Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?

Публикувано от dicho 
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 22:54:50
за сделки без нагли и некомпетентни и алчни посредници. eye popping smiley
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
05-10-2008 - 23:08:23
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> тунеядци,оядени (угоени) с пари на клиента
> брокери.марш на полето..реколтата чака да бъде
> прибрана...всъщност като се позамисля,повечето
> брокери са нещастни хора,без реализация в
> живота...нямат и друго поприще на което да се
> изявяват........

А замисли ли се за своята реализация, твойто е болестно състояние, като гледам и заразно, да не направиш някоя беля човек на колко години си......... пази си здравето и се радвай на живота успех най - искренно ти пожелавам имаш бужда дано се оправиш
:} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 10:25:15
Това ще го приема на доверие...ама какво толкова има да му се познава на пазара,подлежи на доизясняване.Изключваме "инвеститорите"-те трябва да познават пазара.Къща за живеене...или ми харесва и ми е по джоба,или не...то няма какво толкова да му се разбира на пазара в тоя случай.
Виж...консултация с архитект...няма да ми е излишна.Пропуснал си разни други специалисти,нужни при подобна средлка...ще приема,че и това осигуряваш.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Познава пазара" означава, че аз знам във всеки момент какви са цените, как вървят продажбите, какво е съотношението между търсене и предлагане, какво можеш да си купиш с наличните средства, или за колко можеш да продадеш днес. Архитект може би ти е необходим, ако купуваш ново строителство, или ако мислиш за някакво преустройство в имота, но в моята фирма имам и архитект, чиято услуга си е мой разход.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това е пълна дивотия...все едно да влезеш в магазина и да питаш "извинете,ама тая консерва с копърка ДОБРА ли е,за да си я взема"...Дали ще се намери продавач,който да каже,че копърката е гадна...При положение,че тъй или иначе хлябът ти зависи от това дали ще има сделка или не,брокера е последния човек на
света,на който бих се доверил относно движението на цените.Пък ако се зачета и в тоя форум...нещата съвсем отидоха по дяволите
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Хлябът ми наистина зависи от броя на сделките, но не искам сделка на всяка цена, основното е да ти предложа това, което е добро за теб, защото искам да си доволен от услугите ми и това да не е последната ни среща.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това за КОМИСИОННИЯ договор не го казвай извън форума,че ако дойде някакъв брокер да ми обяснява за комисионни договори..100% няма да използвам услугите му.Комисионният договор си е еднакъв навсякъде по света и навсякъде означава едно и също-косвено представителство.Ти на кой си представител бе пиле?Продавача с кой договаря...с теб или с купувача?А купувача от кого купува...?Къде ти е отчетната сделка...?
Комисионния договор има една особеност-забравяш да искаш комисионна от двете страни.Плаща ти който те е наел.
Виж,ако се беше писал представител,щеше да е друго.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз пиленце не съм представител, а посредник, в договорът ми пише да защитавам интересите ти. Тук опираме до това, дето ви тревожи най - много - как така аджеба ще защитавам интересите на две страни, които искат толкова различни неща ? Ами това е майсторлъка, пиле шарено, отговори ми , настоявам за отговор - АКО СЪМ БРОКЕР НА ДВЕТЕ СТРАНИ И СЪМ УСПЯЛ ДА ГИ СПОРАЗУМЕЯ, ПОДПИСВАТ ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР, ТОВА НЕ ЗНАЧИ ЛИ, ЧЕ ИНТЕРЕСИТЕ ИМ СЕ ЗАЩИТЕНИ ?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Последно...Посредник или Представител?Разграничението е доста съществено...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Посредник, не представител. Представител бях, когато бях импресарио.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 10:29:05
Бизнеса определено замря. Сега ще останат най-сериозните и след време отново като се съвземем ще имаме една добра услуга от фирмте с опит

Младите трудно ще се промъкват
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 15:41:44
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Николас и Дъвката ще отварят агенция за
> "УЛИГУФРЕНИ".ЗА мениджър клиенти ще бъде назначен
> Емилиано..,а офис мениджър Кикито..
> Да им помогнем с каквото можем..


Мислиш ли че въобще някой без медицинско образование може да им помогне особено на nikolase?
Вчера се замислих този човек или е к...у или някой му плаща за тази акция, ще гледам с интерес развитието му.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 15:55:53
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Мислиш ли че въобще някой без медицинско
> образование може да им помогне особено на
> nikolase?
> Вчера се замислих този човек или е к...у или някой
> му плаща за тази акция, ще гледам с интерес
> развитието му.


Няма да дочакаш развитие. Не и при него, не и още при няколко души. Те не искат да разберат нещо, да се ограмотят поне малко, за да излязат от ролята на местния дебил. Тук избиват комплексите си и намират виновни за невъзможността да се справят с живота си. winking smiley
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 18:01:12
Николас -ми се представи на лична ,като КОМИСАР ОТ РПУ ....,,а само с медицина няма да стане .!!На Николасчо му трябва "полагане"с ХИДРОЧУК!! :!:
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 18:03:34
Хахах, просто няколко брокера тук се страхуват от неизвестното и затова плюят наред всеки,които изкаже различно мнение от тяхното. Самите те не искат да си признаят, че наистина в момента никой не купува имоти и не искат да си признаят че в техния жанр има много лаици,и тези лаици сриват имиджа на АНИ.
А доколкото ,кой е луд и кой не е това също не е Ваш проблем.А след като Ани имат такъв имидж аз не искам да работя с тях докато с ана това ниво.
А между другото хората които са накупили много имоти никога не работят с агенции,че защо да ги хранят.Защо да дам 2-3000 еуро на агенция като мога да отида с тях на почивка в чужбина,достатъчно съм грамотна за да си избера сама подходящия имот и след това когато пожелая да го продам сама "без агенции".
Дори имам идея да създам сайт за недвижими имоти ,в който да се публукуват само частни обяви,агенциите няма да имат място там,така ще улесня много хората.
Дори този сайт ще е предимство за агенциите,защото така по-лесно ще намират частни оферти и ще ги щурмуват веднага.smiling smiley
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 19:08:13
kikito83 , гони те злоба и омраза, мале, мале - ле ! Ти си от хората, дето с огромен ентусиазъм очаквате "да се срине пазара", " да се спука балона", " да се вдигат лихвите", " да се разкарат ненужните никому брокери от пазара"въобще щом има да се случи нещо лошо някому , нека му е, за теб е кеф, кеф ! Как се наричат хората, които се радват на случващи се лоши неща ? Какво не ви хареса от оживлението на пазара - това, че страшно много хора си купиха имоти, че успяват да си погасяват кредитите, че колкото повече сделки, толкова по -добре за продавачите, купувачите и посредниците, а всички тези хора са хората, с които се срещаш ежедневно навсякъде, между тях вероятно има и твои близки, кое от всичко това не ти хареса на теб кикито , кажи ми ? Щяла момата сайт да направи, направи си, отдавна ти писах, че явно искаш да се впишеш в този бранш, търсиш освободило се местенце. А имоти ще се продават и купуват винаги. И посредниците ще ги има. Винаги.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
06-10-2008 - 19:21:35
Самите те не искат да си признаят, че наистина в момента никой не купува имоти
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Мила ми кикито, моля те отговори ми - откъде знаеш това ? И още - сериозна оферта получаваш от мен - ако искаш, утре заповядай в офисът ми да видиш как правя сделка, в която съм брокер на двете страни. Ела, ще се радвам да видиш на живо как става така, че всички са доволни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход