Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Заплетен казус с отстъпено право на строеж

Публикувано от марта илиева 
Заплетен казус с отстъпено право на строеж
22-04-2013 - 16:10:59
Здравейте,

Надявам се тук да има някой компетентен, който да ми даде съвет.

Закупихме апартамент с отстъпено право на строеж (така пишеше в нотариалния акт на предишната собственичка и на двата предишни, с които се предава по наследство). Впоследствие разбрахме, че останалите собственици в сградата притежават и земята, но с отделен нотариален акт. Т.к. земята е закупена от нейния дядо, който е участвал в построяването на кооперацията, дори ако приемем, че не са оформили наследяването на земята, излиза, че тя е наследник. Мисля, че тя не беше в течение на това, поради ред причини, не мисля, че умишлено си е запазила собствеността върху земята.
Има ли за нас негативни последици от това, че отстъпеното ни право на строеж е на частна земя? Предполагам, че тя не плаща данъци на земята, т.к. не знае, че я притежава. Поставя ли ни това в по-неизгодно положение спрямо останалите собственици, при вземането на някакви решения?

Предварително благодаря.
Анонимен потребител
Re: Заплетен казус с отстъпено право на строеж
22-04-2013 - 19:55:23
Здравейте ! Купуването на апартамент с право на строеж без собственост на земя не бива да ви притеснява, няма значение , че земята е частна, а не общинска или държавна. Ако ще се налага взимане на решения, свързани със земята, те не касаят вас, вие имате право на строеж върху тази част от парцела, върху която е построена сградата и това никой не може да ви отнеме.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-22 21:28 от spgufi.
Re: Заплетен казус с отстъпено право на строеж
23-04-2013 - 21:48:20
Благодаря за отговора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход