Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
Ами аз поне на Китен като малък съм бил свидетел как на северния плаж си плуваха във водата едни кафеви нещица,ама тогава бях малък и се чудех защо са тези шахти по брега.Сега съм голям и вече знам -това си е мръсен канал.Добре че бяхме с водно колело,ама някой нямаха нашия късмет.Тогава просто го обясниха с незнам си какво мъртво вълнение и не знам си какъв прилив.Иначе морето и брегът били много чисти. :crazy:
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
17-03-2006 - 10:01:19
А кога беше това smiling smiley

Тук темата е, че СЕГА стават тези работи, 'щото се презастроява и пречиств. станции не могат да поемат толкова хора.

Пък ако е било "по Тошово", ами просто не е бил развит курортът тогава :} Сега се е арзвил и си има пречиствателна станция :}
Знам каква беше темата,нали аз я засегнах и за слънчев бряг и за Несебър. Но това "по Тошово " време си е и сега дори по-лошо защото става въпрос за увеличение във стотици хиляди на легловата база. За съжаление само на нея ,но както беше писал някой от това се печели ,а не от пречиствателни станции, природа и зеленина.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
17-03-2006 - 14:37:40
Само не разбрах ти сега забелязал ли си ги тези кафяви нещица smiling smiley

"шото аз наистина не съм - вярно, в Китен от години не съм стъпвала, ама на слъчев бряг и на несебър - не съм.

Така че не разбрах тия нещица от преди 20 години какво общо имат с тезата ти за СЕГА. Която да подкрепиш с някакво доказателство - валидно към този момент.

Че застроиха, застроиха, че няма места за толкоз натод на плажа - няма . Ама това е ако ВСИЧКИ места в новите и старите хотели са пълни. Пък ако са наполовина празни (както наблюдавах мг. в несебър), за какво говориш тогава?
Моля да прочетеш темата ,а не само последния ми пост. Кога си била в Несебър ,не знам.Явно не е било юли или август, и да те питам колко хотели знаеш там,защото аз пък съм бил свидетел как сърби и македонци спят на улицата докато им се освободи квартира на другия ден.АЗ съм там цяло лято от 25 април до 20 октомври ,и това от 7 години.Всичко което казвам съм бил свидетел,и много други хора като мен.Пречиствателната станция на св.Влас,Слънчев Бряг Равда и Несебър се намира до Ахелой и включва и него.Отпадъчните води се вливат на някакво разстояние навътре в морето. Доказателства за да си подкрепя тезата колкото искаш.Дори в някой от всекидневниците имаше същата тема за пречиствателната станция поистроена преди 20 години по онова "Татово" време за което ти говореше,НО за тогавашния капацитет на легловата база. За твое сведение тогава точно по Бай-Тошово време се строяха станции за пречистване,нещо което в момента много от предприемачите са длъжни с построяването на своите хотели,но не правят.Този проблем съществува и на Златни Пясъци и къде ли не.
Всичко това пиша защото освен че съсипваме природата,и много хора като теб си мислят че проблема не съществува,а аз си нямам друга работа и само си пиша и си говоря по разни такива форуми просто ей така.Но изобщо не е така,защото моя бизнес е на точно тези курорти за които говорим и аз съм зависим от това което става там,а не хора като теб които ходят само на почивка на такива места и виждат само една малка част от всичко което става и дори не се замислят колко хора още съществуват и се грижат почивката на такива като теб да е по приятна. Мога да ти кажа че сме почти колкото тези които са по хотелите ,но като работя от 9 сутринта до 1 през нощта и това през целия период от време без почивен ден, няма как да ме видиш на плажа и да ме забележиш. Да но тези хора също имат естествени нужди ,и всичката тази мизерия отива някъде. Това че не ги забелязваш и че хотелите ти се струват наполовина празни си е чиста самозаблуда. Да ама хотели и апартаменти и къщи за повече от 200 000 души в изброените курортни градове и продължава да се строи. А това че тази станция е направена за 50 000 души ,дори и наполовина празни тези хотели пак са в много повече от капацитета и.
Съжалявам ,темата беше друга но това че вече не можем да се похвалим с чистота спокойствие и природа на повечето места трябва да си сляп за да не го видиш.Остават само ниските цени,но като влезем в ЕС и те няма да са толкова ниски.
Всеки иска да забогатее сега и веднага и много хора го правят, но те не правят бизнес свързан с туризма а просто продават имоти. Заради сегашната стратегия на някой хора за бързо забогатяване един ден ще плащаме висока цена,от това че сме оставили след себе си една унищожена природа. Ако искаме да отидем на почивка ще трябва да ходим в чужбина и ние да плащаме на други хора,за това което имаме , но пропиляваме с цел бързи пари.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
20-03-2006 - 14:03:39
tattoo, обикновено се старая да чета внимателно......

Дали говорим за един и същи град - несебър, и за една и съща година - 2005?

В несебър съм била точно между 10 и 20 август - при това всяка година от известно време ходим там по това време (не че обичам август за море, но се налага). И съжалявам, че не снимах надписите, които висяха на всяка втора къща или хотелче в новия град - "има свободни стаи" "има свободни стаи с WC". Снимала съм (вчера разглеждах снимките), само един весел надпис, на който много се смяхме "не паркирай, очаква те СМЪРТ!" smiling smiley. И на спирката на автобусите дежуряха лелки и чичковци (предимно лелки smiling smiley и питаха всеки слизащ - "търсите ли квартира?". И вечерта в стария град можеше да се ходи по улиците (за разлика от предишни години) и в заведенията на носа спокойно цялата компания сядаше (много сем и сем имали проблеми предишни години). Едиснвеното обясннеие за спящите по улиците македонци и сърби, дето аз не съм, ама ти си ги видял, е, че не им се плащат по 15-20 лева на легло и чакат да се освободи нещо за по 6-8 лева. Бях свидетел на подобен дилаог в двора на една къща - едно македонче питаше и лелката му каза, че има стаи - ама тя иска по 20 лв. на легло, а македончето дава по 8 лева smiling smiley

Ако се се строяли пречиствателни станции по "татово време", за какво даваш примера за Китен от тогава? Какво доказва той?

И само не разбрах - как едновременно ще е гадно и скъпо? Ако в морето плуват разни работи и има хаос и мизерия от презастрояване, как ще бъде скъпо, според теб? В морето досега нищо лошо не съм видяла (ако не броим тук там медуза smiling smiley, но определено цени от 25 лева на легло се виждат височки на масовия посетител - младежи сърби и македонци.

И накрая - аз няма да се присъедния към "хора на оплаквачите/ките на Южното черноморие". Защото каквото и да се случва, това няма да помогне. А стремежът към бързи пари хич не е присъщ само на нас, българите. Присъщ е на човешкия род smiling smiley И гърция и испания и турция за мен са си доказателство за това. И ако на нашето море е гадно, ще е евтино smiling smiley , а ако не е евтино, не може да е гадно, защото няма кой да плаща скъпо за нещо гадно - поне не дълго време smiling smiley.

Не знам какво значи унищожена природа за теб - ако е за изсечени дървета, в Гърция (масовите куротри) дървета съвсем няма. А бетонните джунгли спокойно могат да бъдат съборени един ден, ако се появи интерес (паричен) за това. И да се засадят и дървета, и храсти, и треви. Лайна в морето и да се появят -те са си биоразложими smiling smiley И се оправя проблема с пречиствателна станция - само да разберат собствениците, че гхората не идват заради това, да видиш как ще намерят пари за тях.

И не разбрах как тезата за тази унищожена природа се съвместява с голямото желание на британци (и други) да имат дом на нашето море - та се разпродават хотели на апартаменти.


Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
20-03-2006 - 14:41:44
Ами британците, които купуват не са лордове и бизнесмени, а са работници. И на тях и бетоновата джунгла ще им се види добре, защото като бачкаш цял живот за теб мечтата за пенсиониране е както Коте каза "Без работа, гледане на мачове по цял ден и евтин алкохол (аз добавям)".
Имай предвиди, че с поколение масовия човек от Западна Европа живее в урбанизирани територии, където няма и грам природа и той не знае, че има опция - в събота да се събудиш в София и да се качиш до някои езера в Рила, да опънеш палатка и всичко това съвсем безплатно. С идеята да развиваме туризъм вкарваме прасета в къщата. На него бетонирането на езерата в Рила няма да му се види лошо начинание, защото не знае колко прекрасно и колко безплатно е било преди негоsmiling smiley Същото нещо е и с Черноморието.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
20-03-2006 - 16:28:24
4ovek,

В интерес на истината, аз не знам какви британци купуват и дали купуват - приемам, че да и са такива, каквито казвате - пияници и прасета. Иначе гледах снимки на къщите (с ипотеки) на партньори от UK - ами ми се видяха съвсем зелени - с градинки и дървета. Вярно, че бяха на стотици км от Лондон.

Ама като оплаквате, какво се променя, питам аз?

Айде да организираме подписка "Гражданско общество за опазване на горските ягодки от неблагонадеждни британци" :} това го разбирам и се подписвам веднага!
Petar(Peter)
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
20-03-2006 - 16:47:13
Ако става въпрос за немците, мога само да констатирам, че кой-знае какви немци не се интересуват от недвижимите имоти в БГ. Обикновени хорица, оженили се по един или друг начин за българка. Освен това интересът им е насочен към вътрешността на страната
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
20-03-2006 - 17:28:48
Ние си коментираме, не се оплакваме. На мен ми е ясно, че нищо не мога да променяsmiling smiley
Ясно е, че в държава (ЕС), където стругарят (от Германия) взима повече пари от програмиста (в България) ще има доста проблеми и нелогични развития. Защото те ще почнат да се сблъскват все повече и повече като конкуренти, а са много различни като начин на мислене, манталитет, интелектуални способности....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход