Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли тези собственици на имоти които не са доволни от услугите на агенция да обяснят защо?Само комисионната ли им пречИ

Публикувано от barubo 
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Fabia Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> >
> >
>
> Към Fabia и ps,
>
> Не Ви ли минава през ограничените глави,че
> колкото пъти си сменяте
>
> никовете,толкова пъти ще бъдете
> разпознати?Променете поне ,изразните си
> средства.Отдалече Ви надушва човек.И ако hali се
> хване на тъпата въдичка,ще направи грешка.
>
> Е...и и клошарите!!!!!!


Е,това не го разбрах с ограничената си глава.За какво ти трябва да разпознаваш някого.Това си е форум - на мен, например, ми е все едно що за комин си - или каквото си там.
До фабия -Наистина бих ти обяснил как се работи в САЩ.,но това е дълга тема и не знам как ще бъда разбран от участниците във Форума-мога да ти кажа само някои елменарни неща-1.Важи правилото първият по време по силен по право.2.Един имот се предлага само от една агенция.3.Има специализиран софтуер който не позволява
да има злоупотреба в предлагането.4.АНИ е лицензирана.5.Никой не работи без подписан договор.6.При не изпълнение договорът се разваля.7.Комисионната е 6%.
8.Има разделение на брокери продава и купува.9.Възложителите на поръчката не се занимават с огледи,те очакват само крайният резултат9.Понякога брокера извършва и действие по разплащания в специална сметка на ани./няколко опции за това10.Носи се и финансова отговорност при някои сделки,корпоративни сделки и други под специеален режим.Като се имма впредвид микроклимата в България-засега това трудно би могло да стане-но услугите тук в България са по динамични и по гъвкави и като цяло не са толкова лоши колкото искат да ги изкарат -недобронамерените които единствената им работа е да смятат парите на другите.
xali
Помислих си,че твоят опит би дал някакво обяснение към главната тема.Но след като във всичко трябва да има заяждане...
Забравих,че не сам брокер и не трябва да се меся,но нали съм ограничена глава ....
Извинявам се.

Към Фабия-заяждане за какво?ОТговорих ти на въпроса.Ако имаш предвид недоброномерените-има достатъчно такива.В България нещата са по гъвкави защото цените са по ниски и сделките стават по бързо.Главната тема трябва да бъде обяснена от собствениците. Кажете какво искате за да знаем дали можем да ви го дадем..? не може да се продава един продукт на цена в която няма никакъв реалитет .Ценообразуването не зависи от брокера,зависи от пазарната ситуация в момента ,пазарите са по силен фактор от желанието да постигнеш цена.и да намериш клиенти,ако се конкурират собственици и брокери кой по бързо ще продаде е смешно.АКО ПРОДАВАШ ИМОТ ТОЙ

СТРУВА ТОЛКОВА КОЛКОТО КУПУВАЧА ДАДЕ ЗА НЕГО.ани не пречи на сделка-сделката изразява съгласие на страните,брокери има компетентни и некопетенти-за мене първите са много повече.Много малко са случаите когато брокер проваля сделка.,Какво имаш да ме питаш още? зАДАЙ КОНКРЕТЕН Въпрос и ще получеш конкретен отговор??ти попитай?

Kamelia do DE DA ZNAM
По-добре е да не продължаваш,наистина!
Представата ти за работа с АНИ са средновековни.
Една среща за оглед,опис и снимки на имота+уговаряне на цена, условия и подписване на договора е пряко сили един час.
Оттам нататък-даваш ключ на брокера и той води клиентите.Няма какво да обясняваш ти на потенциалния купувач.Така се работи и по света,и у нас!

За твое сведение,през "веекенда" брокерите работят,работят и вечер,ма трябва да си контактувал с АНИ,за да знаеш,не да си чел "приказки от 1001 нощ"!.........

Да,пак ще продължиш да гледаш в чуждата паница и да следваш почина "направи си сам".Няма лошо,щом това те устройва.Има хора,готови да си платят на обущар,а не да си сменят сами подметките.Същото е и при имотите.Има хора,които могат да си позволят да не "работят брокер" през "веекенда",а да си гледат кефа;има други,дето са готови на всичко,само да не дадат някоя стотинка.
Ти си идеален за директна продажба и не ставаш за клиент на АНИ..Какво ли би правил,обаче,ако си купувач?

Това не само е смешно,това си е трагично!Как още си жив,бе човек.Та ти по цяла нощ не спиш,да изчисляваш какви милиони влизат в джобовете на брокерите!Че и "твърди "сведения имаш.........


А това е върхът!Ето че си можел!
Няколко пъти призовавам да дадеш разбивка на цената на продукта,който произвеждаш и на заплатата ти.Що ли нещо и ти се ошумоляваш,а продължаваш да пресмяташ чуждите печалби?Айде дай твойта разбивка,че да видим дали аршинът ти е еднакъв!

Дрън-дрън-дрън.Едно си баба знае,едно си бае.Що не разкажеш с колко брокера си контактувал,колко имота си купил-продал,че си оформил такова мнение?Но с имена,ако обичаш!


Камелия,
С тези писания едва ли ще ми промениш мнението.Ако не си съгласна с мен просто дай твоята теза и се аргументирай.А аз като видя че ми е по изгодно да ползвам теб при сделка с имоти ще те потърся веднага.
По горе просто казвах защо не бих ползвал брокер ако продавам имот.Такава е и темата.
Ако мислиш че греша посочи в какво точно и обясни защо.
Аз може и да не съм толкова интелегентен,ама като видя че е по добре да се поплзва агенция при продажба,ще си променя вижданията.
Една от причините да чета и пиша във форума е че доста неща не са ми ясни.За съжаление повечето от въпросите ми си остават без отговор.Е как да разбера истината тогава?
Хайде обясни ми и ме ограмоти!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-26 21:46 от de da znam?.
xali Написал:
-------------------------------------------------------
> До коминче -Не им се връзвай !тази Фабия дали и е
> необходимо да и се обяснява,всъщност ,тя от
> любопитство, ту продава ,ту купува и от всичко се
> интересува само по принцип,Фабиа или PS-не са ли
> първи братовчетки във Форума.
> СПОРОВЕТЕ ИМ СА ТОЛКОВА ПРОПИТИ ОТ ЕЛЕМЕНТАРНИ
> СРАВНЕНИЯ,ЧЕ НЕ ЗНАМ КАКВО ИСКАТ ДА ИМ
> ОБЯСНЯ.

p.s.xali Написал

.Много малко са случаите когато брокер проваля сделка.,Какво имаш да ме питаш още? зАДАЙ КОНКРЕТЕН Въпрос и ще получеш конкретен отговор??ти попитай?

???
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------


> Камелия,
> С тези писания едва ли ще ми промениш мнението.Ако
> не си съгласна с мен просто дай твоята теза и се
> аргументирай.А аз като видя че ми е по изгодно да
> ползвам теб при сделка с имоти ще те потърся
> веднага.
> По горе просто казвах защо не бих ползвал брокер
> ако продавам имот.Такава е и темата.
> Ако мислиш че греша посочи в какво точно и обясни
> защо.
> Аз може и да не съм толкова интелегентен,ама като
> видя че е по добре да се поплзва агенция при
> продажба,ще си променя вижданията.
> Една от причините да чета и пиша във форума е че
> доста неща не са ми ясни.За съжаление повечето от
> въпросите ми си остават без отговор.Е как да
> разбера истината тогава?
> Хайде обясни ми и ме ограмоти!

Всички възможни обяснения съм ти дала-лично на теб,пък и на други които са питали.Това че не помниш,не е мой проблем.Бих те посъветвала-принтирай си отговорите и преди отново да питаш защо,прочети.Друго за теб не мога да направя.

de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Една от причините да чета и пиша във форума е че
> доста неща не са ми ясни.За съжаление повечето от
> въпросите ми си остават без отговор.Е как да
> разбера истината тогава?
> Хайде обясни ми и ме ограмоти!
>
>

Има курсове за ограмотяване.Но трябва да се платят.А на теб ти се ще, да минеш тъничко/ако може/.Нали?

winking smiley winking smiley winking smiley
До де да знам-Мога да обясня следното-АКО търсиш по изгодно?разясни за себе си кое ти е по изгодно да платиш или не.АКО платиш-получаваш УСЛУГА,АКО НЕ ПЛАТИШ СЕ занимаваш сам-тоест не получаваш нищо.ВСЕКИ сам разполага с време ,а времето е най скъпата стока.Обяснението е в сила и за Фабиа,Пунди,ps и всички останали които искат да получат съвети -гратис,обяснението е и за тези които си мислят,че знаят всичко,а не са сигурни в това.Обяснението е за тези които непрекъснато искат да получат обяснение ,но нищо не могат да обяснат,обяснението е за не брокери,обяснението за тези които нямат работа по цял ден и питат,по1000 пъти едно и също нещо,обяснението е за тези които се смятат за по умни от себе си,обяснението е за всички които стоят и мислят,а се оказва ,че само стоят,обяснението е за всички "нечистоплътни "скотове,които когато си купуват нещо умират от яд ,че са платитили 30 стотинки.Поука ПОЛОЖЕНИЕТО Е СЛОЖНО-СКОТ ДО СКОТ, А ДО СКОТА СКОТ-сПЕШНО Е НЕОБХОДИМО -ОБЕЗПАРАЗИТЯВАНЕ И ХИГИЕНИЗАЦИЯ Да напръскаме против хлебарки,разбира се безплатно.
smiling smiley не ми пре4и комисионната за която предварително сме се уговорили, ами пре4ат цифрите,които слагат над цената ми без моето знание и подвеждат клиентите си,4е това е цената на продава4а,например уговорена е цена 25 000евро и АНИ е вътре с 3000евро, а е обевена на 34 500евро и когато ги попитах мигат на парцали и се 4удят какво да излъжат и с цялото си безо4ие искат и комисион и от купува4а,бе веселби :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход