Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормален ли е комисиона?

Публикувано от benchii 
Re: Нормален ли е комисиона?
03-11-2010 - 16:02:55
Да бе верно много смешно.
Умрях от смях.
Re: Нормален ли е комисиона?
03-11-2010 - 16:37:23
Имам въпрос - колко от брокерите тук ще се сертифицират по стандарта за предоставяне на услиги сферата на недвижимите имоти EN 157333? Запознати ли сте със съдържанието на документа?
Re: Нормален ли е комисиона?
03-11-2010 - 17:52:42
iiujen, явно не си наясно, та да те светна.
1. Ако един имот струва 10000 е, заплащането на АНИ е 2.5 -3 %, но не по - малко от 500 евро.
2. Това е пример от практиката, но всъщност кого касае нашето заплащане и защо ?
3. Заплащането на АНИ е въпрос на договорка, може да бъде и 1,10, 20, 30 %, а може да бъде и твърда цифра.
4. Заплащането на посредниците по принцип засяга само тях и хората, с които те се договарят, на теб какъв ти е проблема ?
Re: Нормален ли е комисиона?
03-11-2010 - 18:58:38
"Пари се получават за свършената работа и покриват разходите по тази работа, като се добавя и процент печалба за работещия. В нормалния свят печалба 30% е възможния таван на печалбите."

Велика глупост, поредната във форума.
30% - таван на печалбите-нямам думи просто. Каква печалба: на година, за две години, на месец или за ден? 30% от какво и върху какво.
Не си и помирисвал/а/ бизнес, аман от хора на заплатка с големи уста и завист към чуждите пари /а не към чуждия труд и риск/.
Re: Нормален ли е комисиона?
03-11-2010 - 20:26:02
Скоро продадоха sex . com за 13 милиона... кой им позволява на тия 2235462% надценка а :]
Не че няма още милиони примери, ама тоя е по-готин *ok*
bah
Re: Нормален ли е комисиона?
03-11-2010 - 21:14:16
avatar
Quote
Svetlio
БЪЛГАРИ - РАБОТЕТЕ ЗДРАВО, МИЛИОНИ МЮМЮНИ РАЗЧИТАТ НА ВАС !!

Светльо, айде моля ти се, смени си подписа, че много депресиращо действа.
Написаното е вярно, обаче, когато човек го прочита по 20-тина пъти дневно - майката си тракало.
Трябва да гълтам лексотан за нерви.

По-добре, се подписвай: България на три морета.
Смили се над нас.
Re: Нормален ли е комисиона?
03-11-2010 - 21:52:09
Признавам си, беше си 100% чиста провокация smiling smiley
Re: Нормален ли е комисиона?
05-11-2010 - 09:35:20
Quote
Imotko
"Пари се получават за свършената работа и покриват разходите по тази работа, като се добавя и процент печалба за работещия. В нормалния свят печалба 30% е възможния таван на печалбите."

Велика глупост, поредната във форума.
30% - таван на печалбите-нямам думи просто. Каква печалба: на година, за две години, на месец или за ден? 30% от какво и върху какво.
Не си и помирисвал/а/ бизнес, аман от хора на заплатка с големи уста и завист към чуждите пари /а не към чуждия труд и риск/.

До 30% върху разходите по поръчка, миличък. И даваш на поръчителя отчет за съгласуване за извършените по поръчката разходи. Чат ли си? Някои разходи като например жартиери и прашки няма да ти се признаят. Чат ли си? А ти разходите ги прави за ден, за месец, за година - кой ти пречи? Времето, за което свършваш работа по поръчката показва твоята лична производителност. Чат ли си? Колкото произведеш - толкова ще ядеш. Чат ли си? Инак паяжинясва трибуквието ти. Чат ли си? Искаш ли да ти обяснявам още повече, миличък? Който е надувал балона - сега ще го спада... какво толкова за разбиране има? На мен ми е ясно, че никой не обича да се разделя със свръх печалби, ама живота го налага, нали ти стана ясно? Просто за същите пари трябва да си размърдате задниците двойно и тройно ... това е. Няма да боли...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-05 10:32 от iiujen.
Re: Нормален ли е комисиона?
05-11-2010 - 10:14:23
Tи, човече наистина си типичен булгаристанец. Заради типове като теб тази държава няма никакъв шанс да се оправи, защото 90% от населението са жалки, неграмотни Андрешковци като тебе. Наел човек, онзи му свършил работа, от който останал доволен и се чуди сега: "Да му платя ли или да не му платя? Абе нещо май много пари ми иска, я да взема аз да не му платя...." На всичкото отгоре и неграмотен.
Re: Нормален ли е комисиона?
05-11-2010 - 10:36:34
Quote
bstanoev
Tи, човече наистина си типичен булгаристанец. Заради типове като теб тази държава няма никакъв шанс да се оправи, защото 90% от населението са жалки, неграмотни Андрешковци като тебе. Наел човек, онзи му свършил работа, от който останал доволен и се чуди сега: "Да му платя ли или да не му платя? Абе нещо май много пари ми иска, я да взема аз да не му платя...." На всичкото отгоре и неграмотен.

За да не харесваш Елин Пелиновия Андрешко трябва да си паразит,заровил глава в държавната копанка!Другото обяснение е,че не си чел разказа и правиш свободна интерпретация с елемент на разсъждение!
Андрешко е благороден тип,спасил едно семейство от глад!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход