Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли тези собственици на имоти които не са доволни от услугите на агенция да обяснят защо?Само комисионната ли им пречИ

Публикувано от barubo 
Ами може да го пише във фактура, която аз ще ти издам. Защо да го пише в нотариалния акт, като сума получена от продавача?

Това просто са варианти. Всичко зависи от психиката на клиента. За това и в агенцията, в която работя няма твърди правила, а се нагаждаме към всеки клиент.
"Такава е практиката, наложена в САЩ и ЕС", както обичат да се оправдават някои ваши колеги smiling smiley Я си сложи ръка на сърцето и ми кажи - колко от брокерите издават фактури / касови бележки за всички плащания направени от клиентите им ? комисионни, такси огледи .... Не казвам че няма, но по мои скромни наблюдения мнозинството от тези с които съм работил не го правят.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-26 14:47 от ps.
Колко от брокерите и агенциите издават фактури си е лично тяхна работа и не е моя работа да ги проверявам и да се кълна от тяхно име.

Аз издавам. Казвала съм защо- защото мисля да си харча парите, а не да ги в държа дюшек.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-26 15:18 от другата страна.
xali Написал:
-------------------------------------------------------
> До ps-Първо уточнявам специално за теб.Няма как да
> се припозная в израза"сульо с основно
> образование",ПЪРВО защото никога в живота си не
> съм бил такъв,ВТОРО-само за твое сведение имам две
> висши образования и сега завършвам трето.ТРЕТО-БИЛ
> СЪМ НА СЕМИНАРИ С АМЕРИКАНСКИ БРОКЕРИ И ЗНАМ ПО
> ДОБРЕ ОТ ТЕБ, КАК СЕ РАБОТИ ТАМ И КАК ТРЯБВА ДА СЕ
> РАБОТИ ТУК.

xali,
Мога ли да те попитам,след като си бил на семинари с американски брокери,каква е разликата между тяхната работа и начина на работа на българските брокери.Опитат трябва да се сподели,в един подобен спор.
Само питам,от любопитство,не се заяждам
Стига с тези комисионни,бе хора-много биле-е,добре като отидете в магазина вие правите ли пазарлъци,искате ли сметка от търговеца защо си е сложил надценка?Както бе споменато по-горе,като не ви се дават излишни пари,които според вас не са заслужени-построите си къща върху наследствената зем. земя на баба си,но пък тогава пак ще се сърдите-този път на кадастъра-регулации,скици,проекти и хиляди документации.......,после идва ред на стр.материали-за жалост и тяхните цени вървят нагоре и т. н и т. н........Какъв извод можеш да си направиш 'раумни' ми гражданино???????Наи-добре според мен би било-пести си от заплатата си -та дано събереш пари поне за децата си да им построиш къща!!!!!!!!!!!!!!!! confused smiley
broker001 Написал:
-------------------------------------------------------
> Стига с тези комисионни,бе хора-много биле-е,добре
> като отидете в магазина вие правите ли
> пазарлъци,искате ли сметка от търговеца защо си е
> сложил надценка?Както бе споменато по-горе,като не
> ви се дават излишни пари,които според вас не са
> заслужени-построите си къща върху наследствената
> зем. земя на баба си,но пък тогава пак ще се
> сърдите-този път на
> кадастъра-регулации,скици,проекти и хиляди
> документации.......,после идва ред на
> стр.материали-за жалост и тяхните цени вървят
> нагоре и т. н и т. н........Какъв извод можеш да
> си направиш 'раумни' ми гражданино???????Наи-добре
> според мен би било-пести си от заплатата си -та
> дано събереш пари поне за децата си да им построиш
> къща!!!!!!!!!!!!!!!!

Дали нещо е много или малко е относително понятие, тъй като трябва да се сравни с нещо подобно, при равни условия smiling smiley В магазина не правя пазарлъци, тъй като надценката на търговеца се регулира от пазара и конкуренцията smiling smiley Търговеца може да си сложи и 500% надценка, но в съсения магазин има същия продукт на конкуретна цена smiling smiley
Проблема с комисионната е анти-пазарния начин по който се опитват да я наложат. Не може една и съща услуга с различно качество да струва еднакво навсякъде, както се оптват всички брокери да заковът твърд % за услугите си.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-26 15:36 от ps.
Fabia Написал:
-------------------------------------------------------

>
> xali,
> Мога ли да те попитам,след като си бил на семинари
> с американски брокери,каква е разликата между
> тяхната работа и начина на работа на българските
> брокери.Опитат трябва да се сподели,в един подобен
> спор.
> Само питам,от любопитство,не се заяждам

Към Fabia и ps,

Не Ви ли минава през ограничените глави,че колкото пъти си сменяте

никовете,толкова пъти ще бъдете разпознати?Променете поне ,изразните си средства.Отдалече Ви надушва човек.И ако hali се хване на тъпата въдичка,ще направи грешка.

Е...и и клошарите!!!!!! :g:
магазина е наи-елементарният пример,сравненията са много!!!!!всеки уважаващ себе си професионалист,независимо в каква област работи се стреми постоянно към самоусъвършенстване,така че не би трябвало да допуска неудовлетвореност от клиентите!!!!!!!!живеем все пак в динамичен и вързоразвиващ се свят,нали????????????
komin4e Написал:
> Не Ви ли минава през ограничените глави,че
> колкото пъти си сменяте
> никовете,толкова пъти ще бъдете
> разпознати?

hint: Специално за всички интернет инвалиди - точно до ник-а на автора на поста има едно поле, част от IP адреса показва smiling smiley а що е туй IP адрес и с кво се яде - питай чичко ти Google smiling smiley
Яка параноя ви гони всичките злобари smiling smiley

И един съвет към теб komin4e, съвсем добронамерен - не се пали толкова, това е само форум smiling smiley


До коминче -Не им се връзвай !тази Фабия дали и е необходимо да и се обяснява,всъщност ,тя от любопитство, ту продава ,ту купува и от всичко се интересува само по принцип,Фабиа или PS-не са ли първи братовчетки във Форума.
СПОРОВЕТЕ ИМ СА ТОЛКОВА ПРОПИТИ ОТ ЕЛЕМЕНТАРНИ СРАВНЕНИЯ,ЧЕ НЕ ЗНАМ КАКВО ИСКАТ ДА ИМ ОБЯСНЯ.всъщност те не разбраха ,че темата не е аз да обяснявам,а какъв е проблема за да не ползват услуги на А.НИ,ОСВЕН КОМИСИОННА.
за съжаление много малко от участващите разбраха какво се има впредвид.Темата продължава.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход