Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли тези собственици на имоти които не са доволни от услугите на агенция да обяснят защо?Само комисионната ли им пречИ

Публикувано от barubo 
Такива смешни сметки правиш, че направо да падне човек от смях :}
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> И каква е разликата, ако комисионната се плащата
> само от продавача и е 6% от това да се плащат по
> 3% от продавача и 3% от купувача?
>
Разликата е че в договора за покупко-продажба който подписвам с продавача, пише цената която аз реално съм платил за имота. Това за мен е много важно. Ясно е че в тези пари е скрита цялата комисионна по сделката, но официално тя се плаща от продавача. Отношенията и начините на плащане между продавача и неговия брокер мен не ме засягат, както искат да си отчитат парите после.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-26 13:47 от ps.
Точно така- бабата не знае колко са в магазина в града, обаче е чувала, че там е много скъпо и като не знае колко точно е, така си развихря фантазията, че и по-скъпо от градския магазин може да ти поиска. На мен ми се е случвало много често, защото работата ми е такава, че често пътувам извън града, изглежда че за разлика от теб smiling smiley Колкото пъти съм се полъгвала да спра да попитам за цена на това, което се продава, съм съжалявала. Отивам и си го купувам от магазина- често е много по-евтино.

Казах ти- не го познаваш тоя народ.
smiling smiley Всичко е въпрос на психология и правилен подход към бабата smiling smiley Обикновенно нейните представи за "много скъпо" са много различни от на тези които живеят по големите градове . За много от тези баби цена 1лв за кило домати е безбожно висока.
В много дълбока заблуда си. В цялата сделка продавачът е единственият, който в действителност НИЩО НЕ ПЛАЩА. Всичко плаща купувачът, както и да го въртиш.

Ясно е, че проблемът е психологически- тежко ви е на всички да плащате за нещо, което сравнително до скоро не съществуваше като услуги и което на теория можете да си свършите и сами. Ами не ни занимавайте- свършете си го сами и не ни търсете. Но, който ни търси, ще трябва да свикне с мисълта, че трябва да си плати.
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> В много дълбока заблуда си. В цялата сделка
> продавачът е единственият, който в действителност
> НИЩО НЕ ПЛАЩА. Всичко плаща купувачът, както и да
> го въртиш.
>
Точно това твърдя и аз - прочети пак предния ми пост.
На практика е така, но официално тези пари аз ги давам на купувача за да придобия имота. Начина по който продавача ще отдели комисионната и ще я даде на брокера мен не ме засяга. Казх ти вече - за мен е важно цялата сума която давам да я пише в договора черно на бяло като цена на имота.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-26 13:59 от ps.
Защо? Какъв е смисалът? Не разбираш ли, че точно ти, като купувач нямаш интерес от това? Нали така ще платиш 2% общински данък и нотариални такси и върху моята комисионна?
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> Защо? Какъв е смисалът? Не разбираш ли, че точно
> ти, като купувач нямаш интерес от това? Нали така
> ще платиш 2% общински данък и нотариални такси и
> върху моята комисионна?

2% върху твоята комисионна оскъпява данъка пренебрежимо малко smiling smiley Предпочитам да го платя, но в договора да пише това което наистина съм дал за да придобия имота
До ps-Първо уточнявам специално за теб.Няма как да се припозная в израза"сульо с основно образование",ПЪРВО защото никога в живота си не съм бил такъв,ВТОРО-само за твое сведение имам две висши образования и сега завършвам трето.ТРЕТО-БИЛ СЪМ НА СЕМИНАРИ С АМЕРИКАНСКИ БРОКЕРИ И ЗНАМ ПО ДОБРЕ ОТ ТЕБ, КАК СЕ РАБОТИ ТАМ И КАК ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ ТУК.За това и търся анонимна обратна връзка.ЧЕТВЪРТО-само човек ,който страда от комплекси обижда публично и анонимно голяма група от хора,които се занимават с една НЕ ЛЕКА ПРОФЕСИЯ.ШЕСТО-ДИСКУСИЯТА Е ЗА СДЕЛКИ С И МОТИ ,А НЕ ЗА ДОМАТИ,КРАСТАВИЦИ ДЖИНДЖИФИЛ,МОРКОВИ,МАГДАНОЗ,ПЪПЕШИ, ДИНИ,КРАСТАВИЦИ И ДРУГИ СЕЛСКОСТОПАНСИ ПРОДУКТИ.Участвай в темата без да обиждаш,защото сама го изпита ,че не е приятно.А лично аз на твое място бих се извинил публично.
xali Написал:
-------------------------------------------------------
> А лично аз на твое
> място бих се извинил публично.

Извинявай мило другарче, повече няма да правя така
:} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход