Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормален ли е комисиона?

Публикувано от benchii 
Re: Нормален ли е комисиона?
31-10-2010 - 22:59:59
Quote
ASSETION
Quote
greenbul

В супермаркет е невъзможно, ама съм го правил в малки магазини където продава лично собственика. Последно свалих стока от 1300 лв. на 1050лв. Стоката си беше с цена с всичко. Много е яко, но не е популярно - 250 лева чиста печалба за 5 мин. работа. Добра надница, а? А и е супер забавно, важното е да не се вземаш на сериозно.

каква беше стоката? ми е интересно ?

Спортен артикул в магазин за сортни стоки. Щеше да си го държи 5 месеца до следващия сезон и да му заема място ако не ми го беше продал. Същото е и с имотите. Ама на времето ние вземахме процент ще ти приплаче брокера. Вземал си ама на времето. Като искаш 3% ще чакаш до следващия имотен балон.
Re: Нормален ли е комисиона?
31-10-2010 - 23:15:19
avatar
Хората си заслужават да плащат комисион...
Щом аз мога да живея десет години под наем отделно другите търговски помещения и нито веднъж не съм плащал комисионна нито съм търсил брокер? значи и другите могат, просто ги мързи. щом ги мързи да плащат.
Платих комисионна единствено при покупка. и то направих точно това - поисках да си я заработи като преговаря от мое име за намаляване на цената.
Съгласен съм да се плати комисионна, НО ДА СИ ГО ЗАСЛУЖАТ ПРОСТО.
ИСКАМ ОТ ТЯХ ДА СИ ЗАСЛУЖАТ ПАРИТЕ, А НЕ да си чешат подмъдието и да чакат да падне...
Като ония крави.. да съм минел да ги взема и да ги закарам до огледа... или да съм им дадял 10 лева за пътни... крави...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормален ли е комисиона?
01-11-2010 - 00:27:02
Нормален комисион е относително нещо.
Аз попаднах на един и същи апартамент обявен за продажба на 3 различни цени. ( не съм се обаждал на никоя още)
Най ниската предполагам от собственика , друга от стр. компания на сградата и накрая от известна агенция с разлика между 1 и 3 - 24%
(двадесет и четири процента) :]
Re: Нормален ли е комисиона?
01-11-2010 - 01:32:02
Quote
greenbul
Quote
alana
Комисионът си е напълно нормален, аз платих 3%, но ги дадох без никакви възражения, тъй като брокерката беше изключително коректен, сериозен и отговорен човек. Нотариалните такси ги плащаме по равно с продавача. Не разбирам защо питате възможно ли е дори и с 500 евро да намалите, човекът си е казал какъв му е комисионът. Аз съм чувала и за комисион 1,5 % и 2,5%, но не ми е и минавало през ума да се пазаря с брокерката ми по този повод. Все пак, ако отидете в магазин, който ви предлага стока на цена 20 лв., не можете да обясните на продавачката, че някъде другаде сте я видял за 18 лв, нали?

В супермаркет е невъзможно, ама съм го правил в малки магазини където продава лично собственика. Последно свалих стока от 1300 лв. на 1050лв. Стоката си беше с цена с всичко. Много е яко, но не е популярно - 250 лева чиста печалба за 5 мин. работа. Добра надница, а? А и е супер забавно, важното е да не се вземаш на сериозно.
За имотите на запад си е направо правило да се пазариш. Да се пазариш за всичко. За отстъпки за комисионни. Тръмп има правило никога да не приема първата цена, ама какво е най-големият строителен предприемач в САЩ, пред комплексирания българин. Българинът си мисли, че ако се пазари, че се изложи. Дори пише във форумите с гордост как е платил комисион. Смешни сте. Ама след 50 години комунизъм и планова иконимика е трудно да разберете как разботи пазарната. Пазарната икономика работи на базата на търсенето и предлагането, на пазара и пазаренето!


Нека да сме смешни, щом това те кара да се чувстваш добре. Само да уточня, че не съм си поставила за цел да разказвам " с гордост" как и колко комисион съм платила. Човекът питаше и аз му отговорих, за да съм му полезна с нещо, ако мога. Това е. А платих толкова, колкото брокерката ми заслужаваше. Жената успя да ми свали от цената сумата , която исках. Тоест, когато и където е трябвало съм се пазарила!Позволи ми, ако обичаш, сама да решавам какъв лимит да си задам. Виждала съм брокери, които работят на 1, 5%, и на които и толкова нямаше да дам, защото ги разбрах колко струват. Явно на самия теб терминът " пазарна икономика " ти е безкрайно далечен и непознат щом пишеш глупост след глупост. Тръмп! Личи си, че знаеш за сделките само от прочетеното за тях. Ако беше продал или купил поне един гараж в живота си, нямаше да ни разсмиваш сега с нелепи примери.
Re: Нормален ли е комисиона?
01-11-2010 - 09:43:45
Като искаш 3% ще чакаш до следващия имотен балон
----------------
Кой каза това ? Да ти се извиня ли, че ги получавам и сега ? Що толкова ти се иска да не получаваме пари, каквито сме си договорили ? Това какъв комисион си е договорила АНИ кого освен двете страни засяга ? Какво значи "нормален" комисион ? Смешковци.
Re: Нормален ли е комисиона?
01-11-2010 - 10:35:34
Quote
dicho
Като искаш 3% ще чакаш до следващия имотен балон
----------------
Кой каза това ? Да ти се извиня ли, че ги получавам и сега ? Що толкова ти се иска да не получаваме пари, каквито сме си договорили ? Това какъв комисион си е договорила АНИ кого освен двете страни засяга ? Какво значи "нормален" комисион ? Смешковци.

Нищо ви не пречи. Не е луд този дето яде зелника...
Re: Нормален ли е комисиона?
01-11-2010 - 10:40:12
greenbul , пак ревеш на чужд гроб, докога да повтарям, че на чужд гроб не се реве, щото не знаеш къде му е главата, може да се окаже, че му ревеш другаде. Защо е този твой напън да покажеш колко си по - умен от хората, които ни ползват и си плащат, че са и доволни ?
Анонимен потребител
офф
01-11-2010 - 14:09:49
O-o-o Ками,

Добре дошла!

Да не се върна пак към брокерството?
bah
Re: Нормален ли е комисиона?
01-11-2010 - 17:48:52
avatar
Quote
камелия
Quote
bah
То, и нотариуса излиза 3%, но там таксите са твърди величини и тях никой не оспорва.
Не е така. Нотариалните такси също зависят от цената на имота. Само че, при тях процентът е променливата величина.

Камелия, за справка, чукни Нот.такси за сделка от 100.000 лв. Калкулатора дава = 3,592 лв. Това е = 3,6 %

Дал съм възможно най-често срещаната "цифра" за сделка с имот.
Re: Нормален ли е комисиона?
01-11-2010 - 21:45:10
Quote
greenbul
Същото е и с имотите. Ама на времето ние вземахме процент ще ти приплаче брокера. Вземал си ама на времето. Като искаш 3% ще чакаш до следващия имотен балон.

Апропо, мога ли да попитам колко имота закупихте в последно време по тази върхова технология?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход