Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормален ли е комисиона?

Публикувано от benchii 
Re: Нормален ли е комисиона?
06-11-2010 - 12:08:00
avatar
Quote
dicho
Основното което правиш, е да се доказваш тук, показвайки, че никога няма да преодолееш провинциалният синдром и ще си останеш дивен, ама много дивен селянин.

основното което правя тук дедко е да си губя времето...
ти какво очакваш да правя докато съм тук ?
Ти що си тук? за да се подкрепите с останалите ъпери.. и да ти е по сладък сухия хяб с маргаринче... че вече не се търпи тая немотия? а?
ама като видиш че и на другите не им е леко и ти става по гот?
Едно е като стане земетресение, да падне само твоята къща, ама друго си е като погледнеш че и на комшиите са паднали и ти някак по леко а smiling smiley

Влязох във форума, ровейки и разглеждайки имоти... но помията която заварих тук ме накара да остана и да ви се порадвам...
видях че сривлювците са по-малко от злобните и нахакани ъпери и се присъединих да им изравня силите...
сега ти е кофти вкуса в устата като отвориш форума и погледнеш дивния селянин как насвяткал 5-6 злобни коментара...
и някак си цигарите ти се палят сами една от друга и те успокояват като пушиш а?
Времената някак си станаха по трудни за ъперите... вече е трудно да кажеш на черното бяло...
Казвате че съм простак и селянин... сигурно е така щом такива капацитети се изказват така... но по интересното е че щом е позадържал тук един отявлен простак като мен.. значи е намерил доста сходна среда.. ВИЕ МЕ ПОСРЕщнахте като злобни и надъхани ПРОСтАЦИ... очаквате от мен да ви се усмихвам на олигофренските глупости и да си трая ли?
каквото повикало... два пъти по лошо се обадило...
ходи на кафенце с оная дебелата лелка камелия и псувайте простаците по форумитеsmiling smiley

ти не можеш да водиш дискусия - а обвиняваш другите срещу теб че и пречели... ми направи си един блог и си води монолози бре дичи?
мож и някойбанерче да му сложиш и да закърпиш семейния бюджет да има и за шарена сол...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормален ли е комисиона?
06-11-2010 - 12:34:13
avatar
Не се карайте бре ...

Въпроса беше 'Нормален ли е комисиона?' Мноооого тъп бай дъ уей въпрос
Се едно аз сега да питам 'Нормален ли е размера на шпека ми?'
Досега всички са били доволни, нямам оплаквания, НО ПРАВИ ЛИ ГО ТОВА АВТОМАТИЧНО НОРМАЛЕН?

Мислете метафорично ...
bah
Re: Нормален ли е комисиона?
08-11-2010 - 19:45:28
avatar
Мой познат ми снесе следната информация за покупка в Италия. Разликите не са много.

Огледите се заплащат 30 евро на брокера (от един до три имота). Понеже брокерите били на райони, ако се ползва втори брокер от агенцията (за друг район) за нови огледи, нови 30 евро на втория брокер. Когато се одобри имота, се оставя депозит – 1000 евро в агенцията.
Нотариуса проверява документите на имота, ако има проблем в документите, депозита се връща на 100 %.
Нотариуса също така подписва предварителния договор, като се дава капаро от 10 до 30 %.
Масово се оставяли по 20 % капаро.
Нотариуса отговаря за изрядността на сделката. Брокера е почти само разводач и гид.
Услугите на нотариуса – от 1 до 3 % от стойността на сделката.
Комисион за агенцията – от 3 до 6 % (в зависимост от стойността), комисиона се разделя между продавач и купувач.
Държавни такси – 7 %.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-08 20:30 от bah.
Re: Нормален ли е комисиона?
08-11-2010 - 20:16:48
Малиии, тия агенции да не са на мафията всички. И който ги прескочи, го прави за последен път, нали.:]
Re: Нормален ли е комисиона?
08-11-2010 - 20:29:49
avatar
Както се казва НЕ прескачай агенция АКО не искаш да хапнеш ДРЪВЦЕ. Прескочиш ли колегите от Italy
минават директно към рязане на уши. :]Cosa Nostra баце --- демек наша си работа ...

Модела е добър ... в БГ засега го прилагат обаче само ЗАЛОЖНИТЕ КЪЩИ. Там ако просрочиш
плащането нема наказателни такси, а директно наказателни акции *angel* Режи се всичко от уши до
пишки ....
Re: Нормален ли е комисиона?
09-11-2010 - 08:14:56
Обърнете внимание на това:
Quote
bah
Комисион за агенцията – от 3 до 6 % (в зависимост от стойността), комисиона се разделя между продавач и купувач.
Държавни такси – 7 %.

1. Комисиона варира в зависимост от стойността на сделката. Винаги съм се чудел дали разходите на АНИ по сделка за 50 000 се различават много от разходите по сделка за 75 000, ама аз лаик и не ги разбирам тези неща.

2. Комисиона е по-малък от държавните такси, така по-лесно се "преглъща" от купувача/продавача.
Re: Нормален ли е комисиона?
09-11-2010 - 09:52:58
ама аз лаик и не ги разбирам тези неща.
---------------------
Че си лаик, лаик си, иначе нямаше да питаш. Разходите на АНИ по сделката нямат нищо общо с печалбата, всяка АНИ е фирма с два графи - приходи и разходи, на края на месеца теглиш чертата.
Re: Нормален ли е комисиона?
09-11-2010 - 10:52:41
avatar
Тук е малко грешно зададен въпроса... комисионните са си нормални... агенциите ни не са нормални smiling smiley и в частност брокера...
От всичките с които съм имал неудоволствието да се срещна, само един като че ли беше по-като хората и си заслужаваше да вземе някой лев. Другите са за бой и за клиники, за различни клиники smiling smiley кой за Алкохолизъм, кой за дебелариум.. кой за психиатрия... има и по-леки случаи, които просто се нуждаят от шампоан против пърхот и по-често къпане...
А и един другарски съвет... ДЪВКАТА е незаменим приятел на един брокер... не го забравяйте, особенно когато ви предстои среща с хора smiling smiley


п.п. Миткоу този процент на комисиона не вярвам да има отражение за 50 и 75... предполагам че разликата в големината му е при повечко нули... за 5 цифрени суми ще си е 6% при 6 -7 цифрени вече намаля smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормален ли е комисиона?
09-11-2010 - 10:54:20
Quote
dicho
Разходите на АНИ по сделката нямат нищо общо с печалбата, всяка АНИ е фирма с два графи - приходи и разходи, на края на месеца теглиш чертата.
Феноменален икономически подход ,наречен стопански тъпизъм в това изречение:Разходите на АНИ по сделката нямат нищо общо с печалбата
Вижда се ,че за две графи две мозъчни гънки стигат! За да се тегли чертата обаче трябва поне още една гънка,щом се твърди,че разходите нямали нищо общо с печалбата!

dicho,тъпако и не си напрягай двете гънки да ми отговаряш! Ползвам те тука като показателен пример какво е агент-тъпак,да се пазят хората!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-09 11:04 от фло.
Re: Нормален ли е комисиона?
09-11-2010 - 11:09:55
И аз те обичам мила ми фло ! Аз тъпака, от 20 години ям бял хляб, работейки това. Нещастник скапан.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход