Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормален ли е комисиона?

Публикувано от benchii 
bah
Re: Нормален ли е комисиона?
10-11-2010 - 18:21:48
avatar
Нормален ли е комисиона? Ето как е по света:

Италия – от 3 до 6 % продавач и купувач поравно
Финландия - от 3 до 5 % + 22% ДДС – купувач
Германия – от 3 до 6 % - продавач и купувач поравно
Франция – от 4 до 5% - продавач
Турция - 6 % продавач и купувач поравно
Австралия – от 1 до 3 % - продавач
Швейцария – от 3 до 5 % + 7,6 % ДДС – купувач
Кипър - 5 % продавач
Re: Нормален ли е комисиона?
11-11-2010 - 15:30:28
Отново ще подчертая дебело, че такова заглавие "Нормален ли е комисиона" е абсурдно, защото у нас няма регламент за това, т.е. всеки може свободно да си договаря какъвто иска комисион, а практиката показва, че той се движи между 5 и 6 %. Няма забрана да бъде и 80 %, но е ясно, че ние се движим около заплащането в повечето страни по света.
Re: Нормален ли е комисиона?
10-01-2011 - 17:12:10
Здравейте, приятели.
Само да Ви споделя, че комисионите от продавачите по черноморските курорти се движат в границата 8-10%...
Комисион от купувача не се взима... Добра и работеща идея... smiling smiley
Re: Нормален ли е комисиона?
11-01-2011 - 09:05:48
Quote
брокерът
Здравейте, приятели.
Само да Ви споделя, че комисионите от продавачите по черноморските курорти се движат в границата 8-10%...
Комисион от купувача не се взима... Добра и работеща идея... smiling smiley
Здравей и на теб, "приятелю". Наистина ли смяташ, че нивото в този форум е толкова ниско? За да бъдеш успешен Трол, трябва да можеш да нагласяш правокациите си спрямо нивото на хората, които искаш да дразниш. Постарай се повече. Жалко и неуспешно представяне.
Re: Нормален ли е комисиона?
09-02-2011 - 17:51:27
Добър ден! Понеже не знам точно в коя тема да пиша, затова започвам от тук. Съвсем е нормална комисионната. Друг е въпроса какво точно включва т.е. какви са задълженията на посредника. На мен съвсем на скоро ми беше заявено, че апартамента е продаден и видиш ли това било. Безобразие! Посредника трябва поне малко да се размърда за да си заслужи въпросните 2-3 или 10%, колкото и да са нямам против да ги дам за да ми свърши някой работата. Но ако трябва сама да се разправям за всичко, включително и допълнителни преговори с купувач, е, извинете ме!
Re: Нормален ли е комисиона?
09-02-2011 - 18:17:22
avatar
Quote
desislavaslavova
Добър ден! Понеже не знам точно в коя тема да пиша, затова започвам от тук. Съвсем е нормална комисионната. Друг е въпроса какво точно включва т.е. какви са задълженията на посредника. На мен съвсем на скоро ми беше заявено, че апартамента е продаден и видиш ли това било. Безобразие! Посредника трябва поне малко да се размърда за да си заслужи въпросните 2-3 или 10%, колкото и да са нямам против да ги дам за да ми свърши някой работата. Но ако трябва сама да се разправям за всичко, включително и допълнителни преговори с купувач, е, извинете ме!

Извинена си, ама не и затова, че не си изискала да подпишеш договор, където да се изброят нещата, които посредникът ще направи за теб и ти- за него.
И след това, да следиш за спазването му.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход