Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите знаят ли какво искат?

Публикувано от Продавач 
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
06-07-2009 - 22:38:00
Ти кое наричаш "труд на брокера'? Висенето пред компютъра ли? Ще си сменят отношението, разбира се, нали ти го бях написал някъде?

ПС:Темата уж беше от 2005, дълбока криза,а? Да помогнем нещо, ако трябва? *huh*
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
07-07-2009 - 09:51:59
avatar
flamingo181 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти кое наричаш "труд на брокера'? Висенето пред
> компютъра ли? Ще си сменят отношението, разбира
> се, нали ти го бях написал някъде?
>
> ПС:Темата уж беше от 2005, дълбока криза,а? Да
> помогнем нещо, ако трябва?

От октомви 2006г. е темата, но не разбирам ти какво толкова се вълнуваш от това :]
Труд на брокера наричам всичко, което той прави за клиента продавач или за клиента купувач на имот. Това да консултираш продавача за правилната цена за да не му виси по половин година имота в продажба или наем е труд на брокера. Това да знаеш къде и как да предлагаш имота му е труд на брокера. Това да организираш и да осъществяваш огледи на имота му е труд на брокера. Това да проучваш финансовото състояние на потенциалните купувачи/наематели е труд на брокера. Това да помагаш на купувачите да получат кредит е труд на брокера. Това да помагаш в изследването на цялата история на имота е труд на брокера. Това да предоговориш условията по един наем или по един договор за продажба на ново строителство е труд на брокера. И много други неща, които съм сигурен ти можеш и разбираш по-добре от всеки брокер, който е бил посредник при продажбата и наемането на примерно 200-300 имота нали? smoking smiley

Висенето пред компютъра е по времето когато се качват оферти за нови имоти, пишат се договори за наем или предварителни договори, уговарят се огледи, актуализират се цени с клиенти на агенцията, пишат се имейли и т.н. Няма да те питам ти какво работиш сигурно си алпинист, който от време на време вади лаптопа висейки от въжето и с една ръка пиша във форума на имоти.нет :]

И не разбрах с какво ще помогнеш...да нямаш някакви идеи нещо? Целия съм в слух *yes* *bow*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-07 09:52 от Продавач.
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
07-07-2009 - 16:46:48
За това тази работа не е за всеки.
Ако можеш да имаш търпение и уважение към клиентите може и да сключиш сделка .
Верно е ,че е трудно ,но с нерви и оплакване няма да се сключи сделка.

С договор или без договор като брокер, просто си има тънкости на занаята.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-07 16:47 от potrebiteli.
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
07-07-2009 - 17:09:31
Ами те си мислят че цените са като преди 1 година,ама не са.Хората се усетиха че цените падат и изчакват.

German Translation Spanish Translation Japanese Translation Italian Translation
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
07-07-2009 - 17:42:23
Хм..
Не ми се иска да засягам точно темата за брокерите, но Продавач е от малкото брокери във форума с адекватни и коректни мнения, така ще споделя няколко гледни точки на човек минал по тази пътека.
Аз лично виждах и нямах нищо против да платя комисионна ако:
- се помогне при издействане на изгоден кредит, особено за по голям %т от стойността на имота
- наистина познава брокера пазара и те 'заведе' на читавите оферти, особено на такива отговарящи на моите критерии. Няма да се спирам на понятието 'читави', мисля всички, които са били някога ангажирани в търсенето на жилище, знаят, че болшинството оферти не са такива
-познаване на пазара, според мен дори и новостроящите се сгради не са толкова много, щом дори и аз след няколко кратки обиколки, ги бях научил за няколко квартала...

На практика обаче:
-отивам на оглед и като се прибера вкъщи и гледам обявата на която съм ходил - виждам снимки със снежен пейзаж а сме Септември smiling smiley
- нямам и идея колко 'собствени' оферти има 1 брокер, ама ако са 3,4 отговарящи на моите критерии и аз не ги харесам, което е доста вероятно... не мисля че е много вероятно да ми предложи нещо различно от това което е в интернет и по вестниците

Даже в някой отношения е по добре ако сам звъниш по обявите вместо друг да го прави вместо теб. Например аз винаги си питах за номера на блока, изложението и етажа, не за да 'прескачам' и 'крада' а просто за да разбера има ли смисъл да ходя на оглед, като стане ясно - шумна улица+север, няма смисъл да си губим времето. Поне от това което видях за кратко, без да претендирам за изчерпателност, обикновено брокерите не си споделят тези факти, за да не им откраднат офертите.

Друго което се получава, че ми звънят 2,3ма брокери и ми предлагат едни и същи неща, просто защото на пазара няма чак толкова много оферти.

А иначе 'труд на брокера'... а някой беше писал че поддържали бази данни... smiling smiley - няма да коментирам.

Много хора са доволни от услугите на брокери, аз също почти си купих чрез такъв (даже в известен смисъл съжалявам, че изтървах офертата, но определено не беше заради комисионната) - ако жилището наситина те кефи, не мисля че 2,3к евро е цена заради която си струва да го пропсунеш... в никакъв случай...
Според мен професионалистите ще се търсят, като познават пазара и те заведат на 3,4 добри оферти, определно ще си струва ...

Това, че обявите ги има в нета изобщо не означава че ще попаднеш само на тях. Ако някой познава пазара и може качествено да отсее плявата - какво по хубаво от това.
Но като ходите с брокера на обява след обява, които той не е виждал и ще види за 1в път... това си е просто налучкване, къде е професионализма и смисъла... По добре сам да търсиш, поне ще видиш снимките ти, ще се обадиш ти, ще попиташ за това което те интересува (Номер бло, изложение), най малкото няма да става развален телефон, ако брокера ти го е направил вместо теб - нямаш време, работиш, изкарваш пари - брокера го прави вместо теб, хайде де, надали тук във форума за 20 минутки дневно изкарваме по няколко хиляди евро, да не се надценяваме smiling smiley

Но такива волни обаждания - "Колегата ми каза че си търсите еди къде си, имаме това и това (това което имат и другите естествено), ще говоря с колегите, ще намерим нещо" - Не мерси



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-07 18:01 от sashe.
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
07-07-2009 - 17:45:04
sashe Написал:
-------------------------------------------------------
> .
> Аз лично виждах и нямах нищо против да платя
> комисионна ако:
> - се помогне при издействане на изгоден кредит,
> особено за по голям %т от стойността на имота
> -

Това още ли го мислиш!!!?? eye popping smiley
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
07-07-2009 - 17:56:22
Някои продавачи знаем какво искаме *yes*
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
07-07-2009 - 18:02:26
Не, не съм се изразил правилно... Не да вземеш кредит за повече от колкото струва имота, а да вземеш за 80% вместо за 70% да речем... smiling smiley
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
12-08-2009 - 00:16:57
avatar
От миналата седмица вече продавачите вдигат цениТЕ яко :] Само не могат да разберат някои хора, че наистина на пазара има сериозно раздвижване, но за имотиТЕ, които са обявени на нормални цени, а не за всички... Същото не могат да разберат за съжаление и някои от купувачите - цениТЕ паднаха, но не всичко може да пада с по 90% smiling smiley)) Когато двете страни слязат на земята от двете крайности всичко ще бъде ок.

Купувачите да разберат, че за 500 евро на кв.м. няма да си купуват гарсониери в центъра на София, а продавачите като разберат, че 800 евро на кв.м. не е нормална цена за тристаен панел в Младост или Дружба всичко ще се понамести...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
tao
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
18-08-2009 - 15:02:56
Тепърва предстои истинското слизане на цените, дотук някак си се караше на мускули.
След септември като излязат лошите кредити и още по лощо хептен като се забатачи икономиката ще видим какво е слизане.
Моята прогноза е че догодина февруари-март цените ще бъдат близки до реалните нива. И тогава ще можем да говорим за реални цени и сделки.
Сега си е класически бултрап,все още.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход