Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли тези собственици на имоти които не са доволни от услугите на агенция да обяснят защо?Само комисионната ли им пречИ

Публикувано от barubo 
"Ама че въпрос - защо не се плаща комисионна ?!?!
Да има Закон за комисионните ???

Пари плаща НЕзнаещият на Знаещия !
Пари плаща Неможещият на Можещия !

Това , че българинът ви е научил да ви плаща грешни пари не означава печалби безкрай - все някога идва времето да задавате подобни въпроси
(сещаш ли се за причината)
Вече има интернет - сещаш ли се ???
Самите портали за имоти са в жестока конкуренция за приходи !
има вече портал с възможност за въвеждане на оферти "КУПУВА" , но не като обяви а с работеща база-данни - сещаш ли се какво значи това. "


:} :} :}

Quote

А , наясно ли сте,как се определя цената на електричество,вода,парно,адвокатски услуги,нотариални такси и още,и още?Убеден съм,че не сте .Аз,а и не само аз-също.
Приемете,че това е изискване на ЕС.Дано сега да не сте толкова резервирани.
Да, наясно съм - поне на теория smiling smiley

"електричество,вода,парно" - това са монополи, и техните цени (както на всички монополи) се определят от държавата / общината. Софийска вода ако и скимне да увеличи цената на услугата, трябва да се мотивира пред кемта за София за това, да монитивира новата цена на базата на реалните разходи които е направила за услугата. Кмета ако не му хареса мотивировката, може да откаже. С две думи - цените на тези услуги са в пряка зависимост от себестойността на услугата, и това се контролира от държавата / обшината.

Адвокатския хонорар се определя на полу-пазарен принцип - затова и цената на услугата не е еднаква за всички адвокати. Има определени минимални такси за адвокатски услуги, но има случай при които се слиза и под тях.
Нотариалните такси са определени с закона за нотариусите smiling smiley там всичко е ясно.

Изискване на ЕС за брокерската комисионна няма smiling smiley няма и да има. Тези 3% са определени неясно от кого и неясно по какви критерии. Затова и клиентите ви са резервирани към вашите услуги.
Така де. Типично българска работа- вместо всеки да си гледа работата, всеки гледа в чуждата паница и смята чуждите печалби. Карай! Добре, че има и други купувачи. Не сте само вие.
Всеки разумен купувач се интересува за какво дава парите си smiling smiley
За получена услуга си дава парите. Когато дойде при мен да иска услуга, му се обявява комисионната, той приема ли не. Стиснем ли си ръцете, ако аз му извърша услугата, той ми дължи парите. На никого не дължа отчет какви са ми печалбите, що са такива и какво си правя парите.

Иди в някой магазин да попиташ защо доматите струват 2 лева посред лято или пък в някой фризьорски салон- защо едно боядисване струва 50 лева!

Аман от Бай Ганьовски манталитет- сакън да не се минат!
В цетртална грешка си изпаднала smiling smiley доматите струват 2 лева в кваталната бакалия, 1.5 на пазара, а ако отидеш до бабата на село - може и за 50 стинки да ги вземеш. Т.е. - има конкуренция. Различно качество, което определя различни цени - има пряка зависимост м/у качеството на услугата и цената.
При ваште 3% не е така - няма пряка връзка м/у качестовто, себестойнсотта на услугата и нейната цена.
ps Написал:
-------------------------------------------------------


> Адвокатския хонорар се определя на полу-пазарен
> принцип - затова и цената на услугата не е еднаква
> за всички адвокати. Има определени минимални такси
> за адвокатски услуги, но има случай при които се
> слиза и под тях.

Няма такива случаи.Ако го направят,подлежат на административни мерки за нелоялност към гилдията.


> Изискване на ЕС за брокерската комисионна няма
> няма и да има. Тези 3% са определени неясно от
> кого и неясно по какви критерии. Затова и
> клиентите ви са резервирани към вашите услуги.

Много просто,ползван е световният опит.Като за максимум у нас е приет минимумът по света.
Що ли си мисля,че дори да прочетеш процентите,които взимат в ЕС и САЩ /има една такава тема/,пак няма да се "разрезервираш"?


confused smiley
Quote

> Адвокатския хонорар се определя на полу-пазарен
> принцип - затова и цената на услугата не е еднаква
> за всички адвокати. Има определени минимални такси
> за адвокатски услуги, но има случай при които се
> слиза и под тях.

Няма такива случаи.Ако го направят,подлежат на административни мерки за нелоялност към гилдията.
Напротив smiling smiley в Европа вече има прецедент по този въпрос. Има решение на Европейския съд относно възможността да се слезне под регламентирания минимум на адвокатските хонорари. Конфликт с принципа за свободна конкуренция и търговия.

В Европа и САЩ комисионните са по високи, но клиента знае какво получава за парите си - дейността на брокерите е строго регламентирана. Сравнеието е меко казано неуместно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-25 14:16 от ps.
Fabia Написал:
-------------------------------------------------------

>
>
> > ГЛУПОСТИ

Коминче Отговаря:

Глупости,могат да си ПОЗВОЛЯТ да говорят,само умните хора.

За другите-това е ежедневие spinning smiley sticking its tongue out


Защо ми се струва,че Фабиа е всъщност Евгения?!?Или,греша?!?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-25 14:48 от komin4e.
ps Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:А , наясно ли сте,как се определя цената на
> електричество,вода,парно,адвокатски
> услуги,нотариални такси и още,и още?Убеден съм,че
> не сте .Аз,а и не само аз-също.
> Приемете,че това е изискване на ЕС.Дано сега да не
> сте толкова резервирани.
> Да, наясно съм - поне на теория
>
> "електричество,вода,парно" - това са монополи, и
> техните цени (както на всички монополи) се
> определят от държавата / общината. Софийска вода
> ако и скимне да увеличи цената на услугата, трябва
> да се мотивира пред кемта за София за това, да
> монитивира новата цена на базата на реалните
> разходи които е направила за услугата. Кмета ако
> не му хареса мотивировката, може да откаже. С две
> думи - цените на тези услуги са в пряка зависимост
> от себестойността на услугата, и това се
> контролира от държавата / обшината.
>
> Адвокатския хонорар се определя на полу-пазарен
> принцип - затова и цената на услугата не е еднаква
> за всички адвокати. Има определени минимални такси
> за адвокатски услуги, но има случай при които се
> слиза и под тях.
> Нотариалните такси са определени с закона за
> нотариусите там всичко е ясно.
>
> Изискване на ЕС за брокерската комисионна няма
> няма и да има. Тези 3% са определени неясно от
> кого и неясно по какви критерии. Затова и
> клиентите ви са резервирани към вашите услуги.


Смутен и объркан съм!Как съм живял до сега без тези разяснения?Благодаря,че ме ограмотихте!
Ако импулсите Ви,обаче, не бързаха пред мисълта,щяхте да забележите муцунката в края на поста ми и щяхте да разберете,че съм се присмял/ за да не казвам-изгаврил/на това,което сте написал/а.А сега погледнете и това горе/пак Ваши мъдрости/и пребройте,колко неточности и противоречия има?После ,може да коментираме.Незнанието не дразни,дразни безпочвеното самочувствие.
winking smiley winking smiley winking smiley winking smiley winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход