слабостта ти..?





winking smiley winking smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
23-09-2007 - 19:09:56
Искам да съм хазяин на Тинки Уинки.....!!!!!
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
23-09-2007 - 20:58:31
avatar
"...докато всеки смотаняк не си седне на задните части и не започне да си гледа работата,за която е учил и се е цанил"

Ей затова те питах какво си учил и въпроса беше по-скоро риторичен. Щом школата е практиката, явно на брокерите не им трябва да се учат каквото и да е. Само че в такъв случай няма какво да коментираш останалите какво са учили и какво не.


" - Защо...?Какъв съм аз...?Познаваш ли ме......? Или тази реплика е силата на слабостта ти..? "

Ами брокер си, коминче, брокер си...
То затова и не схвана какво имам предвид сигурно...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-23 21:00 от zlostyr.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
23-09-2007 - 22:29:14
Без мокри гащи раци не се хващат.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
23-09-2007 - 22:34:26
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Ей затова те питах какво си учил и въпроса беше
> по-скоро риторичен. Щом школата е практиката, явно
> на брокерите не им трябва да се учат каквото и да
> е. Само че в такъв случай няма какво да коментираш
> останалите какво са учили и какво не.
>
-опс. Знаеш ли, какво е значението на "риторичен въпрос"???
-Напротив,брокерите трябва да се учат и се учат,но не от празнодумията на разни анонимни писачи,които имат бегли познания за същността на процеса,а от хора с опит и рутина в професията.Аз не съм си позволил до сега да коментирам образованието на този или онзи,това го правят такива като теб.Но не мога да се съглася с някой,за който държавата е смотана,всички са смотани,но той,разбирате ли ,не е.Ти да видиш!!

> " - Защо...?Какъв съм аз...?Познаваш ли ме......?
> Или тази реплика е силата на слабостта ти..? "
>
> Ами брокер си, коминче, брокер си...
> То затова и не схвана какво имам предвид
> сигурно...

- Zlostyr,усещаш ли колко си първичен?



winking smiley winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход