Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лека-полека и Южното Черноморие си заминава

Публикувано от Petar(Peter) 
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-04-2006 - 15:07:06
Е само с германците ли да се сравнявамеsmiling smiley Ами така сме обречени на вечна депресия, че сме злеsmiling smiley Засега с гърци, турци, румънци, македонци е добре да се сравняваме. И целта трябва да ни е да сме по-добри от тях. Поне аз така ги виждам нещата, защото вдигнем ли твърде високо летвата идва обезкуражаването.
А като (ако) станем номер едно на Балканите - тогава вече може да си поставим следваща цел.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-04-2006 - 15:31:52
iltx,

Тук не си прав - Турция е страна с много развита туристическа индустрия - за нея се говори като за основен конкурент на Гърция в последно време. Тя има потенциал - дълга ивица, има и пясъчни плажове (е, има и скалисти, де), развива инфраструктура - хотели, пътища, аква-паркове, увеселителни центрове. Има и исторически забележителности още от римско и пред-римско време, също и ранно-християнски забележителности. Региона на Мала Азия е била част от центъра на една от най-древните цивилизации на света - имало е гръцки колонии-градове с развити занаяти и търговия по онова време. Изобщо не е за подценяване. И Германия не може да се сравнява с Турция като морска дестинация - то всъщност Германие не е морска дестинация, де.

Освен това турците обръщат много сериозно вниамние на този бизнес - и като качество на обслужването превъзхождат гърците, според мен.

Ккато и да е - просто исках да отбележа, че едно бурно развитие на даден отрасъл на дадено място неминуемо е съпътствано с "фалове". Не че е хубаво да стават - нито в Турция, нито у нас. Но никой не е застрахован от тях. Това исках да кажа.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-04-2006 - 15:34:40
ltrx,

Абе да ти кажа - хич не е зле да се сравняваме с Турция - де да имахме и ние такива показатели за брой на туристи и нарастване за година (като тия, посочени в статията в Инвестор) smiling smiley
Petar(Peter)
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-04-2006 - 16:48:23
Аз поради тази причина пледирам за държавна намеса. Ама от друга страна как да има държавна намеса, като.....
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-04-2006 - 16:54:56
Quote

Тук не си прав - Турция е страна с много развита туристическа индустрия

Турция, както и България, е страна за евтин морски туризъм (макар че е по-красива и чиста от България). Тук изключвам историческите им забележителности, защото подозирам че повечето туристи, дето посещават Турция, не се интересуват точно от това

като инфраструктура (хотели, пътища, услуги,...) не виждам каква конкуренция могат да са на Гърция. Само като цена могат да са конкуренти.

Затова не е много добре да се сравняваме с тях - социално слабите английски туристи няма да превърнат България в Швейцария на Балканите
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-04-2006 - 17:12:56
E, аз не мога много да се съглася с това за Гърция - вярно, че ЕС им понастроиха пътища smiling smiley, ама те искат поддръжка. Пък там гърците не са германци - ще се повторя, ама такова е и мнението на самите гърци - поне на тези, с които съм говорила. Е, вярно, че Гърция има скъпи курорти, каквито Турция няма, ама те основно са по островите и отчасти Халкидики.

Моето лично впечатление от евтините гръцки курорти (като под евтини разбирам за Гърция, иначе са по-скъпи от турските) е по-лошо от това на аналогични турски такива. Особено по отношение на обслужването. Но пък не съм специалист и не съм обиколила Крит, Родос, Санторини, Корфу, Закинтос и Миконос (на този последния не бих и отишла smiling smiley , че да правя обобщения. Но не мисля, че историческите забележителности не играят значение.

Както и да е - аз лично с теб, ltrx (още в битието ти на Ultrix smiling smiley съм спорила по въпроса дали е толкова лошо това, че идват по-бедни туристи у нас - както и в Турция. Мисля, че оборотът си има значение и не е толкова чак важно да предлагаме "диамантите" на морската почивка - а и засега не можем. Макар че има някакви зачатъци на опити за "уникалност" - например разни групи от южното черноморие ги водили в Странджа (в села-резервати) и там яздили магарета и гледали автентични воденици захласнатите германци smiling smiley, а също и нестинарски танци им правили. Е, и в Турция има магарета за яздене, де smiling smiley

Но пък ако в Турция заплуват л...а в морето, може пък тия бедни западняци да дойдат у нас следващия сезон smiling smiley.

Е, ще чакам новина за авария с канализацията в гръцки курорт - засега само кризата с боклука на Атина мога да приведа като пример :} - че И в това не сме уникални smiling smiley
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-04-2006 - 17:56:39
Държавната намеса в момента е най-лошото, което може да се направи. Такива поразии каквито върши висшият държавен апарат никоя мутра с растително име не би се осмелила да направиsmiling smiley И занапред като говоря против администрация да се има предвид, че нямам нищо против най-ниските нива, хората си работят както могат, опитват се даже и да помогнат в някой случаи, получават мизерни заплати и т.н. Винаги съм имал предвид по-високопоставените като съм се изказвал неласкаво.
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
13-04-2006 - 17:59:13
Усещам, че си от моята партия - никава помощ на евтиния туризъм в Българияsmiling smiley Той носи повече вреди отколкото ползи. Който иска да си го развива, но без съдействие.
Пак любимата ми темичка, сега виждам че Турция и Гърция са на дневен ред и се опитват някоий хора да ги сравняват с нашата грохнала и изпосталяла държава в която туризма е стигнал до ниво "Общежития за социални".Отидете в Турция и вижте обслужването и нещата и атракциите които ще ви покажат и после се върнете и говорете за БГ в която всяко лято персонала се събира от кол и въже и половината не знаят и един западен език дори на поносимо ниво.Говорите за страни с традиции в туризма градени с години от хората и държавата, и ги сравнявате с едно хаотично строителство на места в нашата страна които до преди време се наричаха туристически,но в момента са чисто градски и отблъскващи.Това че сме построили хотели мастодонти не означава че сме сътворили туристически бизнес.Бизнес може да се нарече в Гърция,защото там имат история и могат да те заведат на място на което има забит един камък и 2 часа да ти обясняват как там Ахил е водил битка ,и куп други неща за които съответно си плащаш, и дори може някой да си ги е изсмукал от пръстите, но хората и от това изкарват пари.А тук разчитаме на нощувки и на селска самобитност за да накараме някой скъсан турист издържащ се в родината си на соц. помощи да похарчи някой лев. Помислете само колко супермаркета можехте да намерите преди по курортите и сега когато през 2 метра всяко помещение е супермаркет или агенция за имоти, и дали е така по другите курорти.Преди ли имаше туризъм в БГ когато държавата беше намесена или сега когато държавата не и пука но пък вижте какви хубави хотели имаме.
ann
Re: Лека-полека и Южното Черноморие си заминава
14-04-2006 - 20:15:22
Коте, да ти призная права си за това че много хора го намират за красиво бетонното гето..... Преди 3 г като видях какви бетонни мастодонти започнаха да никнат един през друг по Слънчев бряг и възроптах колко грозно ще стане и знаеш ли колко народ ме гледаше като слънчасала?
Ма как бееее, СБ било супееер...много било модерно...хиперлуксозно ...
еми кво да очакваш от хора които гледат само МТВ или чалга канали и за тях лукс се сещаш какво е - по отношение на туризма са чували само за Майорка и какви дискотеки било имало и това как било суперкуул и т.н.

Права си че си малцинство. И другите които си пишем тук явно сме.
И на мен ми е мъчно за китните селца и за къмпингите с каравани и топла атмосфера, че дори и за хубавата плажна ивица на слънчев бряг, която обожавах като дете а сега е свръхнаселена.
А уви не съм толкова богата че да мога да си позволя наистина луксозните курорти- където единствено има уединение и хармония някаква
Просто дойде време когато ще трябва да си плащаме за всички недомислия на обществото ни
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход