Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли тези собственици на имоти които не са доволни от услугите на агенция да обяснят защо?Само комисионната ли им пречИ

Публикувано от barubo 
Първото нещо е разбира се комисиона.Но освен това има и други причини поради които аз лично не бих ползвал услугите на агенции.Ако си свърша сам работата и си наема адвокат за документалната част ще си спестя много време ,нерви,ще си продам по бързо имота и на по добра цена.шанса да ме измамят също е много по малък ако не ползвам посредник.


Да бе да...
Мен комисионната не ми пречи, нормално е да има такава.
Ненормалното е тази комисинна да не е обоснована - не е ясно каква е реалната себестойност на услугата на брокера и как е определена тази комисионна. Отговори от типа "ми всички толкова взимат", "така е прието", "такъв процент се е наложил" ми звичат несериозно и аматьорски smiling smiley
Клиента не е наясно как се определя комисионната която плаща - за какво си дава парите, затова е резервиран към услугите на брокера.
До Пунди -въпросът се прочита правилно и после се дава мнение,ако го разбереш?
Дали има закон за комисионните?-не ставай смешен?-има ЗЗД,В ЕДНА СДЕЛКА,КОГАТО ИМА СТРАНИ СЪЩЕСТВУВАТ ОБЛИГАЦИОННИ ОТНОШЕНИЯ.- А ТИ СИ ПРАВ,ЧЕ НЕЗНАЕЩИЯТ ПЛАЩА НА НЕЗНАЕЩИЯТ./ВЕЧЕ МИ ДЪЛЖИШ 50ЛЕВА./СЕЩАШ ЛИ СЕ ЗАЩО?ВЕЧЕ ИМА ИНТЕРНЕТ?-АМИ ТО ОСТАВАШЕ И ДА НЯМА?СТОЯ И МИСЛЯ ,СТОЯ И МИСЛЯ,А ПО ЕДНО ВРЕМЕ СЕ ОКЗВА ,ЧЕ САМО СТОЯ,ОПИТАЙ СЕ ДА МИСЛИШ пУНДИ!!!
До PS-ОПРДЕЛЕНАТА КОМИСИОННА Е 3%,МОЖЕ ДА СЕ ДОГОВОРИ ОТСТЪПКА ИНДИВИДУАЛНО С ВСЯКА АГЕНЦИЯ-СТИГА ДА ИМА ОСНОВАНИЕ ЗА ТОВА!!-НЕ ВИЖДАМ КОЕ Е НЕЯСНО?РЕАЛНА СЕБЕСТОЙНОСТ НА УСЛУГАТА НА БРОКЕРА??????????????-ТОВА Е УСЛУГА.
RE : dragula ,
Вие сте първият/та с верен отговор clap:
-----------
RE: baruboq
Монологът с вас не е интересен - двамата сме - знаещият и незнаещият,избери си "отбор" - но помисли малко , прочети подписа ми , опитай да го осмислиш , мога да ти помогна.
опитай да прочетеш внимателно предният ми пост-не разсъждавай като българин,опитай да си нормален,ако можеш и ще разбереш къде е заринато кучето :crazy:

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
barubo Написал:
-------------------------------------------------------
> СОБСТВЕНИЦИ НА ИМОТИ ,КОИТО НЕ ТЪРСИТЕ
> АГЕНЦИИ-ОБЯСНЕТЕ С КАКВО ВИ ПРЕЧИМ,КОМИСИОННАТА ЛИ
> ВИ ПРИТЕСНЯВА ИЛИ ВСИЧКИ СТЕ ОТ "ГАБРОВО"!!!

според barubo
комисионна се взима от двете страни задължително когато клиентите са на АНИ.

barubo,
Това си е твои закон.
Защо не се позаинтересуваш как работят брокерите в другите европеиски страни.Тогава сигурно сте си отговориш на въпроса.
Грешиш ,агенциите не вземат двоина комисионна.

И брокер не може да стане всеки -това е една уважавана професия,за която си изискват много качества и компетентност.В Бг.има много такива брокери, които си разбират от професията.
Но - не всеки , които си реши,може да каже -аз от утре съм брокер.No.xxxx

Не го приемаи лично - нямам предвид конкретно теб.Добре е че събираш мнения, но защо трябва да си агресивен с въпросите си.Всеки собственик има право на собствено рещение.
Между другото - аз нищо не продавам - само си казах мнението.Принципно.
ps Написал:
-------------------------------------------------------
> Мен комисионната не ми пречи, нормално е да има
> такава.
> Ненормалното е тази комисинна да не е обоснована -
> не е ясно каква е реалната себестойност на
> услугата на брокера и как е определена тази
> комисионна. Отговори от типа "ми всички толкова
> взимат", "така е прието", "такъв процент се е
> наложил" ми звичат несериозно и аматьорски
> Клиента не е наясно как се определя комисионната
> която плаща - за какво си дава парите, затова е
> резервиран към услугите на брокера.
>

А , наясно ли сте,как се определя цената на електричество,вода,парно,адвокатски услуги,нотариални такси и още,и още?Убеден съм,че не сте .Аз,а и не само аз-също.
Приемете,че това е изискване на ЕС.Дано сега да не сте толкова резервирани. winking smiley
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
>
> Не, барубо,много често практиката потвърждава,че
> някои/от този тип /продавачи знаят много добре,че
> документите им не са читави. И шанса да се стигне
> до продажба на такъв имот,когато е през агенция, е
> нулев.Затова решават да се пробват сами,може пък
> някой да клъвне.И ако не, окончателна продажба,то
> поне 10% на предварителен договор могат да
> изкарат.След това,който иска и може, нека се опита
> да ги гони.
> Хитърчо- на Петърчо
>
>
>
> ГЛУПОСТИ !!


>


ДО ФАБИА-НЕ СЪМ АГРЕСИВЕН-ИСКАМ ДА БЪДА КОНКРЕТЕН!!!КОЛКО ВЗИМАТ В ДРУГИТЕ СТРАНИ -НЕ Е НЕОБХОДИМО АЗ ДА ГО КАЗВАМ-СТАТИСИКАТА Е В ИНТЕРНЕТ!!

ако изключим селките с имоти-ЗА ВСЯКА УСЛУГА ,КОЯТО УДОВЛЕТВОРЯВА ИНТЕРЕС НА СТРАНИ ,ТО СТРАНИТЕ ЗАПЛАЩАТ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ НА ТОЗИ КОЙТО Я Е ИЗВЪРШИЛ!!!
ПОСРЕДНИЧЕСКАТА УСЛУГА ПО СДЕЛКА С ИМОТ УДОВЛЕТВОРЯВА ДВА ИНТЕРЕСА НА ПРОДАВАЧ И НА КУПУВАЧ,СЛЕД КАТО СА ПРИКЛЮЧИЛИ СДЕЛКАТА ТЕ СА ИЗРАЗИЛИ СОБСТВЕНАТА СИ ВОЛЯ ,ЗА ТОВА И ДЪЛЖАТ ХОНОРАР ЗА УСЛУГАТА И ТОВА НЕ Е МОЙ ЗАКОН,АЗ НЕ СЪМ В ПАРЛАМЕНТА ЗА ДА ОПРЕДЕЛЯМ ЗАКОНИТЕ-ТОВА Е ПОЛИТИКА НА АНИ КЪМ ТЕХНИТЕ КЛИЕНТИ.КЛИЕНТА ИМА ПРАВО ДА СЕ ОТКАЖЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ИЛИ ДА ПРИЕМЕ УСЛОВИЯТА!!!
Fabia Написал:
-------------------------------------------------------
> komin4e Написал:

> > Не, барубо,много често практиката
> потвърждава,че
> > някои/от този тип /продавачи знаят много
> добре,че
> > документите им не са читави. И шанса да се
> стигне
> > до продажба на такъв имот,когато е през
> агенция, е
> > нулев.Затова решават да се пробват сами,може
> пък
> > някой да клъвне.И ако не, окончателна
> продажба,то
> > поне 10% на предварителен договор могат да
> > изкарат.След това,който иска и може, нека се
> опита
> > да ги гони.
> > Хитърчо- на Петърчо
> >
> >
> >
> > ГЛУПОСТИ !!
>

Питам се,след като си далеч от този бранш,не изпитваш ли неудобство от "компетентността"си?
Имаш ли представа колко хора са изгорели точно от такива продавачи? Сравнила ли си ги с % случаи при покупка чрез АНИ? Въпросът ми е риторичен,но ще ми е интересно да отговориш........
За комисионите "на запад".Прочети и ще видиш,че са равни,или по-големи от тук.Във всяка страна АНИ работят по специфичен начин.Що не се пробваш да им дадеш акъл как да го правят?


spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход