Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормален ли е комисиона?

Публикувано от benchii 
Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 18:19:39
Здравейте,понеже не съм много запознат,ще ви попитам следният въпрос.При продажба от моя страна на апартамент приемлив ли е комисионът от 2,5 % за брокерът,който посредничи при продажбата.Успя да ми спести такса нотариус и таксата за данъка на апартамента..Ако може да дадете няколко мнения..
Мерси предварително
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 18:24:31
Ае стига с тая реклама... Спестил нот такса и данъка на апартамента...

Незнам какви "мнения" се търсят, след като вече ги го дал/а
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 18:32:56
Добре,ве приятел..Защо като не смяташ да дадеш нормален отговор се обаждаш въобще??Питам дали самият брокер заслужава комисионът,който е поставил,за да реша дали да го платя?Каква реклама те гони grinning smiley На екстази ли си?
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 18:38:13
Защото ни взема за олигофрени, за това. Кой е тоя брокер дето ти е спестил данъка и таксата... що пишеш глупости?

Иначе щом си го наел значи го заслужава smiling smiley

А теми по въпроса сто и седем - някои брокери още си ходят със смъкнати гащи :}
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 18:46:47
Ами защото съм написал фактът като идиот..Спести таксите на мене,защото купувачите ще ги платят winking smiley ..Така вече сигурно е по-разбираемо..Ако има мнения за комисонът моля някой да каже понеже дори с 1 % по-малко да е нормално това са си 500 евро все пак smiling smiley (да речем)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-29 18:47 от benchii.
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 19:08:24
Как може да се колебаете изобщо, след като още в началото брокерът ви е поставил своите изисквания за 2,5% комисион !? Значи той ви е посредничил за продажбата и сега СЕ ЧУДИТЕ дали да му платите ?! Коректно ли е от ваша страна, как мислите ?
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 19:08:38
Еее ми значи трябва да си доволен, особено на общият фон smiling smiley
2.5 и като се има в предвид, че купувачите плащат разноските - уцелил си брокер winking smiley
А ако кажеш и на колко си взел (че тук ще се изтрепат за "средната" цена) :]
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 19:09:37
2,5 - 3% е нормално, зависи за какъв имот разбира се...
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 19:40:59
Не съм почнал с него,това го направи един от родителите ми,няма да споменавам кой,който почина преди известно време..Хайде без лични нападки моля..
Тристаен апартамент в хубав и централен софийски квартал е имотът..Благодаря на тези,които ми отговориха



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-10-29 19:49 от benchii.
Re: Нормален ли е комисиона?
29-10-2010 - 20:23:00
Комисионът си е напълно нормален, аз платих 3%, но ги дадох без никакви възражения, тъй като брокерката беше изключително коректен, сериозен и отговорен човек. Нотариалните такси ги плащаме по равно с продавача. Не разбирам защо питате възможно ли е дори и с 500 евро да намалите, човекът си е казал какъв му е комисионът. Аз съм чувала и за комисион 1,5 % и 2,5%, но не ми е и минавало през ума да се пазаря с брокерката ми по този повод. Все пак, ако отидете в магазин, който ви предлага стока на цена 20 лв., не можете да обясните на продавачката, че някъде другаде сте я видял за 18 лв, нали?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход