Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувам парцел около София – но къде точно?

Публикувано от malka_kushta 
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
30-05-2011 - 10:18:54
Quote
panelov
Салвадор – както обикновено точен и обстоятелствен. Благодаря ти Салвадор за линка към доклада за ОВОС! Интересни неща са написали. Според мен обаче, тук се цели да се премери нечия температурка, както редовно се прави в строителния раздел на форума.

Или някой наистина смята цени за урегулирана земя от 100 евро/м2 за приемливи на север от София?

Ето елементарно Уотсън:

Войнеговци – за 51 евро/м2:
[land.homes.bg]

Подгумер – 61 евро/м2:
[land.homes.bg]

Световрачане – 50 евро/м2:
[land.homes.bg]

Който иска – да дава и 100 и нагоре …

Здравейте пичове!smiling smiley

Да, тези имоти изглеждат по-евтини, но без да съм експерт, на пръв поглед имат поне по един кусур:

Войнеговската обява – идеален парцел със всички документи, но без скица и снимки.
Подгумерската е уж за малка сделка но с покана за втора покупка, преди да си направил първата.
Световрачанската е за откровена земеделска земя … а и там мазетата ги пълнели високите води на Искъра …

Така че, цената включва и качество.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
30-05-2011 - 13:09:36
Подгумерската е много добра.Определено ми "дръпна" вниманието и ако сега трябваше да си търся парцел за строителство,щях сериозно да разгледам това предложение.Цената е както всички цени-малко завишена като за обява,но вероятно подлежи на преговори.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
31-05-2011 - 19:31:47
Quote
iiujen
Quote
salvador
В близките години околоМръсното няма алтернатива.Просто не го виждам как ще стане.Строежите на магистрали и всякакви глупости,които вървят в момента,се правят "на мускули" и това не може да продължава до безкрай.Нито околовръстното ще бъде довършено в този мандат,нито северна тангента ще има.Да се надаяваме,че поне ще започнат двата възела,свързващи магистрала Люлин с останалата част от пътищата,но аз лично и в това вече не вярвам.

salvador,
За да не ни упреква Гето отново в мрънкачество, което понижавало нивото на хормоните на щастието, ми се ще да предположа, че има някаква „светла” идея за северната част на София, свързана с ново-измислената северна тангента. От тази тангента на север, „компактния град”, както казва архитекта Диков свършва и попадаме в незастроено поле на юг от Стара планина, край Искъра и край няколко изкуствени езера от времето на Т. Живков. Пушеците от Кремиковци вече не са фактор. Срещах някъде визии за застрояване на тези земи с чисти производства и офиси, както и с ниски жилищни сгради за 200-300 хил. души. Ще заприлича полето на квартал на Далас, Гето. В Куба щом си ходил, вероятно е и Далас да си посетил и да знаеш. Ако пък не знаеш – Google-Earth ще ти покаже изкуствените им езера и чисти квартали с ниски къщи и х-американски дворчета.smiling smiley

Южен, няма да ви упреквам за нищо, мрънкането и оплакването с нужда и без такава си е дълбоко вкоренено у българският народ. И комуникациите на Далас да ни сложат пак ще има недоволни*drink1*
В Далас не съм бил, но това с американската "сабърбия" никак не ми харесва. В нашите села и малки градчета има мн. повече чар отколкото "американската мечта". Моловете и сабърбите убиват градските центрове и създават усещането за мъртви градове. На нашите села им трябва повече чистота от битови отпадаци и полицейско присъствие, както и на градовете впрочем, другото си ни е мн. добре.
А Куба си е рай, но върнат ли се американците всичко ще бъде унищожено, както навсякъде. Ние имаме опит с демократизация по американскиwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
03-06-2011 - 08:02:58
Предполагам Гето, че термина който употребяваш „сабърбия” идва от Suburb = предградие.

Ако е така, различните предградия могат да се съпоставят.

Например пред Мутро-бароковщината наоколо, пред Грозното Безредие /примери не давам, за да не обидя някой квартал на София/, или пред „Редовите” къщи, покатерили се по Витоша, и аз, като Гето, предпочитам чара на селцата около София.

И х-американската мечта има своя красота. Тя се откроява, при прелитане и над европейски градове. Тя е за индивидуалисти хора и за хора с пушки в къщите. Имат преден двор и градинка но нямат огради! И никой не пристъпва без покана зад „ограждащото въженце”, което е сложено, за да е по-готино от на комшията, а не за да предпазва от преминаващите катерички по улички и дворчета. За подобна политика северно от София ми беше мисълта, но кой знае, за кои поколения ще се сети някой градо-устрояващ архитект.

А междувременно строителството по южните склонове на планината си върви. Но като че ли тамошните архитекти са се поучили от мутро-бароковщината на тукашните, което си е оптимистичен елемент smiling smiley.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 08:49 от iiujen.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
03-06-2011 - 09:41:41
Не чакайте чудеса нито на север от София,нито където и да е на друго място.Просто си избирате дом,на място,което ви харесва такова,каквото е.В България нещата се случват бавно.Тези места ще си останат такива в близките 10години.Кой знае,може и да е за добро.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
03-06-2011 - 14:53:04
Мисля че е за добро*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
06-06-2011 - 13:31:39
Quote
Shtirev
Quote
panelov
Салвадор – както обикновено точен и обстоятелствен. Благодаря ти Салвадор за линка към доклада за ОВОС! Интересни неща са написали. Според мен обаче, тук се цели да се премери нечия температурка, както редовно се прави в строителния раздел на форума.

Или някой наистина смята цени за урегулирана земя от 100 евро/м2 за приемливи на север от София?

Ето елементарно Уотсън:

Войнеговци – за 51 евро/м2:
[land.homes.bg]

Подгумер – 61 евро/м2:
[land.homes.bg]

Световрачане – 50 евро/м2:
[land.homes.bg]

Който иска – да дава и 100 и нагоре …

Здравейте пичове!smiling smiley

Да, тези имоти изглеждат по-евтини, но без да съм експерт, на пръв поглед имат поне по един кусур:

Войнеговската обява – идеален парцел със всички документи, но без скица и снимки.
Подгумерската е уж за малка сделка но с покана за втора покупка, преди да си направил първата.
Световрачанската е за откровена земеделска земя … а и там мазетата ги пълнели високите води на Искъра …

Така че, цената включва и качество.

Салвадор каза:

Подгумерската е много добра.Определено ми "дръпна" вниманието и ако сега трябваше да си търся парцел за строителство,щях сериозно да разгледам това предложение.Цената е както всички цени-малко завишена като за обява,но вероятно подлежи на преговори.[/[/size]i]

Интересно ми е, дали съвета на Салвадор ще се вземе в предвид?smiling smiley
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
06-06-2011 - 20:55:07
Не разчитай...Пари нЕма.
Лошото е,че читави парцели вече все по-рядко излизат в продажба.Дали защото свършиха,дали защото цените не устройват хората...нямам идея,ама много брак има в обявите.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
06-06-2011 - 21:28:47
avatar
Quote
salvador
Не разчитай...Пари нЕма.
Лошото е,че читави парцели вече все по-рядко излизат в продажба.Дали защото свършиха,дали защото цените не устройват хората...нямам идея,ама много брак има в обявите.

Читавите парцели бяха кът и в последните 2г. на бума. Ако разгледаш ОУП на града, ще видиш, че има много улични регулации, изпълнени само на книга. И ако многото мръсни пари, вкарани в строителството тогава, осигуряваха разрешителни за строеж без инфраструктура, то сега няма как да се получи.
Може да има празни сгради по ливадите и в същото време, да се появи остър недостиг на жилища.
А в Подгумер и съседните села, също се пазаруваше като за световно, та заслужаващите внимание имоти, не са много.
Re: Купувам парцел около София – но къде точно?
17-06-2011 - 14:01:19
Quote
panelov
Quote
Shtirev
Quote
panelov
Салвадор – както обикновено точен и обстоятелствен. Благодаря ти Салвадор за линка към доклада за ОВОС! Интересни неща са написали. Според мен обаче, тук се цели да се премери нечия температурка, както редовно се прави в строителния раздел на форума.

Или някой наистина смята цени за урегулирана земя от 100 евро/м2 за приемливи на север от София?

Ето елементарно Уотсън:

Войнеговци – за 51 евро/м2:
[land.homes.bg]

Подгумер – 61 евро/м2:
[land.homes.bg]

Световрачане – 50 евро/м2:
[land.homes.bg]

Който иска – да дава и 100 и нагоре …

Здравейте пичове!smiling smiley

Да, тези имоти изглеждат по-евтини, но без да съм експерт, на пръв поглед имат поне по един кусур:

Войнеговската обява – идеален парцел със всички документи, но без скица и снимки.
Подгумерската е уж за малка сделка но с покана за втора покупка, преди да си направил първата.
Световрачанската е за откровена земеделска земя … а и там мазетата ги пълнели високите води на Искъра …

Така че, цената включва и качество.

Салвадор каза:

Подгумерската е много добра.Определено ми "дръпна" вниманието и ако сега трябваше да си търся парцел за строителство,щях сериозно да разгледам това предложение.Цената е както всички цени-малко завишена като за обява,но вероятно подлежи на преговори.[/[/size]i]

Интересно ми е, дали съвета на Салвадор ще се вземе в предвид?smiling smiley


Здравейте пичове!smiling smiley
Я да видим, конкурират ли се подбраните продавачи към днешна дата?

Войнеговци – за 51 евро/м2: [land.homes.bg] Обявата е неактивна в момента. Земята сигурно е продадена. Там ако не се лъжа се предлагаше земя за около 170 000.

Подгумер – 61 евро/м2: [land.homes.bg] - продажбата продължава. Цена за регулирана земя – непроменена. Продавачът си знае защо.

Световрачане – 50 евро/м2: [land.homes.bg] - продажбата продължава. Земеделска земя. Чака се сделка на тази цена. И този продавач знае защо.

След време ще прегледаме отново ситуацията. А Салвадор не излезе прав, ако Войнеговската земя е купена. 170,000-това са си пари. Пари Има. Ама не у всеки…Салвадор не излезе прав и по друг един въпрос–продавачите не си намалят цените. Поне попадналите в този пост от интернет - така се държатwinking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-17 14:03 от Shtirev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход